Nevyhazujte peníze za účetního, veďte si účetnictví sami

aktualizováno 
Snad už žádná střední či menší firma se v dnešní době neobejde bez účetního systému. Specializované programy existují dokonce i pro soukromé podnikatele, kteří své účetnictví mohou vést snadněji a mnohem přehledněji. Pojďte se s námi podívat na některé z nich.

Do dnešního přehledu jsme si pro vás připravili desítku českých ekonomických systémů. I přesto, že dle názvu by se mohlo zdát, že se musí jednat vesměs o složité produkty, ne vždy tomu tak musí být. Jde totiž o moderní aplikace, se kterými může být vedení účetnictví pro střední, malé firmy a soukromé podnikatele pohodlnou prací.

Na českém trhu existuje celá řada ekonomických systémů. Najdeme zde nejen plně profesionální řešení pro velké firmy, ale i takové produkty, jenž jsou zaměřené na střední či nejmenší firmy. Výjimku netvoří ani speciální nástroje určené pouze pro podnikatele. Vybírat tak můžete buď z řešení vše v jednom, a nebo si zvolit modulární model. V prvním případě, lze účetnictví vést od A do Z. Druhý případ má tu výhodu, že si přesně zvolíte, k čemu má aplikace sloužit. Vyberete si tak např. zda chcete zpracovávat mzdu, faktury, denník, sklad apod. Většina aplikací sice pracuje pod Windows, ale najdou se i pro Linux.

Znáte lepší účetní systém? Podělte se o něj v diskuzi pod článkem.

Money S3 Start 10.020 – omezená počtem zápisů do db
Money S3 Start je ekonomický systém, určený pro velmi malé společnosti. Po bezplatné registraci na internetu je verze Start omezena pouze množstvím vložených dat v jednom účetním období. Money S3 Start obsahuje stejné funkce, jako vyšší verze ekonomického systému Money S3. Nabízí všechny potřebné moduly - podvojné účetnictví i daňovou evidenci (jednoduché účetnictví), adresář, fakturaci, sklady, objednávky, mzdy a řadu dalších doplňků.

 • Stahujte na této adrese (49 MB).

 • ABRA Classic 3.01.02 - freeware
  Program ABRA Classic je uceleným řešením pro malé a drobné podnikatele. Je určen pro instalaci na lokální počítač, pro jednu i více firem. ABRA Classic se skládá z následujících celků: peněžní deník, faktury, pokladna, DPH evidence, adresář firem, evidence majetku a skladová evidence. Tento ekonomický software umožňuje 300 zápisů v deníku a 300 skladových karet.

 • Stahujte na této adrese (7.6 MB).

 • ACONTO MSP – freeware
  Moderní ekonomický systém vhodný pro vedení agendy menší či středně velké firmy a drobných podnikatelů. Řeší agendu celé firmy a všech jejích poboček. Systém obsahuje moduly: evidence (faktury, pokladna, banka, DPH, objednávky,..), podvojné účetnictví, daňová evidence příjmů a výdajů, sklad, evidence majetku, prodejní kasa (registrační pokladna), mzdy a základní modul - správce (pobočky, zálohování, sledování změn, přístupová práva…).

 • Stahujte na této adrese (21 MB).
   
  POHODA 2005 7902 - omezená počtem zápisů do db
  Ekonomický systém POHODA je komplexní účetní, ekonomický a informační systém pro malé až střední firmy z řad fyzických i právnických osob. Systém je oborově neutrální a je vhodný nejen pro živnostníky, podnikatele a společnosti, které se zabývají obchodem a poskytováním služeb, ale i pro svobodná povolání a podvojně účtující příspěvkové a nevýdělečné organizace.

 • Stahujte na této adrese (17 MB).

 • STEREO 2005 7.1.7 - omezená počtem zápisů do db
  Program umožňuje zpracovávat účetnictví a daňovou evidenci. Uživatelům lze nastavit různá přístupová práva. Rozúčtování je prováděno automaticky z prvotních agend. Obsahuje moduly pro nákup a prodej, pokladnu a banku, mzdy a personalistiku a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (53 MB).

 • EKONOM 2005/2006 - omezená počtem zápisů do db
  Jde o účetní a evidenční systém, který je přizpůsoben požadavkům na moderní zpracování účetních dokladů. Je lehce ovladatelný a cenově přístupný, určený pro malé a středně velké firmy. Celý systém je komplexní a obsahuje kromě fakturace, jednoduchého a podvojného účetnictví, mezd pro malé i velké organizace, maloobchodu, skladového hospodářství, kompletů, knih dlouhodobého majetku, též knihu jízd, graficko-manažerskou nadstavbu a další moduly potřebné pro moderní a efektivní práci, včetně propojení na internet.

 • Stahujte na této adrese (11.7 MB).

 • WinStrom 6.3 Start - omezená počtem zápisů do db
  WinStrom je komplexní ERP systém pro široké spektrum společností. Za jednoduše ovladatelným prostředím je skryta client/server aplikace, jejíž serverovou část je možné provozovat na platformě Windows, Novell nebo Linux.

 • Stahujte na této adrese (18 MB).

 • WinDUO 1.58.J  - omezená počtem zápisů do db
  Program pro vedení daňové evidence a účetnictví pro všechny verze Windows. Je určen pro fyzické osoby, podnikatelské subjekty, nevýdělečné organizace, příspěvkové organizace a finanční instituce (např. spořitelní družstva). Základními moduly (knihami) programu jsou účetní deník, deníky pohledávek, deníky závazků, pokladní deníky, bankovní operace, ostatní úhrady (slouží např. k vzájemným zápočtům pohledávek a závazků), účetní události = interní doklady (zadávání účetních případů, které nelze účtovat v žádné z výše uvedených knih např. zaúčtování mezd, tvorba rezerv, čas. rozlišení, atd.), účetní rozvrh, adresář, sklad a dlouhodobý majetek včetně odpisů.

 • Stahujte na této adrese (6.3 MB).

 • VRIA START - omezená počtem zápisů do db
  Umožňuje vést účetnictví (PÚ) i daňovou evidenci (JÚ), skladové hospodářství, evidenci majetku, personalistiku a mzdy, nabídky, objednávky, zakázky, adresář, knihu jízd, DPH a spotřební daň. Je vhodný nejen pro účetní jednotky a podnikatele, ale také pro neziskové organizace a další subjekty. Modulární řešení (verze CLASIC A PROFI) poskytuje uživateli možnost sestavit si vlastní program pouze z modulů, které potřebuje.

 • Stahujte na této adrese (7.2 MB).

 • LCS SIS - omezená počtem zápisů do db
  Ekonomický systém LCS SIS je modulární software pro zpracování komplexní podnikové agendy podnikatelů, malých a středních firem účtujících v podvojném účetnictví nebo daňové evidenci. Zahrnuje oblasti finančního účetnictví, lidských zdrojů, skladového hospodářství, oběhu zboží a všech souvisejících a návazných agend. Je hardwarově nenáročný a ve většině případů nevyžaduje žádný upgrade technického vybavení.

 • Stahujte na této adrese (28.4 MB).

 • Nejčtenější

  Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

  Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

  „Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

  Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

  Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

  V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

  Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

  Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

  Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

  Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

  DBS

  Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

  Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: zjednodušená verze Photoshopu či nahrávač MP3

  Adobe Photoshop Express

  Odlehčená verze Photoshopu Express zvládne řadu úkolů. Pohodlně zaznamenat zvuk pomocí počítače umí MP3 My MP3...

  Vyzkoušejte nástroje Microsoftu pro ladění Windows

  Ilustrační foto - pomoc

  Je počítač s Windows pomalý, pokulhává, vykazuje nějaké chyby nebo se o něm chcete případně dozvědět více informací?...

  Aplikace: Pořiďte si trezor na data nebo si nechte najít ta zbytečná

  Tablet pro práci i zábavu

  Aplikace z dnešního přehledu promění váš tablet v radiobudík, pomohou vám s rychlou výměnou souborů a zpráv, vyčistí...

  Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
  Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

  Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.

  Najdete na iDNES.cz