Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nevyhazujte peníze za účetního, veďte si účetnictví sami

aktualizováno 
Snad už žádná střední či menší firma se v dnešní době neobejde bez účetního systému. Specializované programy existují dokonce i pro soukromé podnikatele, kteří své účetnictví mohou vést snadněji a mnohem přehledněji. Pojďte se s námi podívat na některé z nich.

Do dnešního přehledu jsme si pro vás připravili desítku českých ekonomických systémů. I přesto, že dle názvu by se mohlo zdát, že se musí jednat vesměs o složité produkty, ne vždy tomu tak musí být. Jde totiž o moderní aplikace, se kterými může být vedení účetnictví pro střední, malé firmy a soukromé podnikatele pohodlnou prací.

Na českém trhu existuje celá řada ekonomických systémů. Najdeme zde nejen plně profesionální řešení pro velké firmy, ale i takové produkty, jenž jsou zaměřené na střední či nejmenší firmy. Výjimku netvoří ani speciální nástroje určené pouze pro podnikatele. Vybírat tak můžete buď z řešení vše v jednom, a nebo si zvolit modulární model. V prvním případě, lze účetnictví vést od A do Z. Druhý případ má tu výhodu, že si přesně zvolíte, k čemu má aplikace sloužit. Vyberete si tak např. zda chcete zpracovávat mzdu, faktury, denník, sklad apod. Většina aplikací sice pracuje pod Windows, ale najdou se i pro Linux.

Znáte lepší účetní systém? Podělte se o něj v diskuzi pod článkem.

Money S3 Start 10.020 – omezená počtem zápisů do db
Money S3 Start je ekonomický systém, určený pro velmi malé společnosti. Po bezplatné registraci na internetu je verze Start omezena pouze množstvím vložených dat v jednom účetním období. Money S3 Start obsahuje stejné funkce, jako vyšší verze ekonomického systému Money S3. Nabízí všechny potřebné moduly - podvojné účetnictví i daňovou evidenci (jednoduché účetnictví), adresář, fakturaci, sklady, objednávky, mzdy a řadu dalších doplňků.

 • Stahujte na této adrese (49 MB).

 • ABRA Classic 3.01.02 - freeware
  Program ABRA Classic je uceleným řešením pro malé a drobné podnikatele. Je určen pro instalaci na lokální počítač, pro jednu i více firem. ABRA Classic se skládá z následujících celků: peněžní deník, faktury, pokladna, DPH evidence, adresář firem, evidence majetku a skladová evidence. Tento ekonomický software umožňuje 300 zápisů v deníku a 300 skladových karet.

 • Stahujte na této adrese (7.6 MB).

 • ACONTO MSP – freeware
  Moderní ekonomický systém vhodný pro vedení agendy menší či středně velké firmy a drobných podnikatelů. Řeší agendu celé firmy a všech jejích poboček. Systém obsahuje moduly: evidence (faktury, pokladna, banka, DPH, objednávky,..), podvojné účetnictví, daňová evidence příjmů a výdajů, sklad, evidence majetku, prodejní kasa (registrační pokladna), mzdy a základní modul - správce (pobočky, zálohování, sledování změn, přístupová práva…).

 • Stahujte na této adrese (21 MB).
   
  POHODA 2005 7902 - omezená počtem zápisů do db
  Ekonomický systém POHODA je komplexní účetní, ekonomický a informační systém pro malé až střední firmy z řad fyzických i právnických osob. Systém je oborově neutrální a je vhodný nejen pro živnostníky, podnikatele a společnosti, které se zabývají obchodem a poskytováním služeb, ale i pro svobodná povolání a podvojně účtující příspěvkové a nevýdělečné organizace.

 • Stahujte na této adrese (17 MB).

 • STEREO 2005 7.1.7 - omezená počtem zápisů do db
  Program umožňuje zpracovávat účetnictví a daňovou evidenci. Uživatelům lze nastavit různá přístupová práva. Rozúčtování je prováděno automaticky z prvotních agend. Obsahuje moduly pro nákup a prodej, pokladnu a banku, mzdy a personalistiku a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (53 MB).

 • EKONOM 2005/2006 - omezená počtem zápisů do db
  Jde o účetní a evidenční systém, který je přizpůsoben požadavkům na moderní zpracování účetních dokladů. Je lehce ovladatelný a cenově přístupný, určený pro malé a středně velké firmy. Celý systém je komplexní a obsahuje kromě fakturace, jednoduchého a podvojného účetnictví, mezd pro malé i velké organizace, maloobchodu, skladového hospodářství, kompletů, knih dlouhodobého majetku, též knihu jízd, graficko-manažerskou nadstavbu a další moduly potřebné pro moderní a efektivní práci, včetně propojení na internet.

 • Stahujte na této adrese (11.7 MB).

 • WinStrom 6.3 Start - omezená počtem zápisů do db
  WinStrom je komplexní ERP systém pro široké spektrum společností. Za jednoduše ovladatelným prostředím je skryta client/server aplikace, jejíž serverovou část je možné provozovat na platformě Windows, Novell nebo Linux.

 • Stahujte na této adrese (18 MB).

 • WinDUO 1.58.J  - omezená počtem zápisů do db
  Program pro vedení daňové evidence a účetnictví pro všechny verze Windows. Je určen pro fyzické osoby, podnikatelské subjekty, nevýdělečné organizace, příspěvkové organizace a finanční instituce (např. spořitelní družstva). Základními moduly (knihami) programu jsou účetní deník, deníky pohledávek, deníky závazků, pokladní deníky, bankovní operace, ostatní úhrady (slouží např. k vzájemným zápočtům pohledávek a závazků), účetní události = interní doklady (zadávání účetních případů, které nelze účtovat v žádné z výše uvedených knih např. zaúčtování mezd, tvorba rezerv, čas. rozlišení, atd.), účetní rozvrh, adresář, sklad a dlouhodobý majetek včetně odpisů.

 • Stahujte na této adrese (6.3 MB).

 • VRIA START - omezená počtem zápisů do db
  Umožňuje vést účetnictví (PÚ) i daňovou evidenci (JÚ), skladové hospodářství, evidenci majetku, personalistiku a mzdy, nabídky, objednávky, zakázky, adresář, knihu jízd, DPH a spotřební daň. Je vhodný nejen pro účetní jednotky a podnikatele, ale také pro neziskové organizace a další subjekty. Modulární řešení (verze CLASIC A PROFI) poskytuje uživateli možnost sestavit si vlastní program pouze z modulů, které potřebuje.

 • Stahujte na této adrese (7.2 MB).

 • LCS SIS - omezená počtem zápisů do db
  Ekonomický systém LCS SIS je modulární software pro zpracování komplexní podnikové agendy podnikatelů, malých a středních firem účtujících v podvojném účetnictví nebo daňové evidenci. Zahrnuje oblasti finančního účetnictví, lidských zdrojů, skladového hospodářství, oběhu zboží a všech souvisejících a návazných agend. Je hardwarově nenáročný a ve většině případů nevyžaduje žádný upgrade technického vybavení.

 • Stahujte na této adrese (28.4 MB).

 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Adobe Flash
  Adobe varuje před novou chybou. Aktualizujte si Flash

  Společnost Adobe opravila jednu chybu, která umožnila napadnout počítač přes upravený dokument.  celý článek

  Diskové úložiště
  Víte v jaké kondici je váš HDD či SSD? Zeptejte se správného programu

  Data. Chcete-li je mít jak v peřince, potom jistě pravidelně zálohujete. Můžete se však spolehnout na výdrž samotných diskových úložišť? To prozradí HDD...  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.