Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nezná počítač náhodou číslo vaší kreditní karty? Zkontrolujte si to

aktualizováno 
Je dobré si hlídat, co vše o vás váš počítač ví. Pokud má totiž někde v paměti uloženo například číslo vaší bankovní karty, lehce ho může získat někdo nepovolaný. Další software vám opraví poškozené disky po napadení virem.
kreditní karta

kreditní karta

Identity Finder 2.8 – trial
Počítače jsou zásobárnou osobních údajů. Nejenže se v nich nacházejí stovky dokumentů někdy i s citlivým obsahem, ale zároveň dochází ke shromažďování informací o brouzdání na internetu a využívání PC. Specialistou na sběr dat jsou operační systémy Windows. Co vše o vás vědí?

Díky tomuto programu lze lehce zjistit, co vše váš počítač se systémem Windows ví. Dokáže zjistit, zda není někde uloženo číslo vaší kreditní karty, tak i bankovního účtu, data narození, telefonní čísla, e-maily a ještě více. Tyto informace se v systému hromadí postupně a vy si tak nemusíte ani všimnout, že se tak děje. Ukládají se automaticky do dokumentů, e-mailů atd. Záznamy lze však nejen vyhledat, ale dokonce i bezpečně zničit či je zašifrovat, aby k nim neměl přístup každý uživatel PC. Tím, že používá proprietární vyhledávací algoritmy, umožní uživateli odkrýt různé změny specifických druhů soukromých informací a objeví mnoho zápisů. Vyhledávat přitom můžete i pouze to, co vás zajímá. Pokud se tedy chcete ujistit, že Windows neznají číslo vašeho účtu, máte jedinečnou možnost.

 • Stahujte na této adrese (13,4 MB).

  Identity Finder

  WinContig 0.75 – freeware
  Chcete-li defragmentovat pevný disk, máte k dispozici celou řadu užitečných pomůcek. Mezi ty se řadí i italský produkt WinContig.

  Aplikace WinContig by se mohla hodit těm z vás, kteří mají potřebu defragmentovat jen některé soubory či složky. Jde o samostatný defragmentační nástroj, který však defregmantuje pouze přesně to, co určíte vy. Stačí jen nadefinovat, co se má defragmentovat, a to je vše. Pokud tedy máte fragmentované pouze některé složky, není nutné defragmentovat celý disk. Stačí uspořádat pouze tato data. Užitečný pomocník, který by se mohl hodit všem, kteří často přesouvají velké objemy dat. Produkt používá defragmentační motor Windows.

 • Stahujte na této adrese (218 KB).
  WinContig


  Disk Heal 1.3 – freeware

  Došlo k napadení vašeho počítače? Že to byla jednoduchá prácička pro váš antivirový program? A dokázal vrátit vše do původního stavu? Pokud ne, tak pro vás máme tip na software, který to umí.

  Disk Heal je totiž užitečný nástroj pro záznamová média, jako jsou pevné disky, flash paměti atd., po jejich napadení počítačovým virem či jiným škodlivým kódem. Antiviry se sice postarají o jeho zničení, avšak již nevrátí do původního stavu stav média. Ještě než přikročíte k formátování disku, zkuste Disk Heal. Ten se pokusí o opravu. Nejenže vám může vytrhnout trn z paty, ale dokonce umožňuje uživateli měnit ikonky pevných disků.

 • Stahujte na této adrese (380 KB).
  Disk Heal


  Generátor náhodných m3u 1.2 – freeware

  Patříte-li mezi uživatele počítačů, kteří si hudbu ukládají či stahují do počítače, potom určitě zbystřete. Máme pro vás zajímavý softwarový nástroj. Pokud si alba vašich interpretů přehráváte stále dokola, možná vás už nebaví poslouchat je ve stejném pořadí. V tom případě si nechte ze svých souborů vygenerovat náhodné playlisty.

  Pomocí generátoru náhodných M3U souborů si můžete vytvořit vždy nový playlist z náhodně vybraných skladeb během několika vteřin. Program nejdříve vyhledá všechny soubory vhodné k přehrání. Samozřejmě můžete si zvolit, jaký typ souborů chcete vyhledat – podporuje MP3, WAV, WMA, MIDI a CDA. Škoda jen, že chybí podpora formátu OGG. Produkt již však delší dobu není vyvíjen a zřejmě proto zde tento nový formát chybí. Po výběru písniček lze seznam sestavit na počet skladeb, anebo na celkovou dobu přehrávání. Po sestavení výběru se může automaticky spustit váš přehrávač a super náhodný výběr okamžitě přehraje.

 • Stahujte na této adrese (332 KB).

  Generátor náhodných m3u
 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Najdete na iDNES.cz