Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nezná počítač náhodou číslo vaší kreditní karty? Zkontrolujte si to

aktualizováno 
Je dobré si hlídat, co vše o vás váš počítač ví. Pokud má totiž někde v paměti uloženo například číslo vaší bankovní karty, lehce ho může získat někdo nepovolaný. Další software vám opraví poškozené disky po napadení virem.
kreditní karta

kreditní karta

Identity Finder 2.8 – trial
Počítače jsou zásobárnou osobních údajů. Nejenže se v nich nacházejí stovky dokumentů někdy i s citlivým obsahem, ale zároveň dochází ke shromažďování informací o brouzdání na internetu a využívání PC. Specialistou na sběr dat jsou operační systémy Windows. Co vše o vás vědí?

Díky tomuto programu lze lehce zjistit, co vše váš počítač se systémem Windows ví. Dokáže zjistit, zda není někde uloženo číslo vaší kreditní karty, tak i bankovního účtu, data narození, telefonní čísla, e-maily a ještě více. Tyto informace se v systému hromadí postupně a vy si tak nemusíte ani všimnout, že se tak děje. Ukládají se automaticky do dokumentů, e-mailů atd. Záznamy lze však nejen vyhledat, ale dokonce i bezpečně zničit či je zašifrovat, aby k nim neměl přístup každý uživatel PC. Tím, že používá proprietární vyhledávací algoritmy, umožní uživateli odkrýt různé změny specifických druhů soukromých informací a objeví mnoho zápisů. Vyhledávat přitom můžete i pouze to, co vás zajímá. Pokud se tedy chcete ujistit, že Windows neznají číslo vašeho účtu, máte jedinečnou možnost.

 • Stahujte na této adrese (13,4 MB).

  Identity Finder

  WinContig 0.75 – freeware
  Chcete-li defragmentovat pevný disk, máte k dispozici celou řadu užitečných pomůcek. Mezi ty se řadí i italský produkt WinContig.

  Aplikace WinContig by se mohla hodit těm z vás, kteří mají potřebu defragmentovat jen některé soubory či složky. Jde o samostatný defragmentační nástroj, který však defregmantuje pouze přesně to, co určíte vy. Stačí jen nadefinovat, co se má defragmentovat, a to je vše. Pokud tedy máte fragmentované pouze některé složky, není nutné defragmentovat celý disk. Stačí uspořádat pouze tato data. Užitečný pomocník, který by se mohl hodit všem, kteří často přesouvají velké objemy dat. Produkt používá defragmentační motor Windows.

 • Stahujte na této adrese (218 KB).
  WinContig


  Disk Heal 1.3 – freeware

  Došlo k napadení vašeho počítače? Že to byla jednoduchá prácička pro váš antivirový program? A dokázal vrátit vše do původního stavu? Pokud ne, tak pro vás máme tip na software, který to umí.

  Disk Heal je totiž užitečný nástroj pro záznamová média, jako jsou pevné disky, flash paměti atd., po jejich napadení počítačovým virem či jiným škodlivým kódem. Antiviry se sice postarají o jeho zničení, avšak již nevrátí do původního stavu stav média. Ještě než přikročíte k formátování disku, zkuste Disk Heal. Ten se pokusí o opravu. Nejenže vám může vytrhnout trn z paty, ale dokonce umožňuje uživateli měnit ikonky pevných disků.

 • Stahujte na této adrese (380 KB).
  Disk Heal


  Generátor náhodných m3u 1.2 – freeware

  Patříte-li mezi uživatele počítačů, kteří si hudbu ukládají či stahují do počítače, potom určitě zbystřete. Máme pro vás zajímavý softwarový nástroj. Pokud si alba vašich interpretů přehráváte stále dokola, možná vás už nebaví poslouchat je ve stejném pořadí. V tom případě si nechte ze svých souborů vygenerovat náhodné playlisty.

  Pomocí generátoru náhodných M3U souborů si můžete vytvořit vždy nový playlist z náhodně vybraných skladeb během několika vteřin. Program nejdříve vyhledá všechny soubory vhodné k přehrání. Samozřejmě můžete si zvolit, jaký typ souborů chcete vyhledat – podporuje MP3, WAV, WMA, MIDI a CDA. Škoda jen, že chybí podpora formátu OGG. Produkt již však delší dobu není vyvíjen a zřejmě proto zde tento nový formát chybí. Po výběru písniček lze seznam sestavit na počet skladeb, anebo na celkovou dobu přehrávání. Po sestavení výběru se může automaticky spustit váš přehrávač a super náhodný výběr okamžitě přehraje.

 • Stahujte na této adrese (332 KB).

  Generátor náhodných m3u • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz