Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


NiceMC Media Plugin v1.82 - z Winampu videopřehrávač

  0:01aktualizováno  0:01
Doba multimédií vyžaduje obraz a plug-in NiceMC Media jí vychází vstříc. Dokáže z původně hudebního přehrávače Winamp vytvořit skutečný multimediální přehrávač s podporou mnoha videoformátů včetně možnosti přehrávání DVD.
Winamp je nejpopulárnějším MP3 přehrávačem, který podporuje mnoho dalších zvukových formátů, ale to dnes nestačí. Doba multimédií vyžaduje obraz a program NiceMC Media jí vychází vstříc. Pomocí tohoto přídavného programového modulu vytvoříte z Winampu skutečně univerzální přehrávač.

Plugin NiceMC Media umožňuje ve Winampu přehrávat video soubory rozličných formátů. Podobně jako většina dalších přehrávačů k tomu využívá bohatou zásobu kodeků, které přinesl Windows Media Player od Microsoftu (i další rozšíření jako DivX). Předcházející verze přinesla i možnost zobrazovat počítačové obrázky. V nové verzi tato podpora (JPG,PNG,BMP,GIF) chybí, stejně jako video formát QuickTime. Podle autorů program nyní podporuje tyto formáty: AVI, MPEG, MPG, DAT (Video CD), ASF, GRF, CMF (Composite Media File). Uvedené multimediální formáty ještě doprovází podpora DVD (IFO,VOB), ale pouze pro Windows 98/Windows ME.

Instalace je bezproblémová, stačí určit adresář Winampu, který se po jejím ukončení automaticky spustí. NiceMC Media pracuje jako jiné vstupní pluginy a Winamp přehrává podporované videosoubory stejným způsobem a se stejným ovládáním jako hudební soubory. Pro přehrávání videoklipů tak můžete s výhodou využít playlist.

Video se promítá v novém okně, které se v základním nastavení zobrazuje pouze při aktivním přehrávání. K obvyklým funkcím Winampu přibyly další funkce určené speciálně pro video. Je možné ovládat rychlost přehrávání videa a velikost obrazu. Zajímavá je funkce přehrávání určeného úseku ve smyčce či možnost vytvářet titulky k filmům i hudbě. Návod jak vytvořit texty k písním ve formátu MP3 naleznete s příklady na této stránce. Zajímavé je využití ovládání myší, pomocí kolečka můžete průběžně ovládat např. hlasitost, rychlost přehrávání či velikost obrazu. Pro uživatele s jednotkou DVD program nabízí i funkce DVD přehrávače.

Plugin umožňuje z Winampu udělat skutečné multimediální centrum. Proti jiným pokusům o podobné řešení je nejlépe propracován a nabízí nejvíce podporovaných formátů. Citelněji chybí jen Real Media, pro jehož přehrávání ve Winampu budete potřebovat zvláštní plugin.

Sharewarovou verzi programu nalezete na jeho domovských stránkách. Pokud si program za 15 dolarů zaregistrujete, zbavíte se nepříjemného okna, které se opakovaně objevuje a upozorňuje na neregistrovanou verzi.

Výrobce: NiceMC
Website: www.nicemcmedia.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: 813 kB
Cena: $15
Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz