Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nike a Philips představují první výrobky ze společné dílny

aktualizováno 
MP3 přehrávače, rádio, sluchátka či discmany - všechny tyto výrobky budou prodávány se známou fajfkou ve znaku. Nike a Philips chtějí bodovat především neotřelým designem, ale také praktičností.

Spojení, které přináší růže
Již koncem března vrchní představitelé společností Nike a Philips oznámili zahájení vzájemné spolupráce. Asi se ptáte, jak si mohou být dvě korporace, jedna zaměřená na sportovní vybavení a druhá na spotřební elektroniku, navzájem prospěšné? Odpověď zní - hodně. Philips není první společností vyrábějící elektroniku, se kterou se Nike pustil do spolupráce. Předchozím partnerem byla u nás nepříliš známá firma SonicBlue. Ta společně s Nike vydala v USA dost populární řadu sportovních MP3 přehrávačů.
Nyní zpět k Philipsu. Ten na svých stránkách nedávno uveřejnil informace o sedmi připravovaných výrobcích. Vyvíjeny jsou s ohledem na vyšší tělesnou aktivitu; jejich tvary a velikost jsou zátěži uzpůsobeny. Všechny přehrávače jsou odolnější proti mechanickému poškození. Nyní konkrétně ke každému kousku…

Výrobky Nike & Philips

FM tuner ACT100
Prvním přístrojem řady ACT je digitální FM rádio. Miniaturní přístroj je odolný proti vodě a otřesům. Na první pohled zaujme svým designem, i když to asi všechny představené přístroje. Červený střed velice pěkně kontrastuje se stříbrným tělem. Pod ním jsou ukryta tlačítka - tímto způsobem výrobce jednoduše zabránil vniknutí vody do přístroje.
Všechny důležité informace jsou zobrazovány na miniaturním displeji. V příslušenství nalezneme úchyt, kterým lze přístroj připevnit na ruku, jednu malou tužkovou baterii (neboli AAA baterii) a sluchátka.

Výrobky Nike & Philips

MP3 přehrávač ACT200
Velice podobný předchozímu výrobku je MP3 přehrávač ACT200 se zabudovanou 64 MB pamětí. Místo červené je u produktu použita méně nápadná modrá barva. Odolnost proti vodě je samozřejmostí. Podporovány jsou formáty MP3 a WMA. U tohoto modelu bohužel chybí displej. Stejně jako u ATC100 by měla baterie vydržet 10 hodin (jedna AAA baterie). Pro přehrávání nalezneme pět módů- rock, hip-hop, funk,  techno a normal. V krabici nechybí software Musicmatch jukebox, sluchátka, dálkové ovládání, úchyt na ruku a USB kabel.

Výrobky Nike & Philips

MP3 přehrávač ACT210
ACT210 je vylepšená verze ACT200, disponuje dvojnásobnou velikostí paměti, čili 128 MB. Opět je použito vkusné stříbrno-modré provedení. Na přístroji je navíc pouze display, jinak je přehrávač ve všem stejný.

Výrobky Nike & Philips

8 cm MP3 CD player ACT300
Velice pěkně vyhlížející MP3 discman využívající disky o průměru 8 cm. Designově se opět povedl na výbornou, žlutá, modrá a stříbrná jsou výtečnou volbou. Na jeden disk se vejdou zhruba 3 hodiny hudby a zvládne ho vypálit téměř každá vypalovačka. Výrobce bohužel zatím bližší informace o přístroji tají, např. o podpoře ID3 tagů na oficiálních stránkách není ani zmínka. Z udávaných informací o vysokém rozlišení displeje však usuzujeme, že ve finálním produktu podpora nebude chybět.
Discman je vybaven proti otřesům, při přehrávání MP3 je velikost paměti 480 vteřin a pro audio CD 200. Na dvě alkalické AAA baterie by měl vydržet hrát až 8 hodin. V příslušenství nalezneme sluchátka, dálkové ovládání, AC/DC adaptér, dvě tužkové baterie (AAA), úchyt na opasek nebo ruku.

Výrobky Nike & Philips

Mp3 CD player ACT400
V podstatě totožný s ACT300, jediný podstatný rozdíl je ve velikosti přístroje. Zde se jedná o klasický discman s podporou MP3. Na klasické CD lze nakopírovat až 10 hodin hudby. Dalším rozdílem jsou použité baterie, díky větší velikosti přístroje bylo možné použít klasické tužkové baterie (AA). Z tohoto důvodu je výdrž nepoměrně větší, až 24 hodin.

Výrobky Nike & Philips

Sluchátka SBC HJ020
Velice lehká sluchátka s moderním designem upravená pro sportovní aktivity. Jsou to vlastně pecky, ale spojené hlavovým mostem. Ten je veden zezadu kolem hlavy, dnes populárním způsobem. Kabel je vyveden vzadu, kvůli větší stabilitě při běhu. Uvidíme, jak budou sluchátka fungovat v praxi.

Výrobky Nike & Philips

Sluchátka SBC HJ050  
Alternativa k SBC HJ020. Sluchátka polštářkového typu (zde ovšem žádné polštářky nejsou - zřejmě kvůli vodě). Tento model oproti SBC HJ050 zaručuje plnější a přesnější basy. Uchycením za uši pomocí dvou kroužků na každém sluchátku zajišťují větší stabilitu.

Výrobky Nike & Philips

Kdy? Kde? A za kolik?
Tak to jsou otázky, na které zatím odpovědi nezná zřejmě nikdo. Bližší specifikace také nejsou známy. Už podle obrázků a základních informací je ovšem jasné, že se bude jednat o zajímavé přístroje. Je vidět, že společná dílna Nike a Philips přinesla své ovoce. Jakmile se objeví první kousky na trhu, čekejte podrobné recenze každého z nich.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Prodeje hudebních CD klesají, Best Buy je v létě přestane prodávat

Hudební CD jsou vytlačovány streamovacími službami.

Jeden z největších prodejců elektroniky v USA v létě skončí s hudebními CD. Druhý největší diskontní řetězec chce...

Dlouhá výdrž, velmi dobrý zvuk, skvělý bezdrát. Cloud Flight potěšil

HyperX Cloud Flight. Sluchátka, mikrofon, USB dongle pro bezdrátové připojení k...

Vyzkoušeli jsme povedený bezdrátový headset s výbornou výdrží akumulátoru a naprosto bezproblémovým bezdrátovým...

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha

Najdete na iDNES.cz