Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nová reklamní kampaň Microsoftu nabádá k přechodu na Windows

aktualizováno 
Společnost Microsoft spustila kampaň Get the Facts on Windows and Linux. Ta předkládá počítačovému uživateli fakta o tom, že Windows je lepší než jeho open-source konkurent.

A je to tu zase. Je lepší Linux, nebo Windows? Tentokrát neodpovídá žádná nová studie, ale přímo Microsoft, který spustil svoji novou reklamní kampaň zaměřenou jen a jen na fakta o Windows a Linuxu.

Kampaň s názvem Get the facts on Windows and Linux  (Získejte fakta) jasně sděluje, který systém je vhodný právě pro uživatele. A bylo by asi na hlavu padlé, kdyby Microsoft propagoval Linux. V kampani je návštěvníkům stránek Get the Facts on Windows and Linux předkládán výběr materiálů z několika periodik věnovaným počítačům. Pokaždé s tím samým výsledkem - Microsoft je výhodnější z hlediska úspory času i peněz. Hlavním úkolem je přesvědčit případné uživatele jiných systémů o výhodnosti Windows a ty současné utvrdit v tom, že Linux na tom není (o mnoho) lépe, než se o něm traduje. 

Get the Facts

Kampaň, kterou by v příštích týdnech měla rozšířit také rozsáhlá reklama v tisku, se opírá především o srovnání staršího operačního systému Windows 2000 a linuxové distribuce RedHat. Dalším bojem tělo na tělo prošel systém Windows Small Business Server 2003 a Red Hats Enterprise Linux. Vždy se stejným výsledkem.

Stránky obsahují pro snažší orientaci také rozcestník tážící se návštěvníků, zda hodlají pouze upgradovat ze starší verze Windows, nebo přímo migrovat z unixového prostředí. 

Microsoft na serverech Akamai

Microsoft rovněž vyvrací skutečnost, že měly v létě stránky Microsoftu plně běžet na serverech Akamai - které jsou provozovány na systému Linux (více v samostatném článku). Microsoft tak reaguje kvůli loňskému masivnímu útoku červa Blaster, který měl útočit na servery Microsoftu. Ty byly přepojeny na Akamai a následně se ukázalo, který systém je provozuje. To se Microsoftu nelíbí, a tak vysvětluje, že služby Akamai sice tehdy využity byly, ale pouze okrajově. Podle Microsoftu navíc na screenshotu výše je sice evidentní, že pod Akamai (ještě nedávno) běžel server microsoft.com, nejednalo se však o web Microsoftu jako takový, ale pouze o servis Akamaie. 

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Spotify testuje neomezené přeskakování reklam pro neplatiče

Aplikace Spotify.

Australští uživatelé hudební aplikace Spotify si mohou vyzkoušet přeskakování reklam. Příjemnou novinku firma...

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Najdete na iDNES.cz