Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové aktualizace pomohou udržet v počítači bezpečné aplikace

aktualizováno 
Speciální nástroj ohlídá nové verze vámi používaných programů, další zjistí instalované kecálky ve Windows. Symantec má inovovanou verzi oblíbeného bezpečnostního balíku a představíme utilitku, která ve stanovený čas ukončí jakýkoliv program.
Počítač, manažer, PC

Počítač, manažer, PC - Počítač, manažer, PC | foto: Profimedia.cz

UpdateStar 1.0 – freeware
Některé vyspělé programy obsahují uživateli vítanou funkci – automatickou aktualizaci. Ta dokáže pohlídat a prozradit dostupnost opravy či nové verze produktu. Avšak ne každý software touto funkcí disponuje. Také povolit komunikovat každému softwaru v PC přes váš firewall není zrovna nejbezpečnější. Chcete–li však dostávat informace o aktualizacích a přitom nepovolit komunikaci, máme pro vás jiné řešení. Začněte používat Updatestart.

Jak již sám název napovídá, jde o program, který se specializuje na update, tedy aktualizace. Ve Windows dokáže zjistit přítomné softwarové vybavení a zobrazí jeho seznam (podobně jak to například umí integrovaná funkce Windows, Přidat nebo odebrat programy). U těchto záznamů dovoluje nejen odebrat aplikace z PC, ale také zobrazit jejich verze a informaci, zda se na internetu nenachází verze nová. Kliknete–li na tlačítko Download, dojde k přesměrování na web výrobce. Budete–li chtít získat více informací o instalované aplikaci, stačí na ni kliknout a v dolním okně získáte podrobné údaje (kdo je výrobce, verze, kde ji stáhnout, popis atd.). To jak často má kontrolovat nové verze si můžete nastavit vy sami. V současné době rozpozná celou řadu freeware a shareware aplikací (databáze obsahuje údaje o 80 tisících aplikacích). U placeného software navíc máte možnost přejít ihned na stránku, kde si ho můžete zakoupit.

 • Stahujte na této adrese (7,6 MB).

  UpdateStar

  IMAware 1.0 – freeware
  Má v počítači někdo instalovaného instant messengera? Zajímá vás odpověď? Ne, nemusíte potom pátrat pomocí správce souborů či Průzkumníka Windows. Stačí vám jednoduchý nástroj, který to automaticky zjistí za vás.

  IMAware dokáže proskenovat systém Windows na výskyt kecálka, či chcete–li instant messengera. Své uplatnění si tak nalezne nejen tam, kde je zapotřebí ihned zjistit, kde se kecálkové nacházejí, ale především se může hodit rodičům či administrátorům. Odhalit dokáže následující komunikační programy – AOL Instant Messenger, Gaim, Google Talk, ICQ, Miranda IM, MSN / Windows Live Messenger, mIRC, MySpace IM, Paltalk, Pidgin, Skype, Trillian, Vypress Chat, Windows Messenger a Yahoo! Messenger. U nalezených vypíše verzi, zda je spuštěn, a kde se na pevném disku nachází.

 • Stahujte na této adrese (640 KB).
  IMAware

  Norton Internet Security 2008 – trial
  Společnost Symantec vydala nové verze svých bezpečnostních aplikací. Kromě Norton Internet Security 2008 došlo i k uvedení Norton AntiVirus 2008.

  Oba systémy jsou určeny k ochraně před novými on-line hrozbami, včetně skrytých útoků. Součástí aplikace Norton Internet Security 2008 je nový nástroj Norton Identity Safe, který chrání identitu uživatelů při nakupování a on-line práci s bankovními účty i procházení internetu. Výrazného vylepšení dosáhl Symantec konečně i v oblasti optimalizace. Výsledkem je vyšší výkon, lepší odborná pomoc a výrazně nižší narušování činnosti uživatele. Novinky:
  Browser Defender – chrání před stahováním dat bez vědomí uživatele; Norton Identity Safe – chrání osobní údaje a identitu při nakupování a správě bankovních účtů on-line; Podpora na jedno klepnutí myší – pohodlný přístup k možnostem podpory; Funkce domácí síť – mapuje připojená zařízení a zobrazuje zařízení v místní síti. Doplňková sada Norton Add-on Pack přináší volitelné nástroje, včetně ochrany před nevyžádanou poštou a rodičovského zámku.

 • Stahujte na této adrese (63 MB).
  Norton Internet Security 2008

  TimeOver 1.0 – freeware
  Existuje celá řada aplikací, které vám ve stanovený čas dokáží vypnout počítač. Co však pokud byste potřebovali ukončit pouze vybranou aplikaci a celý počítač přitom nechat v provozu?

  Pak si na pomoc můžete zavolat pomocníka TimeOver od českého programátora. Pracuje velmi jednoduše. Nemusí se instalovat, takže ho stačí pouze spustit. Zobrazí se možnost nastavení hodin a minut, kdy má dojít k vypnutí aplikace a seznam procesů. Stačí si vybrat a kliknout na OK. Ve stanovený čas dojde nejen k ukončení běhu aplikace násilným způsobem (pokud si například budete přát ukončit Word, potom se může text ztratit), ale dokonce i k uzavření TimeOveru.

 • Stahujte na této adrese (182 KB).
  TimeOver


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

  Ilustrační foto - bezpečnost

  Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Najdete na iDNES.cz