Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové aktualizace pomohou udržet v počítači bezpečné aplikace

aktualizováno 
Speciální nástroj ohlídá nové verze vámi používaných programů, další zjistí instalované kecálky ve Windows. Symantec má inovovanou verzi oblíbeného bezpečnostního balíku a představíme utilitku, která ve stanovený čas ukončí jakýkoliv program.
Počítač, manažer, PC

Počítač, manažer, PC - Počítač, manažer, PC | foto: Profimedia.cz

UpdateStar 1.0 – freeware
Některé vyspělé programy obsahují uživateli vítanou funkci – automatickou aktualizaci. Ta dokáže pohlídat a prozradit dostupnost opravy či nové verze produktu. Avšak ne každý software touto funkcí disponuje. Také povolit komunikovat každému softwaru v PC přes váš firewall není zrovna nejbezpečnější. Chcete–li však dostávat informace o aktualizacích a přitom nepovolit komunikaci, máme pro vás jiné řešení. Začněte používat Updatestart.

Jak již sám název napovídá, jde o program, který se specializuje na update, tedy aktualizace. Ve Windows dokáže zjistit přítomné softwarové vybavení a zobrazí jeho seznam (podobně jak to například umí integrovaná funkce Windows, Přidat nebo odebrat programy). U těchto záznamů dovoluje nejen odebrat aplikace z PC, ale také zobrazit jejich verze a informaci, zda se na internetu nenachází verze nová. Kliknete–li na tlačítko Download, dojde k přesměrování na web výrobce. Budete–li chtít získat více informací o instalované aplikaci, stačí na ni kliknout a v dolním okně získáte podrobné údaje (kdo je výrobce, verze, kde ji stáhnout, popis atd.). To jak často má kontrolovat nové verze si můžete nastavit vy sami. V současné době rozpozná celou řadu freeware a shareware aplikací (databáze obsahuje údaje o 80 tisících aplikacích). U placeného software navíc máte možnost přejít ihned na stránku, kde si ho můžete zakoupit.

 • Stahujte na této adrese (7,6 MB).

  UpdateStar

  IMAware 1.0 – freeware
  Má v počítači někdo instalovaného instant messengera? Zajímá vás odpověď? Ne, nemusíte potom pátrat pomocí správce souborů či Průzkumníka Windows. Stačí vám jednoduchý nástroj, který to automaticky zjistí za vás.

  IMAware dokáže proskenovat systém Windows na výskyt kecálka, či chcete–li instant messengera. Své uplatnění si tak nalezne nejen tam, kde je zapotřebí ihned zjistit, kde se kecálkové nacházejí, ale především se může hodit rodičům či administrátorům. Odhalit dokáže následující komunikační programy – AOL Instant Messenger, Gaim, Google Talk, ICQ, Miranda IM, MSN / Windows Live Messenger, mIRC, MySpace IM, Paltalk, Pidgin, Skype, Trillian, Vypress Chat, Windows Messenger a Yahoo! Messenger. U nalezených vypíše verzi, zda je spuštěn, a kde se na pevném disku nachází.

 • Stahujte na této adrese (640 KB).
  IMAware

  Norton Internet Security 2008 – trial
  Společnost Symantec vydala nové verze svých bezpečnostních aplikací. Kromě Norton Internet Security 2008 došlo i k uvedení Norton AntiVirus 2008.

  Oba systémy jsou určeny k ochraně před novými on-line hrozbami, včetně skrytých útoků. Součástí aplikace Norton Internet Security 2008 je nový nástroj Norton Identity Safe, který chrání identitu uživatelů při nakupování a on-line práci s bankovními účty i procházení internetu. Výrazného vylepšení dosáhl Symantec konečně i v oblasti optimalizace. Výsledkem je vyšší výkon, lepší odborná pomoc a výrazně nižší narušování činnosti uživatele. Novinky:
  Browser Defender – chrání před stahováním dat bez vědomí uživatele; Norton Identity Safe – chrání osobní údaje a identitu při nakupování a správě bankovních účtů on-line; Podpora na jedno klepnutí myší – pohodlný přístup k možnostem podpory; Funkce domácí síť – mapuje připojená zařízení a zobrazuje zařízení v místní síti. Doplňková sada Norton Add-on Pack přináší volitelné nástroje, včetně ochrany před nevyžádanou poštou a rodičovského zámku.

 • Stahujte na této adrese (63 MB).
  Norton Internet Security 2008

  TimeOver 1.0 – freeware
  Existuje celá řada aplikací, které vám ve stanovený čas dokáží vypnout počítač. Co však pokud byste potřebovali ukončit pouze vybranou aplikaci a celý počítač přitom nechat v provozu?

  Pak si na pomoc můžete zavolat pomocníka TimeOver od českého programátora. Pracuje velmi jednoduše. Nemusí se instalovat, takže ho stačí pouze spustit. Zobrazí se možnost nastavení hodin a minut, kdy má dojít k vypnutí aplikace a seznam procesů. Stačí si vybrat a kliknout na OK. Ve stanovený čas dojde nejen k ukončení běhu aplikace násilným způsobem (pokud si například budete přát ukončit Word, potom se může text ztratit), ale dokonce i k uzavření TimeOveru.

 • Stahujte na této adrese (182 KB).
  TimeOver • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz