Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové MP3 flash přehrávače

aktualizováno 
Zajímavé modely MP3 flash přehrávačů od Benq, MSI, MPIO, HOOP a SAFA. Nahrajte si svůj telefonní hovor, převeďte text do mluveného slova, přečtěte si TXT dokument a hlavně poslouchejte hudbu.

Po MP3 discmanech a harddiskových MP3 přehrávačích vám přinášíme pět zajímavých modelů mp3 přehrávačů s vestavěnou pamětí. Trh v oblasti přehrávačů s vestavěnou flash pamětí je více než široký, oproti HDD a CD přehrávačům je nabídka nesrovnatelně bohatší. Kvantita však není kvalita. Empétrojky dnes prakticky přehraje každá klíčenka, ale opravdu dobrý přehrávač toho umí více.

Vybrali jsme novinky i některé starší výrobky pěti různých firem, které umějí něco navíc a tím se odlišují od ostatních. Jako minimální hranici pro úložný prostor na vaše MP3 soubory jsme stanovili 256 MB. Všechny přehrávače mají FM tuner, zobrazují id3tagy a lze je použít jako diktafon. Liší se v několika drobnostech a zejména cenou. Vybrali jsme pro vás e-shopy, kde jsou k dostání za zajímavou cenu.

Další články o MP3 flash přehrávačích:


Model Formáty Výdrž (hod) FM tuner UpFirm diktafon Rozměry (mm) Hmot. (g) Cena vč. DPH (Kč) e-shop
MSI Mega Player 515 MP3, WMA 16 ano   ano 60x49x16 48 5115 alzasoft.cz
MPIO FL 100/256 MP3, WMA, ASF 11 ano ano ano 40x80x14 24 6090 mp3store.cz
BENQ JoyBee 150 MP3,WMA, TXT 10 ano ano ano 60x60x12 39 6220 Cybex.cz
HOOP Mino 250X MP3, WMA 12 ano ano ano 80x35x15 43 5450 mp3store.cz
SAFA SR-M290F MP3, WMA 9 ano ano ano 84x29x17 34 5374  Cybex.cz

 UpFirm = upgrade firmware

  • MSI MEGA Player 515


Horká novinka (přehrávač představen na Cebitu) pochází od tradičního výrobce grafických karet a základních desek, společnosti MSI. Přístroj je vybaven grafickým OLED displejem s možností nastavit si vlastní uvítací obrázek. Dobíjet baterii lze přes USB a její výdrž je největší ze všech námi vybraných modelů. MSI přehrávač zvládá i složitosti českého jazyka a místo rozsypaného čaje by se vám tedy měli zobrazit všechna ř, č, fň, š apod. Samozřejmostí je pět přednastavených eqaulizérů, možnost automatického vypnutí a hodiny. Nový firmware naleznete zde.

 

mp3_flash mp3_flash

 

  • MPIO FL 100

Společnost MPIO jako první uvedla na trh discman s podporou formátu OGG vorbis. Bylo by s podivem, kdyby nepřišla s něčím zajímavým i v oblasti kartových přehrávačů. FL 100 nabízí možnost rozšíření zabudované paměti pomocí SD/MMC paměťových karet (o paměťových kartách více zde). Doladit poslech si můžete prostřednictvím sedmi nakonfigurovaných křivek equalizéru, nebo pomocí manuálního nastavení (5 pásem). Automatické vypínání lze nastavit v rozmezí 3- 30 minut. Firmware je ke stažení na stránkách výrobce zde.

̈mp3_flash

 

  • BenQ Joybee 150


Výrobce počítačů, monitorů, fotoaparátů, mobilních telefonů a veškerých myslitelných periférií se nenechává zahanbit a přichází také se svojí troškou do mlýna. Nástupce modelu Joybee 100 se může pochlubit zobrazováním TXT souborů, včetně funkce eBook. Stránky výrobce naleznete zde.

̈mp3_flash

 

  • HOOP Mino 250X


Elegantní Hoop Mino 250X v  hliníkovém pouzdře vzhledově navazuje na starší model Mino 250. Na rozdíl od něj však umí zobrazovat id3tagy. Specialitou přehrávačů Hoop je funkce Text to speach (TTS), která převede jakýkoliv text do mluveného slova a uloží jej ve formátu MP3.

̈mp3_flash

 

  • SAFA SR-M290F


Není to tak dávno, co Safa bodovala se svým ultratenkým MP3 discmanem a nyní přichází s novinkou v oblasti flash přehrávačů. Nedostatkem zajímavých funkcí její model rozhodně netrpí. Funkce VOR (Voice Operated Recording) umožňuje nahrávání ovládat hlasem. Pomocí speciálního adaptéru je možné nahrávat telefonní hovor uskutečněný přes pevnou linku. Adaptér dostanete v základní výbavě. 

mp3_flash


 

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Chcete poslouchat a ne vybírat? Spotify spustilo aplikaci Stations

Novou aplikaci Stations od Spotify si zatím oficiálně nenainstalujete ...

Nová bezplatná hudební aplikace Stations neumožňuje spustit konkrétní skladbu, album nebo interpreta. Posluchač si...

Apple chystá nová bezdrátová sluchátka. Budou vás stále odposlouchávat

AirPods

Apple se chystá na trh uvést vylepšenou verzi bezdrátových sluchátek AirPods.

Apple kupuje Shazam, iTunes se naučí rozpoznávat hrající hudbu

Aplikace Shazam

Apple chce své služby obohatit o prvky rozšířené a virtuální reality a koupě Shazamu je logickým krokem - aplikace...

Najdete na iDNES.cz