Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové programy: Wiagra zvětší vaše domácí video

aktualizováno 
Vyzkoušejte si velmi kvalitní program na střihání video filmů . V nabídce naleznete i software pro klonování DVD. Nástroj nazvaný Wiagra umožňuje spojování malých samostatných filmečků do jednoho souboru. Některé programy lze používat zcela zdarma.

V dnešním přehledu užitečných programů pro práci s grafikou a videem najdete například zkušební verzi mocného nástroje na zpracování digitálního videa Ulead VideoStudio 10, přehlédnout byste neměli ani nové verze populárních programů AnyDVD a CloneDVD, které vám umožní přehrávání a kopírování DVD s regionálním kódováním a ochranou proti kopírování.

Prohlížeče, přehrávače a editory

ACDSee Photo Manager 8.1.99 - shareware - 25,4 MB
Homepage
Download

Nová verze aplikace ACDSee Photo Manager přináší drobná vylepšení a opravy chyb populárního programu na práci s obrázky a fotografiemi. ACDSee Photo Manager umožňuje prohlížení, úpravy, konverzi formátů, vyhledávání a správu dlouhé řady různých typů grafických souborů. Podporovány jsou formáty JPG, BMP, TIFF, GIF, EMF, PCX, PSD, TGA a mnoho dalších. ACDSee Photo Manager umí rovněž spolupracovat s digitálními fotoaparáty různých typů.

SnapTouch 2.30 - shareware - 1,9 MB
Homepage
Download

SnapTouch je užitečný program pro práci s fotografiemi, zvládne jejich prohlížení, třídění, otáčení, ořezávání, úpravu jasu, kontrastu a barev, korekci červených očí a mnoho dalších věcí. Aplikace pracuje rovněž s EXIF daty fotografií, může s jejich pomocí přejmenovávat soubory, vkládat do nich komentáře atd.

One Cat Viewer Free 4.0 -  freeware - 2 MB
Homepage
Download

One Cat Viewer Free je freeware prohlížeč a konvertor různých formátů obrázků a fotografií. Program spolupracuje s formáty JPEG, GIF, PNG, TGA, PCX a BMP, obrázky je možné otáčet a ořezávat.
 
UndercoverXP 1.11 - freeware - 0,7 MB
Homepage
Download

UndercoverXP je nástroj na vytváření a tisk obalů na CD a DVD. Program umí pracovat s obrázky ve formátech JPEG, GIF, PNG a BMP, je v něm možné vytvářet popisky atd. UndercoverXP je k dispozici zdarma, případné finanční příspěvky autor velmi rád uvítá.

Konverze obrázků a videa

Wiagra Video Joiner 3.15 - shareware - 3,2 MB
Homepage
Download

S programem Wiagra Video Joiner je možné spojovat menší soubory s videem do větších. Aplikace spolupracuje s formáty ASF, AVI, MPEG, DivX atd., spojovat umí rovněž i hudební soubory ve formátech MP3, WAV, WMA či OGG. Wiagra Video Joiner zpracovává soubory dávkově, počet spojovaných souborů není omezen a je možné volit jejich pořadí při spojování. Program obsahuje rovněž nástroj na spojování filmových titulků a je lokalizován do češtiny.

Sorenson Squeeze 4.3 - trialware - 29,1
Homepage
Download

Sorenson Squeeze zvládne konverzi a kompresi různých typů video souborů (ASF, AVI, DV, MOV, MPEG, WMV a další). Poradí si rovněž s převodem videozáznamů z digitálních kamer a fotoaparátů do formátů vhodných k dalšímu zpracování.

Nástroje pro DVD a video

AnyDVD 5.9.5.8 - trialware - 1,3 MB
Homepage
Download

Populární nástroj k odblokování regionálního kódování a ochrany proti kopírování filmů na DVD vychází v nové verzi. AnyDVD zpracovává DVD na pozadí, ke kopírování je pak ideální program CloneDVD od stejné firmy.

CloneDVD 2.8.9.7 - trialware - 5,2 MB
Homepage
Download

CloneDVD je výkonný nástroj na kopírování filmových DVD, který umí rekomprimovat filmy z dvouvrstvých DVD tak, aby se vešly na jednovrstvý disk. Filmy s ochranou proti kopírování je možné kopírovat s pomocí nástroje AnyDVD.

Ulead VideoStudio 10 - trialware - 135 MB
Homepage
Download

Ulead VideoStudio je program na kompletní zpracování digitálního videa. Kromě standardních nástrojů na střih a editaci videa nabízí řadu filtrů a přechodových efektů. Pro nejčastěji používané funkce jsou připraveni průvodci. Ulead VideoStudio si poradí se všemi běžně používanými formáty videa.

Další utility

Smart Photo Statistic 3.0 - freeware - 0,7 MB
Homepage
Download

Smart Photo Statistic umí pracovávat EXIF data ukládaná digitálními fotoaparáty ke každému snímku. Z EXIF je možné získat například údaje o času expozice, nastavení clony, použití blesku, ohniskové vzdálenosti, ISO atd. Smart Photo Statistic všechny údaje exportuje v přehledné textové nebo grafické podobě.

AmphiSoft plug-in filters 1.2 - demoverze - 0,8 MB
Homepage
Download

AmphiSoft plug-in filters je sada deseti plug-inů pro grafické editory Adobe Photoshop, Corel Paint Shop Pro, IrfanView, XaView a další kompatibilní aplikace. Každý plug-in přidává grafickému editoru zajímavý efekt, který můžete použít na svoje obrázky a fotografie.

One Cat Picture Printer 1.0 - trialware
Homepage
Download

S tiskem rozměrných plakátů i fotek do rámečků vám pomůže nástroj One Cat Picture Printer. Aplikace umí optimálně rozložit obrázky na zvolený rozměr papíru, různě je otáčet a přemisťovat.

Acoustica Photos Forever 1.0 #13 - trialware - 2 MB
Homepage
Download

Acoustica Photos Forever je šikovný program na zálohování sbírky digitálních fotografií na CD nebo DVD, který umí v uložených fotografiích rychle vyhledávat podle klíčových slov přiřazených snímkům. Acoustica Photos Forever spolupracuje s fotografiemi ve formátech JPG, BMP, TIF, PNG a RAW.

ImageDupeless - trialware - 2,2 MB
Homepage
Download

Duplicitní obrázky a digitální fotografie odstraní z vašeho počítače nástroj ImageDupeless. Aplikace porovnává obrázky nejen podle jména, velikosti či času ale rovněž také podle jejich obsahu. ImageDupeless umí porovnávat obrázky v dlouhé řadě různých grafických formátů (BMP, JPEG, GIF, PCX, PNG, PGM, WMF, EMF, EPS, PSD a TIFF).Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Nechte si to spočítat. Účetní systémy pro živnostníky i malé firmy

Ilustrační foto - finance

Zpracování účetnictví je nejvhodnější svěřit někomu znalému v tomto oboru. Pokud si přece jen chcete účetnictví vést...

Najdete na iDNES.cz