Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové programy: Wiagra zvětší vaše domácí video

aktualizováno 
Vyzkoušejte si velmi kvalitní program na střihání video filmů . V nabídce naleznete i software pro klonování DVD. Nástroj nazvaný Wiagra umožňuje spojování malých samostatných filmečků do jednoho souboru. Některé programy lze používat zcela zdarma.

V dnešním přehledu užitečných programů pro práci s grafikou a videem najdete například zkušební verzi mocného nástroje na zpracování digitálního videa Ulead VideoStudio 10, přehlédnout byste neměli ani nové verze populárních programů AnyDVD a CloneDVD, které vám umožní přehrávání a kopírování DVD s regionálním kódováním a ochranou proti kopírování.

Prohlížeče, přehrávače a editory

ACDSee Photo Manager 8.1.99 - shareware - 25,4 MB
Homepage
Download

Nová verze aplikace ACDSee Photo Manager přináší drobná vylepšení a opravy chyb populárního programu na práci s obrázky a fotografiemi. ACDSee Photo Manager umožňuje prohlížení, úpravy, konverzi formátů, vyhledávání a správu dlouhé řady různých typů grafických souborů. Podporovány jsou formáty JPG, BMP, TIFF, GIF, EMF, PCX, PSD, TGA a mnoho dalších. ACDSee Photo Manager umí rovněž spolupracovat s digitálními fotoaparáty různých typů.

SnapTouch 2.30 - shareware - 1,9 MB
Homepage
Download

SnapTouch je užitečný program pro práci s fotografiemi, zvládne jejich prohlížení, třídění, otáčení, ořezávání, úpravu jasu, kontrastu a barev, korekci červených očí a mnoho dalších věcí. Aplikace pracuje rovněž s EXIF daty fotografií, může s jejich pomocí přejmenovávat soubory, vkládat do nich komentáře atd.

One Cat Viewer Free 4.0 -  freeware - 2 MB
Homepage
Download

One Cat Viewer Free je freeware prohlížeč a konvertor různých formátů obrázků a fotografií. Program spolupracuje s formáty JPEG, GIF, PNG, TGA, PCX a BMP, obrázky je možné otáčet a ořezávat.
 
UndercoverXP 1.11 - freeware - 0,7 MB
Homepage
Download

UndercoverXP je nástroj na vytváření a tisk obalů na CD a DVD. Program umí pracovat s obrázky ve formátech JPEG, GIF, PNG a BMP, je v něm možné vytvářet popisky atd. UndercoverXP je k dispozici zdarma, případné finanční příspěvky autor velmi rád uvítá.

Konverze obrázků a videa

Wiagra Video Joiner 3.15 - shareware - 3,2 MB
Homepage
Download

S programem Wiagra Video Joiner je možné spojovat menší soubory s videem do větších. Aplikace spolupracuje s formáty ASF, AVI, MPEG, DivX atd., spojovat umí rovněž i hudební soubory ve formátech MP3, WAV, WMA či OGG. Wiagra Video Joiner zpracovává soubory dávkově, počet spojovaných souborů není omezen a je možné volit jejich pořadí při spojování. Program obsahuje rovněž nástroj na spojování filmových titulků a je lokalizován do češtiny.

Sorenson Squeeze 4.3 - trialware - 29,1
Homepage
Download

Sorenson Squeeze zvládne konverzi a kompresi různých typů video souborů (ASF, AVI, DV, MOV, MPEG, WMV a další). Poradí si rovněž s převodem videozáznamů z digitálních kamer a fotoaparátů do formátů vhodných k dalšímu zpracování.

Nástroje pro DVD a video

AnyDVD 5.9.5.8 - trialware - 1,3 MB
Homepage
Download

Populární nástroj k odblokování regionálního kódování a ochrany proti kopírování filmů na DVD vychází v nové verzi. AnyDVD zpracovává DVD na pozadí, ke kopírování je pak ideální program CloneDVD od stejné firmy.

CloneDVD 2.8.9.7 - trialware - 5,2 MB
Homepage
Download

CloneDVD je výkonný nástroj na kopírování filmových DVD, který umí rekomprimovat filmy z dvouvrstvých DVD tak, aby se vešly na jednovrstvý disk. Filmy s ochranou proti kopírování je možné kopírovat s pomocí nástroje AnyDVD.

Ulead VideoStudio 10 - trialware - 135 MB
Homepage
Download

Ulead VideoStudio je program na kompletní zpracování digitálního videa. Kromě standardních nástrojů na střih a editaci videa nabízí řadu filtrů a přechodových efektů. Pro nejčastěji používané funkce jsou připraveni průvodci. Ulead VideoStudio si poradí se všemi běžně používanými formáty videa.

Další utility

Smart Photo Statistic 3.0 - freeware - 0,7 MB
Homepage
Download

Smart Photo Statistic umí pracovávat EXIF data ukládaná digitálními fotoaparáty ke každému snímku. Z EXIF je možné získat například údaje o času expozice, nastavení clony, použití blesku, ohniskové vzdálenosti, ISO atd. Smart Photo Statistic všechny údaje exportuje v přehledné textové nebo grafické podobě.

AmphiSoft plug-in filters 1.2 - demoverze - 0,8 MB
Homepage
Download

AmphiSoft plug-in filters je sada deseti plug-inů pro grafické editory Adobe Photoshop, Corel Paint Shop Pro, IrfanView, XaView a další kompatibilní aplikace. Každý plug-in přidává grafickému editoru zajímavý efekt, který můžete použít na svoje obrázky a fotografie.

One Cat Picture Printer 1.0 - trialware
Homepage
Download

S tiskem rozměrných plakátů i fotek do rámečků vám pomůže nástroj One Cat Picture Printer. Aplikace umí optimálně rozložit obrázky na zvolený rozměr papíru, různě je otáčet a přemisťovat.

Acoustica Photos Forever 1.0 #13 - trialware - 2 MB
Homepage
Download

Acoustica Photos Forever je šikovný program na zálohování sbírky digitálních fotografií na CD nebo DVD, který umí v uložených fotografiích rychle vyhledávat podle klíčových slov přiřazených snímkům. Acoustica Photos Forever spolupracuje s fotografiemi ve formátech JPG, BMP, TIF, PNG a RAW.

ImageDupeless - trialware - 2,2 MB
Homepage
Download

Duplicitní obrázky a digitální fotografie odstraní z vašeho počítače nástroj ImageDupeless. Aplikace porovnává obrázky nejen podle jména, velikosti či času ale rovněž také podle jejich obsahu. ImageDupeless umí porovnávat obrázky v dlouhé řadě různých grafických formátů (BMP, JPEG, GIF, PCX, PNG, PGM, WMF, EMF, EPS, PSD a TIFF).
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Vylepšete si Skype například aktivací nahrávání konverzace

„Žijete v Severní Americe?“ ptala se třída z Červeného vrchu. „Néé,“ usmívají...

Nejen textovou komunikaci, ale také tu zvukovou či videohovory včetně těch konferenčních je možné zaznamenat a uchovat...

Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

Tablet pro práci i záýbavu

Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

Najdete na iDNES.cz