Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové triky pro Windows 7 poradí, jak doinstalovat nové funkce zdarma

aktualizováno 
Nové funkce pro Windows 7 zvládnou doinstalovat i začátečníci. Stačí využít službu Microsoftu Windows Live Essentials. Naučíme vás i zaznamenávat obrazovky a ukládat je následně do souboru.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky:

231. – Jak na další funkce Windows 7
Windows 7 můžete rozšířit o řadu nových funkcí. Stačí, když si nainstalujete službu Windows Live Essentials. V ní se nacházejí bezplatné programy společnosti Microsoft pro úpravu a uspořádání fotografií a filmů, zasílání rychlých zpráv, vyřizování elektronické pošty, vedení blogu, správu a zabezpečení aktivity dětí na internetu či vyhledávání z jakékoliv webové stránky.

Domovskou stránku služby naleznete na tomto odkazu. Zde klikněte na tlačítko Stáhnout a můžete začít vámi vybrané programy instalovat.

Tipy a triky pro Windows 7

232. – Jak zaznamenat obrazovku bez dalšího softwaru
Pro pořizování screenshotů, neboli obrazovek z pracovní plochy Windows 7 lze použít klávesu Print Screen a následně vložením do grafického editoru uložit jako soubor. Případně lze nainstalovat speciální program, nebo použít funkci Výstřižky.

Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz výstřižky. Ten odešlete klávesou Enter. Objeví se okno této funkce a vy pomocí kurzoru myši určete okno pro zachycení. Následně můžete nějaké místo zvýraznit. V menu Soubor pak zaznamenané uložíte do souboru PNG, GIF, JPG či MHT.

Tipy a triky pro Windows 7

233. – Jak změnit dobu zobrazení hlášení dialogové bubliny
V systémové části hlavního panelu se objevují různá hlášení (např. o selhání znovu připojení síťových disků a další). Tato bublinová hlášení se zde objevují po dobu pěti sekund. Chcete-li tuto dobu prodloužit, postupujte takto.

Klikněte na Start -> Ovládací panely -> Centrum usnadnění přístupu. V novém okně klikněte na odkaz Používat počítač bez obrazovky. V dalším okně v části Upravit časové limity a blikající vizuální efekty vyberte v roletkovém menu jiný časový interval (od 5 sekund do 5 minut) a dole klikněte na OK. Tím změny aktivujete.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

234. – Jak skrýt informace z oznamovací části panelu kromě hodin
Potřebujete-li skrýt všechny ikony z oznamovací části hlavního panelu, kromě hodin a indikace klávesnice, pak tak můžete učinit zcela lehce. Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz regedit, který odešlete klávesou Enter.

Zobrazí se systémový registr Windows. Přejděte na větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies a vytvořte nový klíč s názvem Explorer. Na pravé straně nyní vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD a pojmenujte ji jako NoTrayItemsDisplay. Poklikejte na ni a zadejte hodnotu 1. Změny se projeví po restartu systému.

Tipy a triky pro Windows 7

235. – Jak zakázat měnit nastavení zvukových schémat Windows 7
Chcete-li zakázat možnost měnit zvuková schémata Windows 7, pak postupujte následovně. Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz regedit, který odešlete klávesou Enter.

Zobrazí se systémový registr Windows. Přejděte na větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows. Vytvořte nový klíč a nazvěte ho Personalization. Na pravé straně nyní vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD a pojmenujte ji jako NoChangingSoundScheme. Poklikejte na ni a zadejte hodnotu 1. Změny se projeví po restartu systému.

Tipy a triky pro Windows 7

236. – Jak vrátit příkaz Spustit do Start menu
Chybí-li vám tlačítko Spustit ve Start menu, pak zde je návod, jak ho vrátit zpět. Funguje pro ve Windows 7 Professional, Enterprise a Ultimate. Klikněte na Start a do řádku prohledat programy a soubory zadejte příkaz gpedit.msc.

Otevře se Editor místních zásad skupin. Přejděte na Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Nabídka Start a Hlavní panel. Na pravé straně najděte a poklikejte na záznam Přidat příkaz Spustit do nabídky Start. Otevře se okno a vy zvolte Povoleno. Změny uložte kliknutím na OK a položka od nyní bude ve Start menu.

Tipy a triky pro Windows 7
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Netradiční spořiče monitoru, které si zamilujete

Ilustrační foto

Nejen pro milovníky industriálního designu, ale také vyznavače sci-fi, lega či vizuálních efektů jsme vybrali povedené...

Najdete na iDNES.cz