Nové triky pro Windows 7 poradí, jak ovládnout PC na dálku

aktualizováno 
Začátečníci i pokročilí uživatelé si mohou vyzkoušet, jak získat vzdálený přístup k počítači a jak nastavit citlivost myši. Ale také jak zamezit svévolného restartu systému, upravit asociaci souborů, nebo vypnout zvuk.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky

49. - Jak aktivovat vzdálený přístup
Funkce vzdáleného přístupu k PC je dostupná ve verzích Professional, Business a Ultimate. Chcete-li ji ve Windows 7 aktivovat a nastavit, pak ve Start menu vyberte Ovládací panely → Systém a následně klikněte na Vzdálená nastavení.

V novém okně v části Vzdálená plocha zatrhněte podle potřeb buď boxík Povolit připojení počítačů s jakoukoliv verzí Vzdálené plochy, anebo Umožnit připojení pouze těch počítačů, v nichž je spuštěna plocha s ověřováním na úrovni sítě. Změny uložte kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

50. - Jak vypnout zvuky Windows
Pokud vám leze krkem neustálé "bimbání",tedy různé zvuky ozývající se při různých příležitostech, pak je deaktivujte v nastavení zvuku. Klikněte na Start, do řádku Prohledat programy a soubory napište příkaz mmsys.cpl a odešlete. Zobrazí se okno Zvuk. Přepněte se na záložku Zvuky. V ní máte možnost buď zcela všechny zvuky ve Windows 7 zakázat (volba Bez zvuku), anebo pro každou událost nastavit zvuk zvlášť.

Tipy a triky pro Windows 7


51. - Jak nastavit citlivost myši
Citlivost myši a míru kliků, respektive poklikání nastavíte v Ovládacích panelech. To se může hodit zejména v situacích, kdy jste si koupili myš, u které se rychle pohybuje kurzor. Klikněte tedy na Start -> Ovládací panely. Následně klikněte na Myš. V otevřeném okně pod různými záložkami pak můžete nastavit nejen citlivost myši, ale také blikání kurzoru a prokliky a ještě více.

Tipy a triky pro Windows 7


52. - Jak na více programů ve Start menu
Používáte-li klasické Start menu, pak v něm najdete i seznam deseti posledně spuštěných programů. Chcete-li ho rozšířit,klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní lištu a vyberte volbu Vlastnosti. V novém okně se přepněte na záložku Nabídka Start a klikněte na tlačítko Vlastní. V dalším dialogovém v části Velikost nabídky Start si podle potřeb nastavte počet zobrazovaných položek.

Tipy a triky pro Windows 7


Tipy pro pokročilé

53. - Jak zakázat výzvu k restartu
Nejen po instalaci aktualizací Microsoftu většinou Windows vyžaduje restart PC. Ve Windows 7 se tento restart dá odložit i o několik minut, chcete-li se však tohoto dialogového okna zbavit, máme pro vás tip. Otevřete editor registru Windows a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows.

Vytvořte nový klíč WindowsUpdate a podklíč AU. Na pravé straně vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD. Pojmenujte ji jako NoAutoRebootWithLoggedOnUsers a přiřaďte hodnotu 1. Změny se projeví po restartu systému.

Tipy a triky pro Windows 7


54. - Jak deaktivovat instalaci aktualizací a následný restart

Některé aktualizace se instalují při vypínání operačního systému. To se však někdy nemusí zrovna hodit, protože to může trvat i dlouhé minuty. Chcete-li tuto instalaci odložit, pak musíte provést menší úpravu v registru. Otevřete editor registru a najděte, případně vytvořte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU.

Na pravé straně vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD, pojmenujte ji jako NoAUAsDefaultShutdownOption a přiřaďte 1. Nyní se již instalace po kliknutí na tlačítko vypnout nebudou instalovat. Jejich instalaci ručně kdykoliv spustíte kliknutím na šipku u tlačítka Vypnout, kde se i nadále bude nacházet volba Instalovat aktualizace a vypnout.

Tipy a triky pro Windows 7


55. - Jak opět otevírat soubory ve výchozích programech
Po instalaci některých programů dojde ke změně asociací koncovek v operačním systému. To znamená, že například po instalaci Winampu, pokud tak zvolíte, se bude hudba otevírat v něm a nikoliv ve Windows Media Playeru. Jestliže chcete toto vrátit zpět či přenastavit jiné asociace souborů, pak postupujte takto.

Klikněte na Start -> Výchozí programy. V okně pak klikněte na Výchozí nastavení počítače a přístupu k programům. V novém okně pak stačí zvolit Microsoft Windows a všechny soubory se budou opět otevírat v aplikacích standardně obsažených ve Windows 7. Samozřejmě lze ručně asociovat soubory s vybranými programy - volba Jiné než Microsoft.

Tipy a triky pro Windows 7


56. - Jak u nových ikonek zástupců nezobrazovat slovo zástupce
Nechcete-li mít u nových ikonek zástupců v popisu slovo zástupce, pak jděte do editoru registru a najděte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Na pravé straně najděte binární hodnotu link. Poklikejte na ni a zadejte 00 00 00 00. Změny se projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro Windows 7

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: připojení k neviditelné wi-fi nebo rychlejší start

Tipy a triky pro Windows 10

Vyzkoušejte novou funkci pro rychlé sdílení fotografií a videí. Ukážeme také, jak se připojit k neviditelné wi-fi síti,...

Stáhněte si zdarma: zjednodušená verze Photoshopu či nahrávač MP3

Adobe Photoshop Express

Odlehčená verze Photoshopu Express zvládne řadu úkolů. Pohodlně zaznamenat zvuk pomocí počítače umí MP3 My MP3...

Google vám vyčistí v Androidu úložiště a nabídne diář ovládaný gesty

Tablet pro práci i zábavu

Google aktualizoval hned několik aplikací ze své dílny. Files Go zvládne praktickou analýzu složek i fungovat jako...

Najdete na iDNES.cz