Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové triky pro Windows 7 poradí, jak ovládnout PC na dálku

aktualizováno 
Začátečníci i pokročilí uživatelé si mohou vyzkoušet, jak získat vzdálený přístup k počítači a jak nastavit citlivost myši. Ale také jak zamezit svévolného restartu systému, upravit asociaci souborů, nebo vypnout zvuk.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky

49. - Jak aktivovat vzdálený přístup
Funkce vzdáleného přístupu k PC je dostupná ve verzích Professional, Business a Ultimate. Chcete-li ji ve Windows 7 aktivovat a nastavit, pak ve Start menu vyberte Ovládací panely → Systém a následně klikněte na Vzdálená nastavení.

V novém okně v části Vzdálená plocha zatrhněte podle potřeb buď boxík Povolit připojení počítačů s jakoukoliv verzí Vzdálené plochy, anebo Umožnit připojení pouze těch počítačů, v nichž je spuštěna plocha s ověřováním na úrovni sítě. Změny uložte kliknutím na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

50. - Jak vypnout zvuky Windows
Pokud vám leze krkem neustálé "bimbání",tedy různé zvuky ozývající se při různých příležitostech, pak je deaktivujte v nastavení zvuku. Klikněte na Start, do řádku Prohledat programy a soubory napište příkaz mmsys.cpl a odešlete. Zobrazí se okno Zvuk. Přepněte se na záložku Zvuky. V ní máte možnost buď zcela všechny zvuky ve Windows 7 zakázat (volba Bez zvuku), anebo pro každou událost nastavit zvuk zvlášť.

Tipy a triky pro Windows 7


51. - Jak nastavit citlivost myši
Citlivost myši a míru kliků, respektive poklikání nastavíte v Ovládacích panelech. To se může hodit zejména v situacích, kdy jste si koupili myš, u které se rychle pohybuje kurzor. Klikněte tedy na Start -> Ovládací panely. Následně klikněte na Myš. V otevřeném okně pod různými záložkami pak můžete nastavit nejen citlivost myši, ale také blikání kurzoru a prokliky a ještě více.

Tipy a triky pro Windows 7


52. - Jak na více programů ve Start menu
Používáte-li klasické Start menu, pak v něm najdete i seznam deseti posledně spuštěných programů. Chcete-li ho rozšířit,klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní lištu a vyberte volbu Vlastnosti. V novém okně se přepněte na záložku Nabídka Start a klikněte na tlačítko Vlastní. V dalším dialogovém v části Velikost nabídky Start si podle potřeb nastavte počet zobrazovaných položek.

Tipy a triky pro Windows 7


Tipy pro pokročilé

53. - Jak zakázat výzvu k restartu
Nejen po instalaci aktualizací Microsoftu většinou Windows vyžaduje restart PC. Ve Windows 7 se tento restart dá odložit i o několik minut, chcete-li se však tohoto dialogového okna zbavit, máme pro vás tip. Otevřete editor registru Windows a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows.

Vytvořte nový klíč WindowsUpdate a podklíč AU. Na pravé straně vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD. Pojmenujte ji jako NoAutoRebootWithLoggedOnUsers a přiřaďte hodnotu 1. Změny se projeví po restartu systému.

Tipy a triky pro Windows 7


54. - Jak deaktivovat instalaci aktualizací a následný restart

Některé aktualizace se instalují při vypínání operačního systému. To se však někdy nemusí zrovna hodit, protože to může trvat i dlouhé minuty. Chcete-li tuto instalaci odložit, pak musíte provést menší úpravu v registru. Otevřete editor registru a najděte, případně vytvořte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU.

Na pravé straně vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD, pojmenujte ji jako NoAUAsDefaultShutdownOption a přiřaďte 1. Nyní se již instalace po kliknutí na tlačítko vypnout nebudou instalovat. Jejich instalaci ručně kdykoliv spustíte kliknutím na šipku u tlačítka Vypnout, kde se i nadále bude nacházet volba Instalovat aktualizace a vypnout.

Tipy a triky pro Windows 7


55. - Jak opět otevírat soubory ve výchozích programech
Po instalaci některých programů dojde ke změně asociací koncovek v operačním systému. To znamená, že například po instalaci Winampu, pokud tak zvolíte, se bude hudba otevírat v něm a nikoliv ve Windows Media Playeru. Jestliže chcete toto vrátit zpět či přenastavit jiné asociace souborů, pak postupujte takto.

Klikněte na Start -> Výchozí programy. V okně pak klikněte na Výchozí nastavení počítače a přístupu k programům. V novém okně pak stačí zvolit Microsoft Windows a všechny soubory se budou opět otevírat v aplikacích standardně obsažených ve Windows 7. Samozřejmě lze ručně asociovat soubory s vybranými programy - volba Jiné než Microsoft.

Tipy a triky pro Windows 7


56. - Jak u nových ikonek zástupců nezobrazovat slovo zástupce
Nechcete-li mít u nových ikonek zástupců v popisu slovo zástupce, pak jděte do editoru registru a najděte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Na pravé straně najděte binární hodnotu link. Poklikejte na ni a zadejte 00 00 00 00. Změny se projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro Windows 7Nejčtenější

Vdechl život zapomenuté technologii, na jeho hodiny je pořadník

Moderní digitrony jsou nádherným designovým prvkem.

Historická technologie ve zcela moderním precizním provedení. Digitronové hodiny „Nixie Clock“ Dalibora Farného slaví...

Byl to nejbohatší šlechtic své doby, teď archeologové objevili jeho hrobku

Díváte se na takzvaný radarogram. To je výstup z měření georadarem na profilu...

V následujících dnech se dozvíme, zda tušení týmu českých archeologů, že objevili dosud neznámou hrobku nejbohatšího...Fascinující paradox: český kutil vyrábí funkční parní stroje ze skla

Skleněné parní stroje z dílny Michala Zahradníka

Michal Zahradník je český sklář osmé generace. Od roku 1991 kromě obvyklých sklářských výrobků ve své dílně vyrábí i...

Eurotank bude německo-francouzský hybrid. Demonstrátor už jezdí a střílí

EMBT je hybrid mezi tanky Leopard 2 a Leclerc

Až 5000 tanků v hodnotě 75 miliard eur by měly dle německých prognóz nakoupit v příštích 20 až 30 letech evropské...

YouTube jako továrna na peníze. Jak na tomto portálu funguje reklama?

YouTube jako továrna na peníze

Vše se točí kolem peněz a na YouTube to není jinak. Jenže když se do reklamního kolotoče zamotají morálka a etika, může...

Další z rubriky

Vraťte PC ztracený výkon se správným software

Speed

Jestliže váš stolní počítač či notebook ztratil výkon, můžete ještě před návštěvou servisního střediska či reinstalací...

Aplikace vám pomůže s balením na dovolenou, jiná pohlídá děti

Tablet vám může zpříjemnit chvíle odpočinku i pomoci s prací.

V přehledu zajímavých aplikací tentokrát nechybí šikovný e-mailový klient s řadou funkcí, aplikace na správu poznámek a...

Hlídejte děti na tabletu a mobilu, nebo sledujte MS ve fotbale

Tablet pro práci i zábavu

Víte, že existuje oficiální aplikace fotbalového mistrovství světa? Jiná aplikace zjednoduší vedení deníku, poznámek či...

Najdete na iDNES.cz