Nové triky pro Windows 7 zobrazí třeba skryté složky

  0:10aktualizováno  0:10
Nový operační systém od Microsoftu lze upravit podobně, jako jeho předchůdce. Umožní pak například pomoci s vylepšením hran písma a kalibrovat barvy, nebo třeba jen zobrazit malé ikonky na pracovní ploše.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky

Tip 9. – Jak zobrazit malé ikonky na hlavním panelu
Možná vám přijdou ikonky ve výchozím nastavení Windows 7 poněkud velké. Pro zobrazení malých ikonek na hlavním panelu stačí udělat následující. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a vyberte Vlastnosti. V dialogovém okně Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start v části Vzhled hlavního panelu zatrhněte volbu Použít malé ikony. Pak klikněte na Použít a OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 10. – Jak zobrazit malé ikonky na pracovní ploše
Chcete-li navíc zmenšit i ikonky na pracovní ploše, pak klikněte pravým tlačítkem myši kdekoliv na ploše a vyberte možnost Zobrazit -> Malé ikony.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 11. – Jak aktivovat miniaplikace
Miniaplikace jsou ve výchozím nastavení Windows 7 vypnuty. To však neznamená, že již v systému nejsou (poprvé se objevily ve Windows Vista). Zapnete je kliknutím pravého tlačítka myši kdekoliv na ploše a výběrem volby Miniaplikace. V novém okně si máte možnost poklikáním nebo přetažením na místo určení miniaplikaci aktivovat na ploše.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 12. – Jak vypalovat ISO soubory
Vypalování ISO obrazů je nyní snadnou záležitostí, a dokonce nemusíte mít žádné další programové vybavení typu vypalovací software. Stačí na soubor s koncovkou ISO dvakrát poklikat a zobrazí se dialogové okno, kterým máte možnost obraz zapsat na CD či DVD prázdný disk. Nechybí i verifikace po vypálení.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé

Tip 13. – Jak zaznamenat kroky v PC pro někoho jiného
Jistě sami nejlépe víte, jak těžké je někdy vysvětlit někomu postup, po kterém se vám zhroutila nějaká aplikace, či naopak někoho navést na správné místo. Díky funkci Záznam postupu při potížích máte po ruce nástroj, který zachytí kroky, které provádíte v počítači. Přitom se zaznamená také textový popis ovládacích prvků, na které jste klikli, a obrázek obrazovky při každém kliknutí. Po zachycení můžete postup uložit do souboru, který využijí pracovníci podpory nebo jiné osoby, které vám budou pomáhat s řešením problému. Funkci aktivujete vepsáním příkazu psr.exe do řádku Prohledat programy a soubory ve Start menu.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 14. – Jak zobrazit skryté soubory a složky
Chcete-li zobrazit všechny soubory a složky na pevných discích, tedy včetně těch, u kterých je pomocí atributů nastaveno skrytí, pak postupujte následovně. Otevřete Průzkumníka Windows (Windows + E), stiskněte klávesu F10 a klikněte na Nástroje → Možnosti složky. Přepněte se na kartu Zobrazení. V části Upřesnit nastavení najděte volbu Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky a zrušte její zatrhnutí. Klikněte na Použít a OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 15. – Jak na bootovací CD/DVD s Windows 7
Pokud systém selže, pak byste jistě ocenili jeho nabootování třeba z nějakého média, na kterém najdete řadu systémových utilit, či možnost dostat se na vaše data uložená na HDD. Speciální bootovací médium, které obsahuje příkazový řádek a sadu systémových nástrojů, vytvoříte takto. Ve Start menu klikněte na Všechny programy → Příslušenství → Údržba → Zálohování a obnovení. Otevře se funkce pro zálohování nebo obnovení systému Windows. Vy na levé straně klikněte na odkaz Vytvořit disk pro opravu systému a následně se řiďte zobrazenými příkazy.

Tipy a triky pro Windows 7

Tip 16. – Jak vylepšit hrany písma a kalibrovat barvy
Již Windows XP měly možnost vyhlazovat písmo pomocí metody ClearType. Ve Windows 7 samozřejmě nechybí. Chcete-li ho vypnout, či naopak zapnout, pak zadejte do řádku Prohledat programy a soubory ve Start menu příkaz cttune.exe. Druhý dccw.exe pak slouží ke kalibraci barev.

Tipy a triky pro Windows 7

Více na

Další tipy a triky pro Windows 7 naleznete na - Windowstipy.czNejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

Tipy a triky pro Windows 10

Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...Najdete na iDNES.cz