Nové Viery vám přinesou ještě větší požitek z kvalitního obrazu

aktualizováno 
Společnost Panasonic minulý týden slavnostně odhalila své plazmové a LCD televizory Viera pro rok 2005. Nové plazmy pracují s panely již osmé generace, které ve spojení s dalšími pokročilými technologiemi přináší bohatý, působivý obraz s přirozenými barvami.
Panasonic TH-50PV500E

Panasonic TH-50PV500E | foto: Panasonic

Společnost Panasonic představila pro letošní rok devět přírůstků do rodiny plazmových a LCD televizorů Viera, které přinášejí proti předchozí generaci vyšší kvalitu, všestrannost a požitek z domácí zábavy. V případě plazmových televizorů Viera se série 500 (high-definition) rozrostla hned o tři modely, které nesou označení TH-50PV500E s úhlopříčkou 127 cm, TH-42PV500E s úhlopříčkou 106 cm a TH-37PV500E s úhlopříčkou 94 cm. Zato série 50 (standard-definition) se rozrostla hned o pět modelů a to o dva plazmové televizory (TH-42PA50E s úhlopříčkou 127 cm , TH-37PA50E s úhlopříčkou 94 cm) a o tři LCD televizory (TX-32LX50F, TX-26LX50F, TX-23LX50F). Nové LCD televizory doplňuje jeden 4:3 model TX-20LA5F.

Všechny nové plazmové televizory Viera pracují s plazmovými panely G8, které nabízejí proti předchozí generaci o 10% a v případě SD (standard-definition) panelů o 20% více jasu než předchozí generace. Pokročilý Real Gamma Control produkuje více stupňů přechodů v tmavších částech obrazu. Ve scénách s nižšími úrovněmi jasu pracují panely s ekvivalentem 8,6 miliard barev a 2048 stupni přechodu. Výsledkem je pozoruhodně bohatý, působivý obraz lahodící lidskému oku, které je obzvláště citlivé na změny v úrovních jasu při prohlížení tmavých obrazů.

Z dalších nových vlastností můžeme kupříkladu zmínit 3D Colour Management, který dosahuje mnohem jemnějšího a přesnějšího obrazu, nebo technologie Sub-Pixel Control eliminující zubaté nebo rozostřené příčné čáry v obrazu. Na rozdíl od konvenčních systémů, ve kterém jsou tři barvy RGB zpracovány společně, pracuje tento pokročilý systém s každou barvou zvlášť, čímž je dosaženo mnohem přirozenějšího obrazu. 

Modely ze série 500 jsou navíc připraveny na HDTV. Obsahují HD panely a HDMI terminály a přijímají oba formáty HD signálu 1080i a 720p. Všechny nové modely této řady disponují kontrastním poměrem 3000:1 (plazmové televizory série 50 mají kontrastní poměr 4000:1) a v jejich výbavě rovněž nechybí SD/PC slot a možnost nahrávání a přehrávání MPEG4.

Nová řada LCD televizorů Viera nabízí tři širokoúhlé 16:9 modely X-32LX50F (úhlopříčka 80,2 cm), TX-26LX50F (úhlopříčka 66,1 cm) a TX-23LX50F (úhlopříčka 58,4 cm diagonal), a dále jeden 4:3 model TX-20LA5F (úhlopříčka 51 cm diagonal). Velké modely TX-32LX50F a TX-26LX50F jsou vybaveny technologií Advanced LCD AI, která kombinuje aktivní kontrolu světla a aktivní kontrolu kontrastu/Gamma, díky čemuž dosahuje lepšího jasu, hlubší černé a rozšíření přechodů. Tyto modely dále využívají již zmiňované 3D Colour Management a Sub-Pixel Control.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

ARM slibuje výkonnější notebooky než ty s Intelem

Plány společnosti ARM do roku 2020

Výrobce úsporných čipů ARM ukázal své plány na nejbližší dva roky. Vyplývá z nich, že se chystá tvrdě zaútočit na...

Casio představilo hodinky, které vás budou po horách navigovat tři dny

Nové odolné chytré hodinky Casio WSD-F30.

Sportovní chytré hodinky Casio s armádní specifikací odolnosti přicházejí na trh s vylepšeným operačním systémem Wear...

Nové grafiky Nvidie jsou v Česku neskutečně drahé

Šéf společnosti Nvidia Jensen Huang ukazuje novou generaci grafických karet...

Nvidia oficiálně uvedla novou řadu svých grafických karet pro hráče, o kterých mluví jako o revoluci v grafickém...Najdete na iDNES.cz