Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nové vypalovací programy si hravě poradí s vysokým rozlišením i BD

aktualizováno 
Vypalovací balík Nero Multimedia Suite 10, který přišel na trh na začátku letošního roku, se v nedávné době dočkal nové verze s vylepšenou výbavou. Jeho i další podobné programy již při zpracování HD obsahu nic nezastaví.

Vypalujte s vylepšenou výbavou balíku Nero | foto: Profimedia

Nejvyšší výbava programu Nero Multimedia Suite 10 nese označení Platinum HD. Odtud vyplývá i jeho změření. Mnoho z jeho funkcí však zvládnou i i jednodušší vypalovací programy, které můžete používat buďto zdarma, nebo za nižší poplatek než Nero.

Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD

Zatím poslední verze vypalovacího balíku Nero má hned několik nej. Je nejnovějším, nejvybavenějším, ale také nejdražším souborem nástrojů na vypalování všech typů optických médií.

Přídomek HD samozřejmě znamená, že se nejnovější verze Nera zaměřuje především na práci s videem ve vysokém rozlišení. Ne, že by již předchozí verze Nera neuměly vypalovat filmy ve vysokém rozlišení na Blu-ray disky, ale Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD jde ještě o kousek dál.

Balík Nero se již dlouho nezaměřuje jen na vypalování optických médií, ale nabízí i desítky dalších nástrojů a funkcí, jako je třeba stříhání videa nebo mixování prostorového zvuku.

Nová verze nabídku doplňkových funkcí ještě dále rozšiřuje. Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD umí nově přehrávat i filmy na Blu-ray discích (včetně podpory funkcí BD-Live 2.0). Doposud bylo třeba k přehrání takového obsahu na PC nutné sáhnout jinam. Například pro přehrávač WinDVD, který není zrovna levný.

Další funkcí, užitečnou především pro majitele chytrých mobilů, je konverze filmů, hudby i fotek do formátů vhodných pro konkrétní zařízení. Program umí i synchronizovat jejich multimediální obsah s počítačem.

Nové funkce v podobě dodatečných šablon či efektů přináší také nástroj na stříhání a úpravy videa Nero Vision. Připraveno je celkem 25 nových témat pro stylizaci videa a 25 šablon pro menu filmových disků. Drobně rozšířeny jsou i funkce na zálohování důležitých dat.

Nově máte po celý rok k dispozici prostor o velikosti 5 GB na serverech Nera pro bezpečné uložení zálohy vašich dat. Je na vaší volbě, zdali investujete do novinky v podobě Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD, nebo se spokojíte s levnější, popřípadě úplně bezplatnou alternativou.

Pokud ovšem natáčíte a dále upravujete video ve vysokém rozlišení, je Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD velmi rozumnou volbou a jeho cena kolem 2 400 Kč má své opodstatnění.

Zkušební verzi Nero Multimedia Suite 10 si můžete po registraci stáhnout z webu výrobce zde nebo ze Slunečnice zde. Funkční bude 15 dní.

Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD

Nero Multimedia Suite 10 Platinum HD

Nero BurnLite 10

Zjednodušená verze vypalovacího nástroje Nero, použitelná zcela zdarma, nabízí základní funkce na vypalování datových CD a DVD. V prostředí známém z aplikace Nero StartSmart jsou k dispozici opravdu jen nejzákladnější vypalovací funkce, které uspokojí pouze nejméně náročné uživatele.

Chybí například i vypalování hudebních CD z hudebních souborů uložených v počítači. Pro opravdovou, zdarma použitelnou alternativu Nera je třeba se poohlédnout jinde.

Nero BurnLite 10 stahujte ze Slunečnice zde.

Nero BurnLite 10

Nero BurnLite 10

Ashampoo Burning Studio 10

Bezesporu zajímavou alternativou vypalovacího nástroje Nero je Ashampoo Burning Studio, aktuálně dostupné ve verzi s číslovkou 10. Oproti nejnovějšímu Neru je výrazně lacinější, o něco přehlednější a pro běžné uživatele jednodušší.

Kromě vypalování všech běžných typů optických médií s daty, hudbou či filmy umí Ashampoo Burning Studio 10 vypalovat i Blu-ray disky s videem ve vysokém rozlišení, s čímž vám pomůže i editor na úpravy videa staženého třeba z digitální kamery.

Samozřejmě nechybí ani možnost vytvářet navigační menu vypálených filmových disků nebo nástroje na tvorbu filmových prezentací fotografií. Relativně snadno si tak vytvoříte poutavou prezentaci snímků z dovolené, kterou přátelům přehrajete v DVD či Blu-ray přehrávači, připojeném k televizi v obývacím pokoji.

Z dalších funkcí stojí za zmínku třeba i ukládání hudby z CD v různých formátech na disk počítače (a možnost vypalovat Audio CD z mnoha různých typů hudebních souborů). Dále můžete vytvářet obaly a potisky na vypálené disky. V nabídce je i možnost navrhnout automaticky spouštěná menu pro disky všech typů i automatické zálohování důležitých dat. S cenou kolem 1 000 Kč jde o velmi zajímavou nabídku.

Nejnovější Ashampoo Burning Studio 10 stahujte ze Slunečnice zde, po bezplatné registraci jej můžete testovat až 30 dní.

Ashampoo Burning Studio 10

Ashampoo Burning Studio 10

Ashampoo Burning Studio 6 Free

Také Ashampoo Burning Studio má svoji bezplatnou verzi – v podobě starší edice s číslovkou 6 a přídomkem Free. Její výbava je v porovnání s bezplatnou edicí Nera podstatně bohatší. K dispozici je vypalování datových, filmových i hudebních disků (včetně Blu-ray), stejně jako vytváření a vypalování obrazů disků.

Slušnou nabídku funkcí doplňují ještě i nástroje na ukládání hudby z CD do hudebních souborů v různých formátech nebo nástroje na zálohování vybraných dat. Pro běžného uživatele se jedná o výbavu více než dostatečnou, navíc za ni nemusíte zaplatit ani korunu.

Ashampoo Burning Studio 6 Free stahujte ze Slunečnice zde.

Ashampoo Burning Studio 6 Free

Ashampoo Burning Studio 6 Free

Používáte k vypalování všemocné Nero, nebo si vystačíte s některou z bezplatných alternativ? Podělte se o svůj názor a zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Témata: DVD, film, software

Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

Najdete na iDNES.cz