Novinky Epson tisknou 100 000 stránek měsíčně

aktualizováno 
Epson představil ve slunném Lisabonu nové tiskárny. Stroje, které zvládnou měsíčně vytisknout více než 100 000 stránek i tiskárny, které si můžete pořídit domů.

Epson AcuLaser-CX11N | foto: Epson

Epson patří k největším výrobcům tiskáren a scannerů, jehož sortiment zasahuje od domácností až do velkých firem. Dbá na ekologii pomocí svých programů na sběr a renovaci použitých tonerů a cartridge, vymýšlí nové technologie pro firemní sféru.

Bezpečnost především

Zajímavou funkcí pro firemní zákazníky je řešení EpsonNet Authentication, které chrání firemní data před neautorizovaným tiskem. Kombinuje inteligentní software s hardwarovým klíčem, kterým je nutné se před každým tiskem přihlásit přímo u tiskárny. Až poté začne probíhat tisk dokumentu čekající ve frontě. Nemůže se tak stát, že by interní dokument viděla nepovolaná osoba, která jde pouze okolo jedné společné tiskárny. Zároveň mají firmy přehled o proběhlém tisku každého jednotlivého uživatele.


Epson

Původem japonská značka Epson vznikla roku 1975, tedy sedm let poté, co mateřská SEIKO Group představila první miniaturní tiskárnu EP-101. Název Epsonu se odvíjí právě od této tiskárny, obsahuje písmena EP a son (česky syn). Společnost tak chtěla naznačit návaznost svých dalších produktů na úspěch této tiskárny.


Tuto technologii je možné použít se všemi laserovými tiskárnami, ať už se jedná o monochromatické (řada EPL) nebo barevné (řada AcuLaser). Oba dva druhy těchto tiskáren nalezneme v kategorii pro nenáročné domácí uživatele, střední firmy a velké firmy s tiskem až 150 000 stránek měsíčně.

Do nejnižší cenové kategorie patří modely EPL-6200 / EPL-6200L pro černobílý tisk a AcuLaser C1100 / C1100N pro barevný. Doplňkové písmeno v názvech označuje vyšší rozlišení tisku. Setkat se lze i s více přidanými písmeny, takové tiskárny jsou pak doplněny o větší zásobník na papíry, popř. duplexní jednotkou pro oboustranný tisk.

Epson AcuLaser-C1100

Vyšší kategorie pro střední firmy je nejrozsáhlejší a nabízí tak největší možný výběr. Vychází z předešlé kategorie, tyto tiskárny však mají vyšší rozlišení tisku nebo oplývají nadstandardními funkcemi.

Monochromatické tiskárny jsou zastoupeny dvěma modely. EPL-6200N přidává oproti předchozí řadě možnost tisku po síti (N- network), druhá AcuLaser 2600 může obsahovat až čtyři tonery pro vyšší kvalitu tisku. Volitelně je lze nahradit barevnými tonery, tiskárna pak umí tisknout celobarevně.

Epson EPL řady 6200

Barevné tiskárny jsou zastoupeny modely AcuLaser C2600N, AcuLaser CX11N a AcuLaser C3800N. Posledně jmenovaná je z celé kategorie nejvýkonnější, dokáže vytisknout až 25 ČB stránek za minutu, u barevného tisku je to 20 str/min. Navíc je vybavena USB slotem a ve spojení s velkým LCD je pak umožněn přímý tisk například z USB klíčenek.

Vyzdvihnout musíme také AcuLaser CX11N, což je kromě tiskárny také scanner, kopírka a fax. Dokumenty umí skenovat přímo do e-mailu ve formátu PDF, vše navíc probíhá rychlostí jedna stránka za dvě sekundy.

Epson AcuLaser-CX11N

Na pomezí mezi střední a nejvyšší řadou stojí černobílá tiskárna EPL-N3000. Je stavěna na zatížení až 150 000 stránek měsíčně, tisknout umí i na tvrdé papíry s gramáží až 216 g.

Epson EPL-N3000

Nejvýkonnější řada tiskáren pro velké firmy obsahuje jednu černobílou (EPL-N2550) a dvě barevné laserovky (AcuLaser C4200DN a C9100). Černobílá tiskárna a C9100 umí tisknout až do formátu A3, C4200DN je zase koncipována na vysokou zátěž až 90 000 stránek.

Epson AcuLaser-C4200

Autor:


Témata: Epson, Lisabon, software, USB

Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Připravuje se nový formát SD karet. NanoSD bude velká jako nanoSIM

Rozměry současných oficiálních formátů SD karet,

Paměťové karty formátu SD dostanou nového sourozence. Nový formát má ušetřit místo v mobilních zařízeních, ale není...

Čína údajně zaútočila na americké služby přes Apple a Amazon

Podle zdrojů agentury Bloomberg odhalily experti v USA ve vnitřnostech serverů...

Čínské tajné služby podle agentury Bloomberg provedly masivní útok na americké společnosti a skrze ně na americké tajné...

Chytrá domácnost od Lenova: zásuvka pozná nabitý mobil, žárovky mění nálady

Chytrá domácnost od Lenova.

Výrobce stolních počítačů Lenovo se naplno pouští na pole chytrých domácností. Asistenta s obrazovkou SmartDisplay...Najdete na iDNES.cz