Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novinky HP: Tiskárna se skenerem na reálné předměty i bezdrátové video

  9:47aktualizováno  9:47
Velké all-in-one počítače, malinké krabičky pro bezdrátový přenos obrazu a zvuku, hudební služba nebo tiskárna se schopností snímat 3D objekty. Tato a další zařízení dala všanc novinářům a blogerům firma HP na prezentaci nových produktů.

Hudební služba RARA.com míří na počítače HP. | foto: Roman Všetečka, Technet.cz

Prototypy a nové (i lehce zánovní) produkty představovala společnost HP na předváděcí akci, kde byl Technet.cz jako jediný zástupce médií z Česka.

Společnost netradiční formou ukazovala možnosti svých zařízení. Přítomní novináři a blogeři si tak mohli sami namíchat vlastní skladbu pod dohledem profesionálního DJ nebo si "zahrát" ve filmovém skeči, natáčeném ve 3D.

Jedním z cílů firmy bylo dostat akci na sociální sítě, což se podařilo i díky složení pozvaných účastníků. My jsme se však zaměřili na konkrétní produkty.

Jak naskenovat reálné objekty

Asi nejvíc nás zaujala tiskárna HP TopShot LaserJet Pro M275, která byla vybavena podivnou zahnutou tyčkou. Ta byla vyklopena nad klasickou tiskárnou. Nebyla to ani opěrka na dokumenty a noty, ani lampička, jak by se mohlo na první pohled zdát. Firma do ní totiž integrovala jednoduchý snímač reálných objektů. Ten je vybaven snímacím čipem a zábleskovými LED diodami.

Detail snímacího zařízení tiskárny se skenerem reálných předmětů

Detail snímacího zařízení tiskárny se skenerem reálných předmětů

Zařízení ocení každý, kdo se někdy pokoušel do skeneru nacpat něco většího, než je list papíru. Každý objekt projde šestinásobným snímáním, tři záběry jsou přitom pořízeny za pomoci diody a vždy se mění nastavení expozice. Výsledný obraz se pak složí z těchto šesti fotografií.

Vytvořený snímek získává perspektivu a nabízí přesnější výsledek, než jaký by vznikl při pořízení jednoho snímku třeba fotoaparátem. Vytvořený soubor ve formátu JPG se navíc uloží jako obraz s průhledným okolím, takže jej pak lze jednoduše vkládat do jiných dokumentů a vytvářet třeba koláže.

HP uvede tiskárnu se skenerem objektů na trh zhruba v polovině roku. Odhadovaná cena se pohybuje v přepočtu kolem 8 800 Kč.

Tiskárna HP TopShot LaserJet Pro M275 se skenerem reálných předmětů

Tiskárna HP TopShot LaserJet Pro M275 se skenerem reálných předmětů

HP tiskárna se skenerem předmětů v zavřeném stavu

HP tiskárna se skenerem předmětů v zavřeném stavu

Zbytek je klasická laserová tiskárna HP, která je vybavena dotekovým plnobarevným ovládacím panelem s podporou widgetů a systému ePrint. Ten umožňuje zasílat k tisku dokumenty odkudkoliv ze světa jen tím, že dokument odešlete na určenou adresu.

Upozorňujeme, že zařízení není v žádném případě klasický 3D skener, který vytváří trojrozměrný obraz.

Možná je trochu s podivem, že systém nabídne pouze tuto možnost skenování, a ne klasický skener, na jaký jsme zvyklí u multifunkčních tiskáren.

Bezdrátové Full HD v malé krabičce

Druhá novinka, která nás zaujala, byla další generace zařízení pro přenos bezdrátového zvuku a obrazu s jednoduchým označením HP Wireless TV Connect. Využívá standart WHDI, kterou podporují i někteří konkurenti HP.

Firma technologii prezentovala v podobě dvou krabiček. Jedna, v podobě větší USB klíčenky, byla připojena přes HDMI k notebooku a druhá, mírně větší, pak přes stejné rozhraní k televizoru.

Malý přijímač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect.

Malý přijímač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect

Vskutku miniaturní vysílač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect.

Miniaturní vysílač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect

K napájení vysílače přitom stačí připojení do USB, takže přístroj bude fungovat snad na všech PC. Nepotřebuje přitom žádný obslužný software, obraz a zvuk si prostě bere HDMI. Inovovaný přístroj zvládne vzduchem posílat obraz ve Full HD (i s podporou 3D) a 7.1 kanálový zvuk se zpožděním 10 milisekund.

Mezi hlavní přednosti patří především malé rozměry, které u podobně výkonného zařízení hned tak nenajde a také univerzálnost použití. Objevit by se mělo v první polovině tohoto roku za necelých 190 eur (cca 4 800 Kč).

Druhou bezdrátovou novinkou je zařízení pro přenos zvuku. Obslouží až čtyři receivery zároveň. To znamená, že stejný zvuk lze přijímat až ve čtyřech různých částí domu či bytu.

Malý vysílač bezdrátového audia až pro čtyři receivery

Malý vysílač bezdrátového audia až pro čtyři receivery

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Podporuje 5.1 kanálový zvuk a nepotřebuje k funkci žádné softwarové rozhraní. K bezpečnému přenosu využívá tříkanálového systému s podporou frekvencí 2.4, 5.2 a 5.8 GHz. Systém HP Wireless Audio by se měl prodávat za cenu kolem 99 eur (cca 2 500 Kč).

Notebook a hudební služba

Není to tak dlouho, co se můžeme setkat s notebooky od HP, které jsou vybaveny audiosystémem od renomované firmy BeatsAudio. Firma není první a ani poslední společností, která při návrhu nových přenosných počítačů spolupracovala s odborníky na audio.

Aby tento trend podpořila, uvedla, že součástí nových notebooků a počítačů bude i možnost využívat hudební služby Rara.com. Ta nahrazuje současnou nabídku MusicStation. Rara.com je moderní hudební služba, které spolupracuje s velkými hudebními domy. Ke kódování skladeb využívá technologii Dolby Pulse.

Zdarma lze jejím prostřednictvím poslouchat žánrové streamované stanice, za měsíční předplatné si pak lze vytvářet neomezeně vlastní playlisty.

Bohužel se zatím zástupci Rara.com nedohodli na právech pro Českou republiku, takže si s uvedením služby asi ještě chvíli počkáme.

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Prodáno: Belkin, Linksys, Phyn a Wemo nově patří Foxconnu

Belkin @TV Plus

Společnost Belkin, která se proslavila především příslušenstvím pro produkty Apple, má nového majitele. Spolu s...

SÚJB vyvrací křivé obvinění Moskvy o možné výrobě jedu novičok v Česku

Vyšetřování útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru v Salisbury (8. března 2018)

Látka, kterou byl v Anglii otráven ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija, mohla podle ruské diplomacie...

AMD musí opravit chyby u svých procesorů

Dlouho očekávané procesory AMD Ryzen 7 přišly na trh.

Společnost AMD potvrdila více než deset bezpečnostních nedostatků, které objevila jedna izraelská firma. Ta byla...

Najdete na iDNES.cz