Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novinky HP: Tiskárna se skenerem na reálné předměty i bezdrátové video

  9:47aktualizováno  9:47
Velké all-in-one počítače, malinké krabičky pro bezdrátový přenos obrazu a zvuku, hudební služba nebo tiskárna se schopností snímat 3D objekty. Tato a další zařízení dala všanc novinářům a blogerům firma HP na prezentaci nových produktů.

Hudební služba RARA.com míří na počítače HP. | foto: Roman Všetečka, Technet.cz

Prototypy a nové (i lehce zánovní) produkty představovala společnost HP na předváděcí akci, kde byl Technet.cz jako jediný zástupce médií z Česka.

Společnost netradiční formou ukazovala možnosti svých zařízení. Přítomní novináři a blogeři si tak mohli sami namíchat vlastní skladbu pod dohledem profesionálního DJ nebo si "zahrát" ve filmovém skeči, natáčeném ve 3D.

Jedním z cílů firmy bylo dostat akci na sociální sítě, což se podařilo i díky složení pozvaných účastníků. My jsme se však zaměřili na konkrétní produkty.

Jak naskenovat reálné objekty

Asi nejvíc nás zaujala tiskárna HP TopShot LaserJet Pro M275, která byla vybavena podivnou zahnutou tyčkou. Ta byla vyklopena nad klasickou tiskárnou. Nebyla to ani opěrka na dokumenty a noty, ani lampička, jak by se mohlo na první pohled zdát. Firma do ní totiž integrovala jednoduchý snímač reálných objektů. Ten je vybaven snímacím čipem a zábleskovými LED diodami.

Detail snímacího zařízení tiskárny se skenerem reálných předmětů

Detail snímacího zařízení tiskárny se skenerem reálných předmětů

Zařízení ocení každý, kdo se někdy pokoušel do skeneru nacpat něco většího, než je list papíru. Každý objekt projde šestinásobným snímáním, tři záběry jsou přitom pořízeny za pomoci diody a vždy se mění nastavení expozice. Výsledný obraz se pak složí z těchto šesti fotografií.

Vytvořený snímek získává perspektivu a nabízí přesnější výsledek, než jaký by vznikl při pořízení jednoho snímku třeba fotoaparátem. Vytvořený soubor ve formátu JPG se navíc uloží jako obraz s průhledným okolím, takže jej pak lze jednoduše vkládat do jiných dokumentů a vytvářet třeba koláže.

HP uvede tiskárnu se skenerem objektů na trh zhruba v polovině roku. Odhadovaná cena se pohybuje v přepočtu kolem 8 800 Kč.

Tiskárna HP TopShot LaserJet Pro M275 se skenerem reálných předmětů

Tiskárna HP TopShot LaserJet Pro M275 se skenerem reálných předmětů

HP tiskárna se skenerem předmětů v zavřeném stavu

HP tiskárna se skenerem předmětů v zavřeném stavu

Zbytek je klasická laserová tiskárna HP, která je vybavena dotekovým plnobarevným ovládacím panelem s podporou widgetů a systému ePrint. Ten umožňuje zasílat k tisku dokumenty odkudkoliv ze světa jen tím, že dokument odešlete na určenou adresu.

Upozorňujeme, že zařízení není v žádném případě klasický 3D skener, který vytváří trojrozměrný obraz.

Možná je trochu s podivem, že systém nabídne pouze tuto možnost skenování, a ne klasický skener, na jaký jsme zvyklí u multifunkčních tiskáren.

Bezdrátové Full HD v malé krabičce

Druhá novinka, která nás zaujala, byla další generace zařízení pro přenos bezdrátového zvuku a obrazu s jednoduchým označením HP Wireless TV Connect. Využívá standart WHDI, kterou podporují i někteří konkurenti HP.

Firma technologii prezentovala v podobě dvou krabiček. Jedna, v podobě větší USB klíčenky, byla připojena přes HDMI k notebooku a druhá, mírně větší, pak přes stejné rozhraní k televizoru.

Malý přijímač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect.

Malý přijímač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect

Vskutku miniaturní vysílač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect.

Miniaturní vysílač bezdrátového obrazu a zvuku HP Wireless TV Connect

K napájení vysílače přitom stačí připojení do USB, takže přístroj bude fungovat snad na všech PC. Nepotřebuje přitom žádný obslužný software, obraz a zvuk si prostě bere HDMI. Inovovaný přístroj zvládne vzduchem posílat obraz ve Full HD (i s podporou 3D) a 7.1 kanálový zvuk se zpožděním 10 milisekund.

Mezi hlavní přednosti patří především malé rozměry, které u podobně výkonného zařízení hned tak nenajde a také univerzálnost použití. Objevit by se mělo v první polovině tohoto roku za necelých 190 eur (cca 4 800 Kč).

Druhou bezdrátovou novinkou je zařízení pro přenos zvuku. Obslouží až čtyři receivery zároveň. To znamená, že stejný zvuk lze přijímat až ve čtyřech různých částí domu či bytu.

Malý vysílač bezdrátového audia až pro čtyři receivery

Malý vysílač bezdrátového audia až pro čtyři receivery

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Jeden z přijímačů bezdrátového audia od HP

Podporuje 5.1 kanálový zvuk a nepotřebuje k funkci žádné softwarové rozhraní. K bezpečnému přenosu využívá tříkanálového systému s podporou frekvencí 2.4, 5.2 a 5.8 GHz. Systém HP Wireless Audio by se měl prodávat za cenu kolem 99 eur (cca 2 500 Kč).

Notebook a hudební služba

Není to tak dlouho, co se můžeme setkat s notebooky od HP, které jsou vybaveny audiosystémem od renomované firmy BeatsAudio. Firma není první a ani poslední společností, která při návrhu nových přenosných počítačů spolupracovala s odborníky na audio.

Aby tento trend podpořila, uvedla, že součástí nových notebooků a počítačů bude i možnost využívat hudební služby Rara.com. Ta nahrazuje současnou nabídku MusicStation. Rara.com je moderní hudební služba, které spolupracuje s velkými hudebními domy. Ke kódování skladeb využívá technologii Dolby Pulse.

Zdarma lze jejím prostřednictvím poslouchat žánrové streamované stanice, za měsíční předplatné si pak lze vytvářet neomezeně vlastní playlisty.

Bohužel se zatím zástupci Rara.com nedohodli na právech pro Českou republiku, takže si s uvedením služby asi ještě chvíli počkáme.

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

ARM slibuje výkonnější notebooky než ty s Intelem

Plány společnosti ARM do roku 2020

Výrobce úsporných čipů ARM ukázal své plány na nejbližší dva roky. Vyplývá z nich, že se chystá tvrdě zaútočit na...

Microsoft ukazuje rybičky, které mu plavou kolem datového centra

Webkamera sleduje dění kolem potopených í serverů v rámci projektu Natick od...

Microsoft má pod mořem datové centrum. Aby tento projekt zpropagoval, přidal k němu webkameru, která sleduje podmořský...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Najdete na iDNES.cz