Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novinky ke stažení: vytvořte ze svých fotek multimediální příběh

aktualizováno 
Upravte, sdílejte a tiskněte svoje fotografie. A nezapomeňte si v nich udržet přehled a občas je zazálohovat. Zoptimalizujte nastavení svých Windows Vista. Poslechněte si desítky internetových rádií a vytvořte si ikonku pro své webové stránky.

Prázdniny jsou tradičně dobou, kdy se počet pořízených rodinných fotografií rapidně zvyšuje. Pak je ale nutné je zpracovat. Proto se pojďme podívat na několik programů, které nám s tím pomohou. Pro snímky pořízené v RAW formátu tu máme freeware, který je převede do formátu JPG, který je vhodnější pro jejich tisk i prezentaci. Z takto zpracovaných fotek pak můžete jednoduše vytvořit profesionální prezentaci pomocí Microsoft Photo Story. Pro organizaci, tisk, sdílení a prohlížení fotografií můžete také použít aplikaci HP Photosmart Essential.

Dále vám představíme nástroj pro optimalizaci systémových nastavení Windows Vista, kvalitní program pro poslech internetových rádií a utilitu pro tvorbu FavIcon – ikonky pro vaše webové stránky.

Stepok RAW Importer

S volně šiřitelnou aplikací Stepok RAW Importer můžete snadno realizovat konverzi fotografií ve formátu RAW do formátu JPEG nebo TIFF. Program je kompatibilní s mnoha typy digitálních fotoaparátů a je snadno ovladatelný. Vysoká kvalita výstupu je zajištěna použitím AHD algoritmu.

K dispozici je průvodce, který vás postupně provede celým procesem konverze fotografií. Aplikace disponuje celou řadou dalších užitečných vlastností, jako je nastavování expozice, vyvážení bílé, tónování, rotace, ořezy, odstraňování šumu či dávkové zpracování.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Microsoft Photo Story

S tímto programem jednoduše a efektivně vytvoříte prezentace z digitálních fotografií.
Jedním klepnutím myši můžete upravit, oříznout nebo otočit obrázky či digitální fotografie. K prezentacím fotografií můžete přidat zajímavé speciální efekty, zvukový doprovod či vlastní komentář.

Dále můžete k fotografiím přidat titulky a nejrůznější popisky. Díky malé velikosti souborů můžete prezentace fotografií snadno odeslat e-mailem či prezentovat na internetu.

Fotografie si můžete prohlížet v televizi, počítači nebo přenosném zařízení se systémem Windows Mobile.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

HP Photosmart Essential

Se softwarem HP Photosmart Essential se stane organizování, úpravy, tisk, sdílení a prohlížení fotografií zábavnou a snadnou činností.

Můžeme vytvářet knihovny snímků, označovat si oblíbené fotky, doplňovat k nim informace pomocí štítků. Ve vytvořeném katalogu se dá vyhledávat podle data, štítku, složky nebo oblíbených snímků.

S fotografiemi můžeme v programu provádět některé základní úpravy jako je ořez, otáčení a korekce červených očí.

Dalšími zajímavými funkcemi je bezesporu vytváření pohlednic z fotografií, generování online fotoalb umístěných na internetu a možnost zálohování.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

TweakVI

Balík optimalizačních nástrojů specializující se na operační systém Windows Vista - jak jeho standardní 32-bitovou verzi, tak i 64-bitovou. S tímto nástrojem se můžete dostat k mnoha běžně nepřístupným nastavením systému a pomocí něj si lze poupravit vzhled i funkčnost systému samotného.

Program zobrazuje systémové informace a nástroje pro práci se systémovými zdroji, nabízí automatickou optimalizaci výkonu systému a mnoho dalších různorodých nástrojů.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Nexus Radio

Plně vybavený přehrávač internetových rádií, který umožňuje nahrávání přijímaného obsahu pro pozdější přehrávání na PC nebo libovolném přenosném zařízení podporujícím MP3. S více než 6000 radiostanicemi a podporou pro tisíce dalších je tady Nexus Radio právě pro vás.

Ať už jste doma nebo na cestách, Nexus Radio může nahrávat vaše oblíbené songy nebo rádiová show automaticky v TiVo stylu. MP3 jsou automaticky opatřeny názvem, ID3 tagy a přeneseny do vašeho iPodu nebo jiného multimediálního přehrávače.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Adsen FavIcon

Tento program ocení především tvůrci internetových stránek, kteří chtějí, aby se po přidání stránky uživatelem do oblíbených položek u jejich adresy objevila malá ikona symbolizující stránku.

Adsen FavIcon vám pomůže právě s tvorbou této ikony a vygeneruje vám HTML zdrojový kód, který pak již jen umístíte do zdrojového kódu mezi tagy a .

Program dále umožňuje práci s nejběžnějšími obrazovými formáty (např. BMP), náhled na vytvářenou ikonu a definování jejich rozměrů.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Najdete na iDNES.cz