Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novinky od MPIO - MP3 přehrávače do kapsy

aktualizováno 
MPIO představuje novinky pro tento rok. Společnost Digitalway, která přehrávače MPIO vyrábí, přichází s klíčenkami, náhrdelníky i harddiskovými přehrávači v klasické i celkem netradičním provedení. Nabídka je bohatá.

Společnost Digitalway je známá na našem trhu zejména díky MP3 přehrávačům značky MPIO.

Pro tento rok si připravila několik, na první pohled zajímavých, novinek. Po nepříliš povedeném MP3/OGG discmanu CL 200 (recenzi najdete zde) se zaměřila na oblast flash a hdd přehrávačů.

Co pro nás tedy vyrobili pracovníci v daleké, lidově demokratické Číně?

FG - 100  - malý, stylový „kazeťáček“ do kapsy

FG 100 připomíná vzhledem kazeťák zlaté americké mládeže z osmdesátých let minulého století. Pouze místo šachty na kazety je umístěn barevný OLED displej a reproduktory slouží jako ovládací tlačítka.
FG - 100 si poradí s formáty WMA (WMA DRM - Digital Rights Management) a MP3, je vybaven FM tunerem a mikrofonem. Nahrávka, pořízená diktafonem, se ukládá ve formátu MP3. Přímé enkódování do MP3 je možné přes Line-In vstup nebo Optical-In vstup.

Komunikace s PC probíhá přes USB 2.0. Výdrž na jednu tužkovou (AA) baterii uvádí výrobce až 40 hodin. Přístroj podporuje USB Mass Storage. Na trh bude dodáván ve třech verzích s 128/256/512 MB vestavěné paměti. Výrobce zatím bohužel neuvádí rozměry ani hmotnost výrobku.

MPIO road mapa

FG - 130 - odlehčená verze FG 100

FG - 130 se od FG - 100 liší pouze v detailech. Nemá barevný displej, zato výdrž baterie by měla být až 50 hodin. Tento model není vybaven optickým vstupem.

 

FY - 300 a FY 400 klíčenky

FY 300 je další z řady klíčenek na přehrávání MP3 a WMA (WMA DRM) souborů. Vybavená třířádkovým grafickým displejem (STN) s podsvícením, dikatafonem, Line-In vstupem s přímým kódováním do MP3 a nechybí ani FM tuner. Napájení zabezpečuje vestavěná, nabíjecí baterie s výdrží do 10 hodin. Komunikace s PC probíhá přes USB 1.1.
Na trh bude uvedena ve verzích s  128 nebo 256 MB paměti. Rozměry jsou 89x26x16,8 mm, hmotnost 40 g. FY- 300 by měl podporovat vedle Windows i Mac OS a Linux.

MPIO road mapa

FY - 400 umožňuje nahrávání přes diktafon a přímý encoding do formátu WMA (jedná se o první přenosný přehrávač, který podporuje nahrávání do WMA). Displej je čtyřřádkový a žlutě podsvícený. Volitelný rozsah FM tuneru umožňuje, stejně jako u ostatních modelů flash přehrávačů MPIO, příjem rozhlasových stanic kdekoliv na světě.
Na jednu mikrotužkovou (AAA) baterii by měla FY - 400 vydržet hrát nepřetržitě až 20 hodin. Vysouvací USB port (v 2.0) je řešen podobně jako například u flash přehrávače od CM TECHu (recenzi najdete zde).

MPIO road mapa

FL - 300 - šperk na krk

S podobnou ozdobou hodlá letos přijít i iRiver (viz iRiver roadmapa, zde). Uvidíme, kdo dříve a hlavně kdo lépe. Do náhrdelníku od MPIO, s vestavěnou pamětí o velikosti 128/256 MB, naládujete (přes USB v 1.1) soubory typu MP3 i WMA (WMA DRM). Na krku nebo na zápěstí vám FL -300 bude ukazovat čas a přehrávat hudbu nepřetržitých 10 hodin (má vestavěnou nabíjecí baterii). Díky velikosti  30x50x12,8 mm si vašeho náhrdelníku jistě každý všimne.

MPIO road mapa

 

FB 100 - BackPhone - všechno máte ve sluchátkách

Nač s sebou tahat nějaké „obrovské“ klíčenky, když stačí mít pouze sluchátka. Celých 128 MB paměti by nemělo vaše uši nijak zatížit (přesnou hmotnost zatím výrobce neuvádí). Výdrž vestavěné nabíjecí baterie je celých 12 hodin. Přístroj podporuje formáty WMA (WMA DRM)  a MP3. S počítačem jej spojíte přes USB v 1.1. Sluchátka nejsou vybavena displejem.

MPIO road mapa MPIO road mapa

 

HD - 200 a HD - 300 - harddiskové přehrávače

HD - 200 je vybaveno jednopalcovým harddiskem s kapacitou 4 GB. Přehlednou orientaci v hudebním archivu (MP3, WMA, Ogg) zaručuje velký modře podsvícený LCD displej. Standardní výbavu tvoří FM tuner, diktafon a Line-In vstup s možností nahrávání do MP3.

Výdrž nabíjecí baterie by měla překročit 12 hodin. Přenos dat probíhá přes USB v 2.0.

MPIO road mapa

HD - 300 je macatější bratříček HD - 200. Kapacita 1,8“ disku je 20 GB. Ovládat jej lze přes dotyková tlačítka. Výdrž nabíjecí baterie by měla přesáhnout 15 hodin provozu. Ostatní parametry jsou stejné jako u HD - 200.

MPIO road mapa

 

Ve spolupráci s distributorem výrobků MPIO v ČR vám přinášíme produktovou roadmapu na rok 2004.

MPIO road mapa

Zdroj: společnost Euroformosa International s.r.o.

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Všechny hudební služby pohromadě. Vyzkoušeli jsme všehrálka od Pioneeru

Mikrosystém Pioneer HM76D

Takto by podle nás měl vypadat mikrosystém ve 21. století. Pioneer X-HM76D z internetu a chytrých telefonů přehraje...

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

Chytrý reproduktor Volareo umožní hudebníkům zaplatit potleskem

Reproduktor pro blockchainové hudební služby Volareo.

Chytrý reproduktor Volareo má ambice změnit digitální hudební online distribuci. Dnes jde do prodeje prvních 100 kusů....

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz