Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Novinky od MPIO - MP3 přehrávače do kapsy

aktualizováno 
MPIO představuje novinky pro tento rok. Společnost Digitalway, která přehrávače MPIO vyrábí, přichází s klíčenkami, náhrdelníky i harddiskovými přehrávači v klasické i celkem netradičním provedení. Nabídka je bohatá.

Společnost Digitalway je známá na našem trhu zejména díky MP3 přehrávačům značky MPIO.

Pro tento rok si připravila několik, na první pohled zajímavých, novinek. Po nepříliš povedeném MP3/OGG discmanu CL 200 (recenzi najdete zde) se zaměřila na oblast flash a hdd přehrávačů.

Co pro nás tedy vyrobili pracovníci v daleké, lidově demokratické Číně?

FG - 100  - malý, stylový „kazeťáček“ do kapsy

FG 100 připomíná vzhledem kazeťák zlaté americké mládeže z osmdesátých let minulého století. Pouze místo šachty na kazety je umístěn barevný OLED displej a reproduktory slouží jako ovládací tlačítka.
FG - 100 si poradí s formáty WMA (WMA DRM - Digital Rights Management) a MP3, je vybaven FM tunerem a mikrofonem. Nahrávka, pořízená diktafonem, se ukládá ve formátu MP3. Přímé enkódování do MP3 je možné přes Line-In vstup nebo Optical-In vstup.

Komunikace s PC probíhá přes USB 2.0. Výdrž na jednu tužkovou (AA) baterii uvádí výrobce až 40 hodin. Přístroj podporuje USB Mass Storage. Na trh bude dodáván ve třech verzích s 128/256/512 MB vestavěné paměti. Výrobce zatím bohužel neuvádí rozměry ani hmotnost výrobku.

MPIO road mapa

FG - 130 - odlehčená verze FG 100

FG - 130 se od FG - 100 liší pouze v detailech. Nemá barevný displej, zato výdrž baterie by měla být až 50 hodin. Tento model není vybaven optickým vstupem.

 

FY - 300 a FY 400 klíčenky

FY 300 je další z řady klíčenek na přehrávání MP3 a WMA (WMA DRM) souborů. Vybavená třířádkovým grafickým displejem (STN) s podsvícením, dikatafonem, Line-In vstupem s přímým kódováním do MP3 a nechybí ani FM tuner. Napájení zabezpečuje vestavěná, nabíjecí baterie s výdrží do 10 hodin. Komunikace s PC probíhá přes USB 1.1.
Na trh bude uvedena ve verzích s  128 nebo 256 MB paměti. Rozměry jsou 89x26x16,8 mm, hmotnost 40 g. FY- 300 by měl podporovat vedle Windows i Mac OS a Linux.

MPIO road mapa

FY - 400 umožňuje nahrávání přes diktafon a přímý encoding do formátu WMA (jedná se o první přenosný přehrávač, který podporuje nahrávání do WMA). Displej je čtyřřádkový a žlutě podsvícený. Volitelný rozsah FM tuneru umožňuje, stejně jako u ostatních modelů flash přehrávačů MPIO, příjem rozhlasových stanic kdekoliv na světě.
Na jednu mikrotužkovou (AAA) baterii by měla FY - 400 vydržet hrát nepřetržitě až 20 hodin. Vysouvací USB port (v 2.0) je řešen podobně jako například u flash přehrávače od CM TECHu (recenzi najdete zde).

MPIO road mapa

FL - 300 - šperk na krk

S podobnou ozdobou hodlá letos přijít i iRiver (viz iRiver roadmapa, zde). Uvidíme, kdo dříve a hlavně kdo lépe. Do náhrdelníku od MPIO, s vestavěnou pamětí o velikosti 128/256 MB, naládujete (přes USB v 1.1) soubory typu MP3 i WMA (WMA DRM). Na krku nebo na zápěstí vám FL -300 bude ukazovat čas a přehrávat hudbu nepřetržitých 10 hodin (má vestavěnou nabíjecí baterii). Díky velikosti  30x50x12,8 mm si vašeho náhrdelníku jistě každý všimne.

MPIO road mapa

 

FB 100 - BackPhone - všechno máte ve sluchátkách

Nač s sebou tahat nějaké „obrovské“ klíčenky, když stačí mít pouze sluchátka. Celých 128 MB paměti by nemělo vaše uši nijak zatížit (přesnou hmotnost zatím výrobce neuvádí). Výdrž vestavěné nabíjecí baterie je celých 12 hodin. Přístroj podporuje formáty WMA (WMA DRM)  a MP3. S počítačem jej spojíte přes USB v 1.1. Sluchátka nejsou vybavena displejem.

MPIO road mapa MPIO road mapa

 

HD - 200 a HD - 300 - harddiskové přehrávače

HD - 200 je vybaveno jednopalcovým harddiskem s kapacitou 4 GB. Přehlednou orientaci v hudebním archivu (MP3, WMA, Ogg) zaručuje velký modře podsvícený LCD displej. Standardní výbavu tvoří FM tuner, diktafon a Line-In vstup s možností nahrávání do MP3.

Výdrž nabíjecí baterie by měla překročit 12 hodin. Přenos dat probíhá přes USB v 2.0.

MPIO road mapa

HD - 300 je macatější bratříček HD - 200. Kapacita 1,8“ disku je 20 GB. Ovládat jej lze přes dotyková tlačítka. Výdrž nabíjecí baterie by měla přesáhnout 15 hodin provozu. Ostatní parametry jsou stejné jako u HD - 200.

MPIO road mapa

 

Ve spolupráci s distributorem výrobků MPIO v ČR vám přinášíme produktovou roadmapu na rok 2004.

MPIO road mapa

Zdroj: společnost Euroformosa International s.r.o.

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Apple chystá nová bezdrátová sluchátka. Budou vás stále odposlouchávat

AirPods

Apple se chystá na trh uvést vylepšenou verzi bezdrátových sluchátek AirPods.

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Najdete na iDNES.cz