Nový iPod Shuffle se možná bude prodávat jako hodinky

  12:49aktualizováno  12:49
Na internetu se objevil snímek zařízení, které by mohlo být novým iPodem Shuffle. Hned se rozvířila hladina spekulací, co vše by mohla novinka umět. Největší debaty se točí kolem displeje s rozměry zhruba 3 x 3 cm. Měl přinést dotykové ovládání.

Snímek displeje, který se mohl objevit třeba v iPod Shuffle | foto: Apple.pro

Obrázky předpokládaného nástupce iPodu Shuffle se jako první objevily na serveru www.apple.pro. To, že by zařízení mělo být novým produktem od firmy Apple, má dokazovat logo na přípojném kabelu.

Značka Apple na připojené manžetě se spoji

Vzhledem k tomu, že k fotografiím nejsou žádné další informace, nemusí to nutně být některý z iPodů.

Vizualizace údajného produktu Apple iWatch

Spekuluje se tak například o displeji pro hodinky, které by se mohly jmenovat iWatch. Ale i o zařízení, které bude možné integrovat třeba do auta nebo ledničky.

Pokud by to byl přehrávač iPod, nemusel by být malý dotykový displej zase tak neohrabaný na ovládání, jak se zdá. Jestliže by rozhraní vypadalo podobně jako na některých fanouškovských vizualizacích, bylo by i praktické.

Fanouškovská vizualizace rozhraní nového iPoduFanouškovská vizualizace nového iPodu

Nový iPod Touch bude mít možná fotoaparát a videohovory

Už v září by se měl asi objevit nový iPod Touch, který bude poprvé vybaven fotoaparátem a zvládne i videohovory přes FaceTime. Bude tak mít podobné funkce jako iPhone 4, alespoň to vyplývá z odhadů zástupce sítě anglických obchodů John Lewis.

Nový iPod touch má tedy být podobně jako připravovaný iPhone vybaven 5megapixelovým fotoaparátem na zadní straně a ještě jedním s menším rozlišením pro videohovory na přední.

Systém by také mohl obsahovat gyroskop pro určení naklonění a pozice přístroje. iPod by se tak mohl stát zajímavou přenosnou herní platformou. Řada vývojářů totiž již pracuje či už vytvořila hry, které lze ovládat právě nakláněním přístroje.

Zástupci prodejce tvrdí, že tyto předpovědi vycházejí z údajů, které posbírali u dodavatelů. Nejsou to však první spekulace o novém iPodu Touch. Již dříve jste si mohli přečíst o fotoaparátu v tomto zařízení zde.

Na serveru 9to5mac.com si navíc všimli, že se na internetové burze alibaba.com objevilo několik součástek, které by mohly pocházet z nového iPodu.

Součástky z údajného iPodu Touch 4. generace na serveru alibaba.com

Mají připravené otvory pro fotoaparáty, nebo optiku videokamery. Podobně jako u současné generace iPodu nano, která snímá videosekvence, ale nikoli fotografie.

První informace tak nejsou oficiální a firma se k nim nevyjadřuje. Na podobný postup více či méně řízených úniků informací jsme si už u Apple ale zvykli. Stejně jako na "zaručené" informace o vlastnostech nových modelů Apple, které se nakonec ukáží jako liché.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Best Buy prodal omylem zařízení od Googlu, které firma ještě neuvedla

Logo společnosti Google

Obchodní řetězec omylem zákazníkovi prodal zařízení, které má Google uvést až příští týden.

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz