Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový Kodak přibliží cokoliv, avšak nestabilně

aktualizováno 
V dnešní době optické stabilizace překvapí, když nějaký ultrazoom tuto důležitou funkci nenabízí - bohužel u modelu Kodak EasyShare Z710 se jí nedočkáte, přestože nabízí až desetinásobné optické přiblížení... To zajímavý kompakt BenQ C1000 nabízí manuální kontrolu nad expozicí a atraktivní design.

Digitální fotoaparát Benq DC C1000

Kodak EasyShare Z710

EasyShare Z710 je sedmimegapixelový digitální fotoaparát, který tedy nabízí až desetinásobné optické přiblížení. Pokud se podíváme na model podrobněji, tak zjistíme, že CCD snímač (1/2,5") obsahuje přibližně 7,1 milionů obrazových buněk, přičemž maximální velikost snímku je 3072 × 2304 bodů. Citlivost snímače lze manuálně nastavit na tyto hodnoty: 64, 100, 200, 400 a také 800 ISO. Tu poslední maximální hodnotu si můžete vybrat už pouze ve dvoumegapixelovém rozlišení. Statické snímky se ukládají pouze ve formátu JPEG, videozáznam ve formátu MOV. Záznam videa ovšem nenabízí nijak ohromující parametry: sice dosáhnete na rozlišení 640 x 480 bodů, ovšem pouze při rychlosti 10,5 snímku za sekundu. Jinak se získaná data ukládají buď do vnitřní 32 MB paměti, anebo na paměťové karty Secure Digital (případně MMC).

Na novince je nejzajímavější optická část, konkrétně objektiv Schneider-Kreuznach. Rozsah ohniskových vzdáleností se pohybuje od 38 do 380 milimetrů (v přepočtu na kinofilm) při velmi solidní světelnosti - od F2,8 do F3,7. EasyShare Z710 není zase tak úplně „easy“, co se týká možností, jak ovlivnit expozici, protože jsou k dispozici všechny běžné expoziční programy od automatiky přes prioritní režimy (clony a času) po plně manuální nastavení jednotlivých expozičních parametrů. Navíc v případě, že bude model používat dosud méně zdatný fotograf, tak si může vypomoci hned devatenácti přednastavenými scénickými režimy (například krajina, portrét, sport, květina, protisvětlo nebo třeba noční scéna).

Vybranou scenérii můžete zaměřit buď přes dvoupalcový LCD displej, anebo pomocí elektronického hledáčku (s rozlišením 201 tisíc bodů). Řada uživatelů nejspíše ocení, že jako zdroj energie slouží dvojice AA baterií. Tento ultrazoom ovšem není žádný drobeček, ale spíše bytelný drobek při rozměrech 97,8 x 77,5 x 72,6 milimetrů a hmotnosti celých 285 gramů (bez baterií a paměťové karty). Model EasyShare Z710 se již objevil před několika dny na našem trhu.

Digitální fotoaparát Kodak EasyShare Z710

Specifikace Kodaku EasyShare Z710

Snímač: CCD, 7,4 miliónů pixelů
Snímek: JPEG, max. 4256 x 2848 obrazových bodů
Ostření: automatické TTL, vícezónové, střední zóna
Měření expozice: maticové, se zvýhodněným středem, bodové
Citlivost: 64 - 800 ISO
Úprava expozice: ±2,0 EV v krocích po 1/3 EV
Závěrka: 8 - 1/1000 sekundy
Kalibrace bílé: automaticky, denní světlo, žárovka, zářivka, otevřený stín
LCD panel: úhlopříčka 2 palce
Paměť: podpora Secure Digital a MultiMedia Card
Tisk: PictBridge
Napájení: 2x AA baterie  
Rozhraní: USB 2.0, Video Out
Rozměry: 98 x 78 x 73 mm
Cena: 7 500 Kč 
Dostupnost: říjen 2006

BenQ C1000

Zajímavý desetimegapixel uvedl na trh BenQ. Následníka modelu C800, který nese označení C1000. Disponuje tedy snímacím prvkem CCD s rozlišením 10,1 megapixelu a trojnásobným optickým zoomem. Na zadní straně pak nejdete velký TFT LCD displejem s úhlopříčkou 2,4 palce (6 cm).

Model nabízí plnou manuální kontrolu nad expozicí, na otočném kolečku najdete všechny expoziční režimy (automatická expozice, priorita clony/priorita času/manuální).

Maximální osmisekundová expozice umožňuje zachytit snímky i při noční scéně.
K tomu navíc režim rychlého sejmutí 4 fotografií za sebou nabízí výhodu sejmutí objektů v neustálém pohybu nebo těch, které se pohybují rychle.

BenQ C1000 podporuje záznam video sekvencí v rozlišení 640 x 480 bodů s obnovovacím kmitočtem 30 snímků za sekundu ve formátu MPEG-4 a podporuje funkci PictBridge, která umožňuje přímý tisk fotografií na jakékoli tiskárně s touto funkcí. Fotoaparát má vestavěnou paměť 24 MB a je kompatibilní s paměťovými kartami Secure Digital.

Digitální fotoaparát Benq DC C1000

Podrobné specifikace naleznete v katalogu fotoaparátů

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

DJI představilo maličkou 6K kameru pro filmaře

Nová 6K kamera Zenmuse X7.

Nová Zenmuse X7 je malá kamera s 35mm snímacím čipem a speciálním bajonetem pro sadu lehkých výměnných objektivů DJI....

Nová zrcadlovka od Nikonu má tiché focení a snímek udělá i z negativu

Nový Nikon D850 "pod rentgenem“

Tento měsíc společnost Nikon uvedla novou digitální zrcadlovku D850 s plnoformátovým čipem s rozlišením 45,4 Mpix.

Neuvěřitelná perspektiva: podívejte se na nejlepší fotografie z dronů

Stránka Skypixel.com, která shromažďuje fotografie z dronů, vyhlásila vítězné...

Stránka Skypixel.com, která shromažďuje fotografie z dronů, vyhlásila vítězné snímky za rok 2017. Podívejte se na...

Najdete na iDNES.cz