Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový program pro střih videa i český antivir si můžete vyzkoušet zdarma

aktualizováno 
Programátoři bezpečnostních balíků pro nás připravili dvě novinky. AVG 2011 a Norton Internet Security 2011. Pokud svůj nový antivir již máte, pak můžete vyzkoušet oblíbený program pro zobrazení stavu akumulátoru notebooku či novou verzi videostřihového programu od Adobe.

Ilustrační foto | foto: shutterstock.com

AVG 2011 – 30denní trial/freeware
Rok se s rokem sešel a tak antivirové firmy vydávají nové verze svých programů pro ochranu PC a uživatelských dat. AVG svoji novinku představila tuto středu a sází na rychlost jednoduchost a výkonnost.

Kromě oprav a vylepšení (např. webové ochrany a změny ovládání) je práce s aplikací svižnější. Instalačním procesem nyní projdete pěti kroky. AVG 2011 nově obsahuje funkci automatických oprav, která umožňuje jedním kliknutím řešit případné softwarové potíže.

Přibyla funkce Smart Scanning která dokáže rozpoznat, které soubory jsou certifikované a bezpečné, a proto analyzuje pouze nová a dosud neověřená data. Při samotném procesu skenování se Smart Scanning soustřeďuje na ty součásti systému, které zrovna uživatel nevyužívá, aby tak kvůli spuštění antivirového testu nedocházelo ke snížení výkonu PC.

K dispozici jsou tři verze. Dvě placené (Internet Security a Anti-Virus) a jedna zdarma dostupná. Verze se liší svými funkcemi. Posledně jmenovaná obsahuje antivir, antispyware, antirootkit, kontrolu pošty, chrání uživatele na sociálních sítích, kontroluje webové stránky v reálném čase před tím, než je navštívíte a zobrazuje bezpečnostní hodnocení výsledků vyhledávání.

AVG 2011
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ funkce Smart Scanning
+ nezatěžuje systémové prostředky PC
+ nenáročný na obsluhu
- instalační archív antiviru má téměř 140 MB
  • Stahujte na této adrese (4,1 MB).


Norton Internet Security 2011 – 30denní trial
I společnost Symantec přišla před několika dny s novou verzí svého bezpečnostního balíku. Seznamte se Norton Internet Security 2011 (NIS 2011).

Ochranný systém Norton Protection obsahuje ochranu prohlížečů pro Firefox a IE proti útokům z webu, vylepšenou prevenci proti škodlivému vnikání útoků z multimédií, ochranu Sonar 3, která zjišťuje v reálném čase nové viry bez potřeby tradičních aktualizací nebo definic založených na signaturách, antibot ochranu a nástroje pro obnovu systému v případě infikování.

Zajímavá je i funkce Norton Bootable Recovery Tool, která umožňuje vytvořit si spustitelné médium CD/DVD/USB. To v případě napadení PC může sloužit pro jeho odstranění.

Novinkou je pak i uživatelské prostředí – prvky jsou uspořádány do nově navržené přehledné obrazovky. A nechybí ani mapa ochrany Norton, která poskytuje aktuální informace o nejnovějších hrozbách, které tým Norton identifikoval a proti nimž chrání na celém světě.

Norton Internet Security 2011

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ rychlost
+ tvorba záchranného média
+ mapa nebezpečí
- často se objevují různá hlášení

  • Stahujte na této adrese (3,4 MB).


BatteryBar 3.3 – freeware
Nová verze oblíbeného prográmku pro sledování akumulátoru vašeho notebooku je tu. Hodí se jako náhrada standardní funkce obsažené ve Windows.

Zobrazuje aktuální stav akumulátoru, jakož i zbývající odhadovanou provozní dobu. Informace nabízí i o kapacitě a dalších vlastnostech. Podle zbývající kapacity se mění i barva ukazatele – zelená pro kapacitu nad 35 %, žlutá mezi 20 % a 35 %, a červená pro nižší než 20 %.

V této verzi přibyla možnost opakovaným klikáním na plovoucí lištu zjistit zbývající čas do vybití baterie (včetně procentuálního vyjádření). Existuje i profesionální placená verze obsahující další funkce. Pro svůj chod vyžaduje rozhraní .NET Framework.

BatteryBar

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ výborná náhrada za integrovanou funkci ve Windows
+ nevytěžuje systémové prostředky
- funkce opotřebení baterie je pouze orientační
  • Stahujte na této adrese (889 KB).


Adobe Premiere Elements 9 – 30denní trial
Adobe Premiere Elements je menší sestřičkou profesionálního videostřihového programu Adobe Premiere Pro a je určena pro domácí uživatele. Nová verze se konečně naučila češtině a je dostupná i pro Mac OS X (zde i nadále bez češtiny).

Díky novému organizátoru je snadnější organizovat pořízená videa a tvořit z nich domácí filmy za několik minut. K dispozici máte nástroje pro opravu problémů se zvukem, možnost automaticky nechat oříznout špatné záběry, stabilizovat roztřesené záběry a korigovat barvy nebo osvětlení. Jakmile si vyberete požadované záběry, máte k dispozici funkci pro sestavení celého filmu automaticky se speciálními efekty.

Aplikovat lze i celou řadu filtrů. Za všechny jmenujme například efekt karikatury (Cartoon), který převede libovolné video na animovaný film. Pro export lze využít formáty a soubory – DVD-Video, AVCHD, AVI, MPEG, Blu-ray, YouTube atd. Českou verzi můžete zakoupit od 10. října.

Premiere Elements 9
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: plná verze ANO (trial verze nikoliv)
Vyžaduje instalaci: ANO
+ výstup do M2T souboru
+ jednoduchý na použití pro domácí uživatele
- zkušební verze není v češtině
  • Stahujte na této adrese (1,2 GB).


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Tipy a triky pro Windows 10: omezte Microsoftu dolování dat ze systému

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft čelí stále kritice za sběr dat z Windows. Aktuální verze operačního systému je na tom podle některých...

Najdete na iDNES.cz