Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový software: Nepište emaily. Namluvený dopis řekne víc

aktualizováno 
Nové prográmky vám pomohou s přehráváním všech hudebních i video formátů. S jejich pomocí můžete vypalovat, konvertovat digitální hudební soubory či nahrávat zvuky okolí.

Pokud vás již nebaví psát ručně e-maily přátelům, vyzkoušejte program Voice Mail Compressor z dnešního přehledu nových a aktualizovaných aplikací pro práci se zvukem. Pomocí mikrofonu stačí nahrát zvukový vzkaz, který zmíněná aplikace převede na soubor ve formátu WAV, který je možné odeslat prostřednictvím libovolného e-mailového klienta.

Multimediální přehrávače

AudioPlayer 0.9 - freeware - 0,04 MB
Homepage
Download

Hledáte-li hudební přehrávač s minimálními nároky na výkon počítače a místo na disku, vyzkoušejte AudioPlayer. Jedná se o nanejvýš nenáročný přehrávač s podporou hudebních formátů MP3, WAV, MIDI, AU, WMA, ASF, WPL, ASX, WMX, WAX, OGG a FLAC.

KoolPlaya 1.2.0.3 - freeware - 0,2 MB
Homepage
Download

KoolPlaya je jednoduchý multimediální přehrávač, který není třeba instalovat. Program si poradí se všemi běžnými formáty hudby a zvuku, včetně hudebních CD a filmových DVD. Zvládne i DivX filmy.

J. River Media Center 11.1.156 - shareware - 11,6 MB
Homepage
Download

J. River Media Center je multimediální centrum, které zvládne přehrávání hudby, filmů i prohlížení obrázků. V programu je dále možné grabovat a vypalovat CD i DVD, organizovat multimediální soubory atd. 

Grabování, konverze, vypalování

Konvertor 3.50 Beta 2 - shareware - 9,2 MB
Homepage
Download

Konvertor je nástroj na vzájemný převod více než 1 000 různých formátů multimediálních souborů. V oblasti hudby zvládá Konvertor převod hudebních CD na soubory typu WAV, OGG, MP3 a RAW. Podstatně lépe je program vybaven na práci s grafickými soubory, kromě dlouhé řady formátů ke konverzi zvládne i různé úpravy a vylepšení obrázků.

SuperAVConverter 6.63 - trialware - 17,2 MB
Homepage
Download

Další všestranný konverzní nástroj v dnešním přehledu nese název SuperAVConverter. Tento program umí k mezi sebou konvertovat hudební formáty MP3, WAV, OGG, WMA, APE, AAC a další a rovněž i ukládat stopy z hudebních CD. Hudební soubory je možné i rozdělovat či spojovat a program zvládne i grabování zvukové stopy z videa. SuperAVConverter si poradí i s konverzí dlouhé řady formátů videa.

Xilisoft DVD Audio Ripper 4.0.43.0403 - trialware - 1,6 MB
Homepage
Download

Chcete-li si vypálit hudbu z vašeho oblíbeného koncertu na DVD na hudební CD, vyzkoušejte program Xilisoft DVD Audio Ripper. Aplikace umí zvuk z DVD převádět na hudební formáty MP3, WAV, AAC, AC3, OGG, RA a WMA a zvládne rovněž i editaci ID3 tagů.

Apollo Audio DVD Creator 1.2.0 - shareware - 4,2 MB
Homepage
Download

Pomocí programu Apollo Audio DVD Creator můžete pohodlně vytvářet DVD s hudbou v různých formátech (např. MP3, WAV, WMA, OGG, MPG, AC3 atd.). Program umí rovněž grabovat hudební CD, přímo do různých komprimovaných formátů. Abyste se ve stovkách hudebních souborů na DVD vyznali, pomůže vám aplikace vytvořit přehledné navigační menu.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

WinADR – MP3 Recorder 2.4.0 - trialware - 1,3 MB
Homepage
Download

WinADR – MP3 Recorder je nahrávací program, který umí zaznamenat zvuk z libovolného zařízení připojeného ke zvukové kartě počítače. Zvuk lze nahrávat například z desek, kazet, mikrofonu, filmů, internetových rádií atd. Nahrávky je možné ukládat ve formátech WAV, WMA a MP3. Nahrávání lze nastavit na přesný čas.

MP3Test - trialware - 0,8 MB
Homepage
Download

Program MP3Test umí vyhledat v MP3 souborech chyby a vadné soubory vyfiltrovat do zvoleného adresáře.

M3 Manager 6.0 - shareware - 2,3 MB
Homepage
Download

M3 Manager je správce multimediálních, textových a HTML souborů. Program si poradí s dlouhou řadou různých formátů souborů, umí z nich vytvořit databázi, ve které lze soubory třídit a vyhledávat.

Audio editory, efekty a další utility

Voice Mail Compressor 2.10 - freeware - 0,6 MB
Homepage
Download

Pomocí programu Voice Mail Compressor můžete místo psaných e-mailů posílat elektronickou poštou namluvené vzkazy. Program spolupracuje s běžnými e-mailovými klienty, příjemci k přehrání vzkazu stačí jakýkoliv hudební přehrávač s podporou formátu WAV. Voice Mail Compressor používá speciální kompresní algoritmy k vytvoření zvukové nahrávky s co nejmenší velikostí posílaného souboru, 10 sekund záznamu zabere přibližně 10 Kb.

Vyzkoušejte také obrázkové e-maily. Více zde...

Voice Tracker 1.2  - trialware - 0,5 MB
Homepage
Download

Program Voice Tracker slouží jako diktafon, který umí prostřednictvím mikrofonu zaznamenat vaše poznámky, rozhovory atd. Program se spouští automaticky když detekuje zvuk, všechny nahrávky se ukládají do knihovny, kde s nimi můžete dále pracovat.

Trackthrower 1.72 - freeware - 0,1 MB
Homepage
Download

Trackthrower je český program, který slouží ke získávání informací o skladbách ze souborů ve formátu CUE.

Amazon Cover Downloader 3.0 - freeware - 2,2 MB
Homepage
Download

Amazon Cover Downloader je nástroj určený ke stahování obalů k hudebním CD a filmovým DVD z katalogu internetového obchodu Amazon.

Sound Effect Maker 1.1 - shareware - 0,5 MB
Homepage
Download

Sound Effect Maker umí, v souladu se svým názvem, přidávat různé efekty do zvukových souborů. V nabídce efektů najdete například chór, ozvěnu, dozvuk atd. Vlastnosti každého efektu je možné ještě podrobně nastavit.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Najdete na iDNES.cz