Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový software: Nepište emaily. Namluvený dopis řekne víc

aktualizováno 
Nové prográmky vám pomohou s přehráváním všech hudebních i video formátů. S jejich pomocí můžete vypalovat, konvertovat digitální hudební soubory či nahrávat zvuky okolí.

Pokud vás již nebaví psát ručně e-maily přátelům, vyzkoušejte program Voice Mail Compressor z dnešního přehledu nových a aktualizovaných aplikací pro práci se zvukem. Pomocí mikrofonu stačí nahrát zvukový vzkaz, který zmíněná aplikace převede na soubor ve formátu WAV, který je možné odeslat prostřednictvím libovolného e-mailového klienta.

Multimediální přehrávače

AudioPlayer 0.9 - freeware - 0,04 MB
Homepage
Download

Hledáte-li hudební přehrávač s minimálními nároky na výkon počítače a místo na disku, vyzkoušejte AudioPlayer. Jedná se o nanejvýš nenáročný přehrávač s podporou hudebních formátů MP3, WAV, MIDI, AU, WMA, ASF, WPL, ASX, WMX, WAX, OGG a FLAC.

KoolPlaya 1.2.0.3 - freeware - 0,2 MB
Homepage
Download

KoolPlaya je jednoduchý multimediální přehrávač, který není třeba instalovat. Program si poradí se všemi běžnými formáty hudby a zvuku, včetně hudebních CD a filmových DVD. Zvládne i DivX filmy.

J. River Media Center 11.1.156 - shareware - 11,6 MB
Homepage
Download

J. River Media Center je multimediální centrum, které zvládne přehrávání hudby, filmů i prohlížení obrázků. V programu je dále možné grabovat a vypalovat CD i DVD, organizovat multimediální soubory atd. 

Grabování, konverze, vypalování

Konvertor 3.50 Beta 2 - shareware - 9,2 MB
Homepage
Download

Konvertor je nástroj na vzájemný převod více než 1 000 různých formátů multimediálních souborů. V oblasti hudby zvládá Konvertor převod hudebních CD na soubory typu WAV, OGG, MP3 a RAW. Podstatně lépe je program vybaven na práci s grafickými soubory, kromě dlouhé řady formátů ke konverzi zvládne i různé úpravy a vylepšení obrázků.

SuperAVConverter 6.63 - trialware - 17,2 MB
Homepage
Download

Další všestranný konverzní nástroj v dnešním přehledu nese název SuperAVConverter. Tento program umí k mezi sebou konvertovat hudební formáty MP3, WAV, OGG, WMA, APE, AAC a další a rovněž i ukládat stopy z hudebních CD. Hudební soubory je možné i rozdělovat či spojovat a program zvládne i grabování zvukové stopy z videa. SuperAVConverter si poradí i s konverzí dlouhé řady formátů videa.

Xilisoft DVD Audio Ripper 4.0.43.0403 - trialware - 1,6 MB
Homepage
Download

Chcete-li si vypálit hudbu z vašeho oblíbeného koncertu na DVD na hudební CD, vyzkoušejte program Xilisoft DVD Audio Ripper. Aplikace umí zvuk z DVD převádět na hudební formáty MP3, WAV, AAC, AC3, OGG, RA a WMA a zvládne rovněž i editaci ID3 tagů.

Apollo Audio DVD Creator 1.2.0 - shareware - 4,2 MB
Homepage
Download

Pomocí programu Apollo Audio DVD Creator můžete pohodlně vytvářet DVD s hudbou v různých formátech (např. MP3, WAV, WMA, OGG, MPG, AC3 atd.). Program umí rovněž grabovat hudební CD, přímo do různých komprimovaných formátů. Abyste se ve stovkách hudebních souborů na DVD vyznali, pomůže vám aplikace vytvořit přehledné navigační menu.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

WinADR – MP3 Recorder 2.4.0 - trialware - 1,3 MB
Homepage
Download

WinADR – MP3 Recorder je nahrávací program, který umí zaznamenat zvuk z libovolného zařízení připojeného ke zvukové kartě počítače. Zvuk lze nahrávat například z desek, kazet, mikrofonu, filmů, internetových rádií atd. Nahrávky je možné ukládat ve formátech WAV, WMA a MP3. Nahrávání lze nastavit na přesný čas.

MP3Test - trialware - 0,8 MB
Homepage
Download

Program MP3Test umí vyhledat v MP3 souborech chyby a vadné soubory vyfiltrovat do zvoleného adresáře.

M3 Manager 6.0 - shareware - 2,3 MB
Homepage
Download

M3 Manager je správce multimediálních, textových a HTML souborů. Program si poradí s dlouhou řadou různých formátů souborů, umí z nich vytvořit databázi, ve které lze soubory třídit a vyhledávat.

Audio editory, efekty a další utility

Voice Mail Compressor 2.10 - freeware - 0,6 MB
Homepage
Download

Pomocí programu Voice Mail Compressor můžete místo psaných e-mailů posílat elektronickou poštou namluvené vzkazy. Program spolupracuje s běžnými e-mailovými klienty, příjemci k přehrání vzkazu stačí jakýkoliv hudební přehrávač s podporou formátu WAV. Voice Mail Compressor používá speciální kompresní algoritmy k vytvoření zvukové nahrávky s co nejmenší velikostí posílaného souboru, 10 sekund záznamu zabere přibližně 10 Kb.

Vyzkoušejte také obrázkové e-maily. Více zde...

Voice Tracker 1.2  - trialware - 0,5 MB
Homepage
Download

Program Voice Tracker slouží jako diktafon, který umí prostřednictvím mikrofonu zaznamenat vaše poznámky, rozhovory atd. Program se spouští automaticky když detekuje zvuk, všechny nahrávky se ukládají do knihovny, kde s nimi můžete dále pracovat.

Trackthrower 1.72 - freeware - 0,1 MB
Homepage
Download

Trackthrower je český program, který slouží ke získávání informací o skladbách ze souborů ve formátu CUE.

Amazon Cover Downloader 3.0 - freeware - 2,2 MB
Homepage
Download

Amazon Cover Downloader je nástroj určený ke stahování obalů k hudebním CD a filmovým DVD z katalogu internetového obchodu Amazon.

Sound Effect Maker 1.1 - shareware - 0,5 MB
Homepage
Download

Sound Effect Maker umí, v souladu se svým názvem, přidávat různé efekty do zvukových souborů. V nabídce efektů najdete například chór, ozvěnu, dozvuk atd. Vlastnosti každého efektu je možné ještě podrobně nastavit.Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

Ilustrační foto - počítač

Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Najdete na iDNES.cz