Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Údajně revoluční objev pod palbou. Japonská vědkyně se nařčením brání

Japonští vědci na začátku roku přišli s výsledky, které měly zásadně změnit biologii. Zatím však hlavní autorka skončila v nemocnici a byla obviněna z neetického chování. Přitom stále nelze vyloučit, že udělala zásadní vědecký objev.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MJ

Už je to opravdu únavné, ty neustálé stesky nad užitým fontem. Vážení, udělejte si pořádek ve svých počítačích, a pak to budete mít zobrazené jako já. Tj. ostré, čitelné písmo typu ClearType. Viz odkaz na obrázek, byť ten je trochu deformován převodem BMP do GIF.

-

http://www.imagebam.com/image/bf7460320765983

1 0
možnosti
VK

Zkus si to otevrit i v jinych prohlizecich ...

0 0
možnosti
MJ

Taková buňka může být snadno použitelná na nové díly těla. Nebo se projevit jako zhoubné bujení, co.  Ne nadarmo rakovinu provází překyselení.

0 4
možnosti
JP

ten font je fakt strašnej, kostrbatej, to snad ani není cleartype.

nemluvě o tom, že nějakej českej konspirační server používá stejně strašlivej font

5 0
možnosti
MJ

Máte asi Windows XP, co.  Já mám ten font zobrazený dokonale vyhlazený, pure ClearType.

0 2
možnosti

je to mlada holka. Muze to byt tak, ze tohle nerozdychali stare kapacity, tak jednoduchy a zasadni objev a snazi se ji potopit. Pak si pripisou zasluhy sami. Mozna

0 0
možnosti
AK

Možné je cokoliv. Jistá je jen jedna věc, předvádí medicinálně velmi, velmi zajímavé buňky. Tudíž, ať je "vyrábí" jakkoliv, tak to stojí za průzkum.

0 0
možnosti
LN

L25a87d91a 14N14o34v54a75k

14. 4. 2014 11:19

<Přitom stále nelze vyloučit, že neudělala zásadní vědecký objev.>

to jako stále lze pochybovat, že udělala ten objev, nebo že ho neudělala...8-o

0 0
možnosti
TN

No já jako laik to vidím asi takhle. Tvrdilo se, že to bude jednoduché, postup snadný jako facka, atd...  ale nikdo ho nedokázal zopakovat. A jediné co k tomu kdo kdy kde může říct je "asi", "možná". Dále, "zásadní objev" zase objevil nějaký japonec či číňan (tím je nechci ale urazit), ale minule to byl někdo s nějakým klonováním, a ukázalo se že nemá ani titul. Úplně lehce se v tomto případě dá spekulovat nad tím že potřebovali nějakou mediální pozornost či grant, tak si ty výsledky upravili. Kopírování ve východních proveniencích jaksi zdomestikovalo. A celkově mi přijde, a ne jen v biologii, ale ve všech oborech všude(od fyziky po marketing), že chybí opravdu kvalitní odborníci. Ti co ví co dělají. Přijde mi, že všichni mají všechno nabiflované z knížek, ale vůbec nechápou podstatu věci. (to máte jako když děláte maltu když něco stavíte, a nevíte z jakého důvodu se tam přidává zrovna takové množství vody. Jen prostě víte že někdo někdy říkal nějaký poměr pevné a kapalné složky. Pamatuji si na dávnou letní brigádu kde se na automatické vázačce svazovaly balíky. Bylo potřeba na balík co nejvíce tlačit v momentě těsně před tím než docházelo k lepení spojů, aby balík nebyl moc nafouknutý. Byla sranda pozorovat některé jiné brigádnice, které zkopírovaly jen "pohyb" a snažily se balík zamáčknou jednou hodně před, jindy zase až po zatavení spojů:) ). No a ke všem těmto "dovednostem"  ty malé vědátory tlačí nadnárodní společnosti k výsledkům protože ty chcou jen peníze a tlačí je čas. A většina z těch nezkušenců se snaží tvářit že všemu rozumí, že to jsou profíci, ale prostě to nechápou a pak vzniknou ať už schválně nebo neúmyslně takové nonsensy, jako v tomto případě. No a pak existuje i jedna rovina spekluací a to, že určitě existují na světě skupiny, které si takovéto objevy vyloženě nepřejí a udělají pro to cokoliv.

0 0
možnosti
JK

J79a64n 68K52ř94í52ž

14. 4. 2014 12:28

Tak jsem se tím vaším elaborátem prokousal a zjistil,že nestojí za komentář.

Ale mám dotaz - to vaše jméno a příjmení je pravé?

0 0
možnosti
JJ

J84a98n 91J96a13n20e68č27e13k

14. 4. 2014 10:11

Vážení redaktoři Technetu, já vím, že chcete být inovativní a tak trochu mimo hlavní směr idnesu, ale změnou fontu v článku i v diskuzích si moc nepolepšíte obzvláště tehdy, když se to čte o dost hůř. Tak to prosím radši vraťte zpátky :-P

12 0
možnosti
MLT

Nevěřte tomu, že by takové věci byly v moci redaktorů... Ale Váš názor je samozřejmě zajímavý a díky za něj.

6 0
možnosti
LV

Jak píšete. V množství fotgrafií se může stát, že se jedna přepíše druhou. Právě tak jako ve vašem článku lze narazit na zajímavý to úkaz "Ještě horší bylo, že mimo dohled Obokatové jako by STAP buňkx neprospívaliy." Zřejmě příliš mnoho textu? Dokonce s demokratickou možností výběru i / y. ;-D

Ta vědkyně určitě něco našla. Byla by to sebevražda tohle publikovat bez přesvědčení a důkazů a to ona moc dobře ví.

0 0
možnosti
MLT

To měla být právě ilustrace toho, jak snadno se v článku udělá chyba. Já to dokonce dělám systémově prakticky v každém svém textu.

Díky za upozornění.

2 0
možnosti
VC

Tedy nedočet jsem celé, ale líbí se mi "nedostatečný dozor" spoluautorů, slovutných vědců. Ano, dobře známý jev v akademickém prostředí - připiš na svou práci nadřízené a řešitele projektu, ze kterého je výzkum hrazen. Z pohledu zákona autorského (v ČR) se jedná o podvod - zdroj financování vlastní licenční právo na výlsedek, nikolivěk však autorské a tedy NENÍ spoluatorem; jeho zásluha se projeví v poděkování a dedikací zdroje financování.

A koukám, že v Japonsku je to to samé - a teď co s tím, když jsou spoluaotry podvodu :-)

5 0
možnosti
TC

Tohle je dost různé a různá je i logika, podle které se to děje. Někdo hrdě o připisování nestojí v duchu, že když to opravdu nedělal, tak na tom být nechce. Většinou to bývají profesoři, kterým je to šumák, protože jsou placení hlavně za učení na univerzitě, nejsou závyslí na platu z grantů a když nebude výzkumný grant, tak nebude.

Hlavně u řešitelů grantů to připsání ale význam má, protože 1-je to člověk, díky kterému se tohle stalo (sehnal peníze, zaměstnává na grantu lidi kteří udělali výsledek) 2-řešitel musí napsat grantovou zprávu (=za vaše peníze jsme udělali to a to) 3-čím víc má řešitel publikací, tím je v oboru lepší, má lepší H index a má mnohem větší šanci dostat další grant (opět dobré pro něj i pro lidi pod ním, které zaměstnává z grantovývh peněz). Publikační činnost a výsledky v minulosti jsou pro grantovky velmi důležité. Mám zkušenost s tím, že když ten samý grant (=stejný text) podal mladý vědec jako řešitel, tak grant nedostal. Tak to druhý rok dal kolegovi, který je starý profesor, ať to podá jako řešitel on...a ejhle, najednou to grantovka zafinancovala.

Chci tím říct, že žijeme v nějak nastaveném systému a proto musíme žít v souladu s ním. Tady nelze říci, že kašlu na to, že na dně rybníka se dýchat nedá, já budu od teď dýchat vodu.

4 0
možnosti
TC

Jelikož ve vědě pracuju, ...řeknu to takhle: Možné jsou obě varianty. Vědecké podvody se děly a dějí. Druhá strana mince je, že některé procedury jsou opravdu citlivé na přesné provedení. Navíc, když dva dělají totéž, není to totéž. Už jsem viděl ledajaké podivnosti-třeba že dva lidi vedle sebe v jedné laboratoři na jednom pracovním stole dělali oba stejnou věc podle stejného protokolu a jednomu se výsledek podařil a druhému ne. Další věc je protokol samotný a robustnost celého procesu. Opět mám zkušenost třeba s tím, že jsem dělal  pokus u lidí, kteří ho mají v laboratoři zaběhlý a vše fungovalo...a v jiné laboratoři to samé nefungovalo. Některé věci jsou prostě velmi citlivé na změnu podmínek a pracovní postup nikdy nemůže obsáhnout všechny fyzikální veličiny, které v danou dobu na daném místě působí. Takže to japonce klidně může v laborce šlapat jako švýcarské hodinky a je nešťastná z toho, že jí nikdo nevěří a nikomu to nefunguje.

Může to být všelijak, sám jsem zvědav jak to dopadne.

4 0
možnosti
AK

Plus jsou i objektivní fkatory, které ali nikdo nezahrnul do záznamů, protože třeba ani neví, že existují. Třeba jak FBI hledala spolupachatele bestiálních vražd na základě nalezených stop DNA.. Až se ukázalo, že patřily ženské, která ty vatové tampony na vzorky balila do pytlíků.

1 0
možnosti
  • Nejčtenější

Námořníci USA propašovali před 100 lety na palubu bitevní lodi prostitutku

v diskusi je 30 příspěvků

13. dubna 2024

V dubnu 1924 zažilo americké námořnictvo obrovský skandál, který se dostal na titulní stránky...

Uvidíme v budoucnu na obloze druhý Měsíc? Příčinou může být neobvyklá hvězda

v diskusi je 13 příspěvků

17. dubna 2024

Velmi neobvyklá hvězda éta Carinae v 19. století náhle zjasnila a stala se druhou nejjasnější...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Skvělý filmový zvuk bez velké instalace. Test nejzajímavějších soundbarů

v diskusi je 17 příspěvků

15. dubna 2024

Položíte jej na polici před televizor, propojíte kabelem, zapojíte do zásuvky a během pár chvil se...

OBRAZEM: Po zkušenostech s Moskvou neponechává Litva otázku výzbroje náhodě

v diskusi je 19 příspěvků

11. dubna 2024

Litva se stala členem obranné aliance NATO v roce 2004. Pro zajištění vlastní bezpečnosti v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Dawesův plán na čas stabilizoval Německo, ale nástup Hitlera neodvrátil

v diskusi je 15 příspěvků

16. dubna 2024

Německá vláda přijala před 100 lety, v dubnu 1924, Dawesův plán. Byl to americký projekt na...

Lotyšská armáda je malá, materiálem nehýří, ale Ukrajině něco ze svého poslala

v diskusi je 5 příspěvků

18. dubna 2024

V roce 2004 vstoupilo Lotyšsko do NATO, přesto nemůže nechat svou případnou obranu pouze na bedrech...

Pes na Měsíci či Marsu už nemusí být fikce. NASA trénuje průzkumného robopsa

v diskusi jsou 2 příspěvky

17. dubna 2024  15:12

Vědci z projektu Lassie, sponzorovaném americkou NASA, zdokonalují robotického psa pro použití při...

Na dům mu spadl odpad z vesmíru. Nyní NASA potvrdila, že je to kus z baterie

v diskusi je 7 příspěvků

17. dubna 2024  11:50

Před několika týdny proběhla médii informace o varování německého Spolkového úřad pro civilní...

Uvidíme v budoucnu na obloze druhý Měsíc? Příčinou může být neobvyklá hvězda

v diskusi je 13 příspěvků

17. dubna 2024

Velmi neobvyklá hvězda éta Carinae v 19. století náhle zjasnila a stala se druhou nejjasnější...