Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Objevte skryté nastavení vyhledávače Google

aktualizováno 
Přizpůsobte si výsledky vyhledávání v Googlu, získáte tak i několik zajímavých vlastností navíc. V dnešním článku však nechybí ani aplikace pro práci s Flickrem, pro úpravu hudebních souborů či pro automatickou instalaci Windows včetně vámi používaného softwaru.

Používat počítač je snadné... | foto: Profimedia.cz

CustomizeGoogle 0.55 – freeware
Kdo by nechtěl, aby se služby na internetu chovaly přesně tak, jak si bude člověk přát. Jistě jste se již někdy setkali s přáním ubrat v tomto programu tuto funkci či nějakou přidat. Používáte-li pro vyhledávání informací na internetu Google, máme pro vás dobrou zprávu. Díky programátorům z CustomizeGoogle si můžete obohatit Google o mnoho vlastností, a to zdarma.

Zatím to však platí pouze pro internetový prohlížeč Firefox. Svým majitelům však nabízí prostřednictvím rozšíření nejen vylepšení výsledků vyhledávání na Google. Umí do nich totiž navíc přidat např. odkazy na konkurenční vyhledávače, odstranit nežádoucí reklamu, přidat pořadí apod. Všechny funkce tohoto rozšíření jsou zároveň nastavitelné a lze je vypnout. Užitečné jsou i možnosti filtrů. Díky nim si například můžete určit, které výsledky chcete vyfiltrovat (typicky třeba servery se zbožím atd.). To však není ještě vše, co umí. Google má ve svém portfoliu řadu dalších užitečných služeb, za všechny jmenujme alespoň GMail, Kalendář, Froogle atd. I u těchto služeb si můžete nastavit některé vlastnosti. Jakmile se s touto pomůckou seznámíte (je navíc počeštěna), zjistíte, že je návyková a že se jí budete dožadovat i na jiných PC, na kterých pracujete.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (44 KB).

  CustomizeGoogle


  Flickr Desktop Wallpaper 1.0 – freeware
  Italská společnost Babysoft si pro nás připravila novinku. Její produkt Flickr Desktop Wallpaper, jak je již patrné z názvu, pracuje s internetovou službou Flickr. Pokud jste o Flickru ještě neslyšeli, pak vězte, že jde o jednoduchý a elegantní způsob, jak sdílet, archivovat a organizovat své fotografie. Služba Flickr je vaše osobní fotoalbum, umístěné na webových stránkách, kde můžete své fotografie přehledně uspořádat, upravit, přidat popisky a také rozhodnout, zda budou snímky přístupné pro všechny ostatní uživatele Flickru, nebo pouze pro vaše přátele, případně pro nikoho kromě vás.

  Tento software však dokáže obrázky ze serveru stahovat a zobrazovat je na vaší pracovní ploše. Vždy si vybere náhodné obrázky a to z profilů uživatelů služby (stačí zadat jeho jméno). Obrázky jsou poté staženy a uspořádány dle určitého vzoru a to každých několik minut (interval si můžete zadat v rozsahu 0 až 480 a to po 30 minutách). Flickr Desktop Wallpaper se nemusí instalovat. Stačí si produkt stáhnout, rozbalit a spustit (lze nastavit automatický start s Windows). Kdo má tedy rád zajímavé a netradiční plochy na PC, jistě tento počin uvítá. Bohužel, co mu však musíme vytknout, je absence linku k jakémukoliv zobrazenému obrázku. Jistě se vám nejednou stane, že zahlédnete hezký obrázek, který však není možné pomocí aplikace nikterak stáhnout.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (89 KB).
  Flickr Desktop Wallpaper


  Wavosaur 1.0 – freeware

  Není to tak dlouho, co jsme přinesli článek o zajímavých audio editorech. Celkem nedávno se však objevil slušný freewarový projekt Wavosaur. Jde o zvukový editor s podporou souborů WAV, AIFF, IFF, MP3 a RAW. U nich nabízí editační vlastnosti (ořez, kopírování, míchání, úpravu, normalizaci, odstraňovat šum atd.), ale také tvorbu smyček, editaci pomocí bodů, generátory syntéz a hlavně 2D a 3D spektrální analýzy a ještě více.. Wavosaur také nabízí podporu pro VST pluginy, ASIO ovladače, zpracování v dávkách, stereofonní/monofonní konverzi atd. Produkt je malý, nemusí se instalovat a obsahuje opravdu ty hlavní editační funkce. Zatím však chybí filtry. Ty snad přijdou v dalších verzích.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (157 KB).
  Wavosaur


  Setup Studio 1 – trial

  Kéž by tak existoval nějaký program, který by za vás nainstaloval operační systém Windows včetně aktualizací, oprav a také vámi používaných programů. Navíc by uměl přednastavit vzhled a funkčnost systému dle vašich představ. Ale takový produkt opravdu existuje, jmenuje se Setup Studio a pochází od slovenských programátorů. Setup Studio je automatizovaný instalační systém pro PC, který umožňuje vytvářet DVD média obsahující dopředu vložené bezpečnostní záplaty, ovladače, programy a konfiguraci spolu s originálními Windows. Toto médium po vložení do PC následně provede celou instalaci počítače bezobslužně, automaticky. Použití automatizované instalace šetří čas a námahu, protože uživatel nemusí sedět během instalace u počítače. Nastavení a odpovědi jsou už předpřipravené na médiu, takže ho stačí jen vložit a celá instalace proběhne sama, zatímco se věnujete příjemnějším činnostem. Vytvořením datového média vás krok za krokem provede jednoduchý průvodce.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (60,3 MB).
  Setup Studio • Nejčtenější

  Být první nestačí. Spermie musí projít záhadným „pracovním pohovorem“

  Vajíčko si podle některých vědců aktivně vybírá, kterou spermii vpustí k...

  Spermie vyrážejí k vajíčku a ta nejrychlejší spermie vajíčko oplodní. Přibližně tak si většina lidí představuje...

  Otázka dne: Jak může dítě v děloze přežít týdny hlavou dolů?

  Dítě vydrží v děloze několik týdnů hlavou dolů. Vy to ovšem doma nezkoušejte,...

  Jak může dítě v děloze přežít týdny hlavou dolů, tedy v poloze, která u dospělého vede spolehlivě ke smrti? To je téma...  V USA skončila svoboda internetu. Operátoři ho mohou zpomalovat

  Protesty na podporu Net Neutrality (Los Angeles)

  Federální komise pro komunikaci zrušila ochranu svobody internetového připojení, tzv. síťovou neutralitu. Rozhodnutí...

  Poslední tři dny: hlasujte a vyhrajte špičkový smartphone

  Mobil roku

  Hlasujte v jubilejním 20. ročníku ankety Mobil roku. Vyberte nejlepší letošní smartphone a vyhrajte jednu z...

  Měla to být revoluce v létání. Před 50 lety poprvé vyjel Concorde z hangáru

  První premiéra Concorde na veřejnosti v Toulouse.

  Letiště Toulouse-Blagnac, pondělí 11.prosince 1967. Veřejnost má poprvé možnost na vlastní oči spatřit Concorde, první...  Další z rubriky

  Ruský antivirus Kaspersky podezírají v Británii ze špionáže

  Eugene Kaspersky osobně zahajuje Security Analyst Summit 2017.

  Putinovo Rusko je bezpečnostní hrozba. Britské Národní středisko kybernetické bezpečnosti (NCSC) varovalo vládní úřady...

  Lepší proces odinstalace programů uchrání systém před problémy

  Foto: SXC.hu

  Instalujete-li často programy, potom byste měli myslet na to, že systému Windows to moc dobře nedělá. Pokud si však...

  Tipy na programy, které prodlouží výdrž Windows 10 na baterie

  Ilustrační foto

  Jedním z nejdůležitějších prvků notebooků je baterie. Její kapacita určuje, jak dlouho bude dodávat potřebnou energii....  Najdete na iDNES.cz