Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Objevte skryté nastavení vyhledávače Google

aktualizováno 
Přizpůsobte si výsledky vyhledávání v Googlu, získáte tak i několik zajímavých vlastností navíc. V dnešním článku však nechybí ani aplikace pro práci s Flickrem, pro úpravu hudebních souborů či pro automatickou instalaci Windows včetně vámi používaného softwaru.

Používat počítač je snadné... | foto: Profimedia.cz

CustomizeGoogle 0.55 – freeware
Kdo by nechtěl, aby se služby na internetu chovaly přesně tak, jak si bude člověk přát. Jistě jste se již někdy setkali s přáním ubrat v tomto programu tuto funkci či nějakou přidat. Používáte-li pro vyhledávání informací na internetu Google, máme pro vás dobrou zprávu. Díky programátorům z CustomizeGoogle si můžete obohatit Google o mnoho vlastností, a to zdarma.

Zatím to však platí pouze pro internetový prohlížeč Firefox. Svým majitelům však nabízí prostřednictvím rozšíření nejen vylepšení výsledků vyhledávání na Google. Umí do nich totiž navíc přidat např. odkazy na konkurenční vyhledávače, odstranit nežádoucí reklamu, přidat pořadí apod. Všechny funkce tohoto rozšíření jsou zároveň nastavitelné a lze je vypnout. Užitečné jsou i možnosti filtrů. Díky nim si například můžete určit, které výsledky chcete vyfiltrovat (typicky třeba servery se zbožím atd.). To však není ještě vše, co umí. Google má ve svém portfoliu řadu dalších užitečných služeb, za všechny jmenujme alespoň GMail, Kalendář, Froogle atd. I u těchto služeb si můžete nastavit některé vlastnosti. Jakmile se s touto pomůckou seznámíte (je navíc počeštěna), zjistíte, že je návyková a že se jí budete dožadovat i na jiných PC, na kterých pracujete.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (44 KB).

  CustomizeGoogle


  Flickr Desktop Wallpaper 1.0 – freeware
  Italská společnost Babysoft si pro nás připravila novinku. Její produkt Flickr Desktop Wallpaper, jak je již patrné z názvu, pracuje s internetovou službou Flickr. Pokud jste o Flickru ještě neslyšeli, pak vězte, že jde o jednoduchý a elegantní způsob, jak sdílet, archivovat a organizovat své fotografie. Služba Flickr je vaše osobní fotoalbum, umístěné na webových stránkách, kde můžete své fotografie přehledně uspořádat, upravit, přidat popisky a také rozhodnout, zda budou snímky přístupné pro všechny ostatní uživatele Flickru, nebo pouze pro vaše přátele, případně pro nikoho kromě vás.

  Tento software však dokáže obrázky ze serveru stahovat a zobrazovat je na vaší pracovní ploše. Vždy si vybere náhodné obrázky a to z profilů uživatelů služby (stačí zadat jeho jméno). Obrázky jsou poté staženy a uspořádány dle určitého vzoru a to každých několik minut (interval si můžete zadat v rozsahu 0 až 480 a to po 30 minutách). Flickr Desktop Wallpaper se nemusí instalovat. Stačí si produkt stáhnout, rozbalit a spustit (lze nastavit automatický start s Windows). Kdo má tedy rád zajímavé a netradiční plochy na PC, jistě tento počin uvítá. Bohužel, co mu však musíme vytknout, je absence linku k jakémukoliv zobrazenému obrázku. Jistě se vám nejednou stane, že zahlédnete hezký obrázek, který však není možné pomocí aplikace nikterak stáhnout.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (89 KB).
  Flickr Desktop Wallpaper


  Wavosaur 1.0 – freeware

  Není to tak dlouho, co jsme přinesli článek o zajímavých audio editorech. Celkem nedávno se však objevil slušný freewarový projekt Wavosaur. Jde o zvukový editor s podporou souborů WAV, AIFF, IFF, MP3 a RAW. U nich nabízí editační vlastnosti (ořez, kopírování, míchání, úpravu, normalizaci, odstraňovat šum atd.), ale také tvorbu smyček, editaci pomocí bodů, generátory syntéz a hlavně 2D a 3D spektrální analýzy a ještě více.. Wavosaur také nabízí podporu pro VST pluginy, ASIO ovladače, zpracování v dávkách, stereofonní/monofonní konverzi atd. Produkt je malý, nemusí se instalovat a obsahuje opravdu ty hlavní editační funkce. Zatím však chybí filtry. Ty snad přijdou v dalších verzích.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (157 KB).
  Wavosaur


  Setup Studio 1 – trial

  Kéž by tak existoval nějaký program, který by za vás nainstaloval operační systém Windows včetně aktualizací, oprav a také vámi používaných programů. Navíc by uměl přednastavit vzhled a funkčnost systému dle vašich představ. Ale takový produkt opravdu existuje, jmenuje se Setup Studio a pochází od slovenských programátorů. Setup Studio je automatizovaný instalační systém pro PC, který umožňuje vytvářet DVD média obsahující dopředu vložené bezpečnostní záplaty, ovladače, programy a konfiguraci spolu s originálními Windows. Toto médium po vložení do PC následně provede celou instalaci počítače bezobslužně, automaticky. Použití automatizované instalace šetří čas a námahu, protože uživatel nemusí sedět během instalace u počítače. Nastavení a odpovědi jsou už předpřipravené na médiu, takže ho stačí jen vložit a celá instalace proběhne sama, zatímco se věnujete příjemnějším činnostem. Vytvořením datového média vás krok za krokem provede jednoduchý průvodce.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (60,3 MB).
  Setup Studio


 • Nejčtenější

  Vědci objevili pod zemí biliardy tun diamantů, ale nedostaneme se k nim

  Diamanty značky Diamonds International Corporation

  V litosférickém podloží Země odhadují vědci tisíce bilionů tun diamantů. Zaměřili ho pomocí zvukových vln. Dodávají...

  Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

  Su-57

  Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...  Má hořet půl století jako františek. Jaký reaktor si přeje Bill Gates

  Schéma reaktoru TWR-P s tepelným výkonem 600 MW, který by TerraPower měla...

  Společnost TerraPower, v jejíž správní radě sedí zakladatel Microsoftu, se konečně přiblížila možnosti stavby reaktoru,...

  Atomový řezník připravoval v SSSR půdu civilním proudovým strojům

  Iljušin Il-28

  Mezi významné bojové letouny studené války patří taktický bombardér Iljušin Il-28. Ten se stal prvním sovětským...

  Astronauti ohřáli Měsíc i pod povrchem. A NASA o tom ztratila záznamy

  Zaprášený skafandr Harrisona Schmitta během letu Apollo 17

  Detektivní pátrání po ztracených páskách pomohlo najít zatím nejlepší vysvětlení zajímavé otázky, proč v místech...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

  Ilustrační foto

  Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

  Programy zdarma: jak přidat náhled obrázků do kontextového menu

  Ilustrační foto - obrázky

  Windows s programem FastPreview zvládnou prohlížet obrázky pravým tlačítkem myši. Užitečné informace o video- a...

  Stáhněte si zdarma: bezstarostné spojení složek a přesun aplikací

  Zabezpečení

  Jestliže byste rádi vykopírovali soubory vnořené do složek či je spojili, povolejte Folder Merger. V případě, že budete...

  Najdete na iDNES.cz