Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Obnovte svoje ztracená hesla

aktualizováno 
Máte problémy s pamětí a nemůžete si vzpomenout na některá vaše hesla? Nevadí, můžete je získat zpět. Chcete zkonvertovat AVI do animovaného GIFu? Nebo byste jen chtěli pomocníka pro automatickou změnu tapety na ploše a výborný poznámkový blok?

Asterisk Key 7.7 – freeware
Zapomněli jste heslo k internetové službě, FTP, či k přístupu do nějakého programu? Nevadí, tedy pokud se naučíte používat program Asterisk Key. S tímto softwarovým nástrojem totiž můžete odkrýt heslo, které je standardně schováno za hvězdičkami.

Na rozdíl od konkurenčních aplikací tento produkt pracuje jak s dialogovým oknem, kde jste dotazováni na heslo, tak funguje i na webových stránkách, kde jsou patřičné kolonky formuláře. Nástroj se používá snadno. Stačí si načíst internetovou stránku, program apod., kde je heslo uloženo (zobrazeny hvězdičky), otevřít program Asterisk Key a poté kliknout na tlačítko Recover. Tím uvedete program do chodu a ten začne pracovat. Po několika sekundách zobrazí skryté heslo. Najité heslo si můžete nechat vložit do schránky Windows, a tak ho přenést např. do programu s vašimi hesly.

 • Program stahujte na této adrese (419 KB).
 • Asterisk Key

  AVD Video Processor 7.3 – shareware
  Máte video v souboru AVI a rádi byste ho umístili na vaše internetové stránky, ale přitom byste chtěli, aby se na nich zobrazovalo rovnou? V tom případě by se vám mohla hodit jednoduchá pomůcka AVD Video Processor. Ta totiž dokáže překonvertovat video v AVI do animovaného GIFu. Je tak určena uživatelům, kteří potřebují z videa získat statické snímky a vytvářet webové galerie nebo animace ve formátu GIF v interním editoru. Grafiku lze ukládat do obvyklých formátů včetně ikon a ukazatelů. Pro vytváření animovaných GIF souborů program nabízí na výběr různé snímkovací frekvence a velikost obrázků. U vytváření jednotlivých snímků si můžete nastavit rozsah snímků a barevnou hloubku. Další funkcí je efekt, který rozmazává pohybující se předměty atd. Pro vytvoření GIFu nabízí velké množství nastavení (můžete využít rámy či vzorky). Navíc si poradí i s dělením videa na jednotlivé obrázky. Program pracuje se soubory AVI, MPEG, MPG, DivX a FAX, TIFF, GIF, JPEG, PNG, BMP, PCX, PDF, PS, WBMP, DIB, RLE, TGA, PBM, PGM a PPM, PDF, PostScript (PS, EPS).

 • Program stahujte na této adrese (1,2 MB).
 • AVD Video Processor

  Adolix Wallpaper Changer 1.5 – freeware
  Měníte-li často pozadí pracovní plochy, pořiďte si dobrého sluhu, který to bude činit za vás dle předem stanovených intervalů. Existuje celá řada programů pro automatickou změnu pozadí, mezi ně patří i Adolix Wallpaper Changer. Výměnu tapety můžete nastavit nejen při startu Windows, pro konkrétní hodinu, minutu, den, ale i prostřednictvím klávesové zkratky. Aplikace podporuje všechny populární obrazové formáty a poradí si i se změnou jejich velikosti. Vytvářet si lze i tzv. playlisty, díky kterým můžete kategorizovat vaše oblíbené obrázky na plochu v určitém pořadí. Zajímavou pomůckou je i možnost snímat obsah plochy, takže si lze velmi lehce vytvářet vlastní screenshoty (v BMP, nebo JPG) z jakékoliv aplikace v PC. Pokud se vám některý wallpepar líbí natolik, že byste ho chtěli poslat svému kamarádovi či kolegovi, potom to můžete provést přímo z aplikace a to prostřednictvím tlačítka Send Wallpaper. Je toho ještě mnohem více, co vám tato pomůcka pro obměnu všední pracovní plochy může nabídnout. Pokud si tedy rádi měníte obrázky na ploše, najměte si na to tohoto freewarového pomocníka.

 • Program stahujte na této adrese (3 MB).
 • Adolix Wallpaper Changer

  Text to Write 1.4 - freeware
  Znáte to, pracujete na počítači a naleznete nějakou zajímavou informaci, kterou si potřebujete poznamenat. Pro tento účel můžete využít papír a tužku. Mnohem lepší je však uložit si informace v elektronické podobě např. do nějakého textového editoru. Jenže pokud tak chcete učinit, musíte ho vždy otevřít a založit nový soubor. Pro tyto případy je tu však pomůcka s názvem Text to Write. Jde totiž o jednoduchý textový editor, ve kterém si můžete uchovat jakýkoliv text. O ukládání textu se starat nemusíte, protože ten se ukládá průběžně a zcela automaticky. Program obsahuje základní možnosti pro práci s textem a schránkou Windows (texty lze tedy pomocí ní i vkládat ). Podporuje navíc změnu designu, takže jeho skin si můžete sami vybrat. Jde sice o slovenskou aplikaci, ale na výběr je i z českého a anglického rozhraní. V nastavení naleznete i možnost program zprůhlednit (po 10 procentech), takže i když ho máte spuštěný, budete mít možnost vidět, co je pod ním aktuálně otevřeno.

 • Program stahujte na této adrese (648 KB).
 • Text to Write
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

  James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

  Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Najdete na iDNES.cz