Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Obnovte svoje ztracená hesla

aktualizováno 
Máte problémy s pamětí a nemůžete si vzpomenout na některá vaše hesla? Nevadí, můžete je získat zpět. Chcete zkonvertovat AVI do animovaného GIFu? Nebo byste jen chtěli pomocníka pro automatickou změnu tapety na ploše a výborný poznámkový blok?

Asterisk Key 7.7 – freeware
Zapomněli jste heslo k internetové službě, FTP, či k přístupu do nějakého programu? Nevadí, tedy pokud se naučíte používat program Asterisk Key. S tímto softwarovým nástrojem totiž můžete odkrýt heslo, které je standardně schováno za hvězdičkami.

Na rozdíl od konkurenčních aplikací tento produkt pracuje jak s dialogovým oknem, kde jste dotazováni na heslo, tak funguje i na webových stránkách, kde jsou patřičné kolonky formuláře. Nástroj se používá snadno. Stačí si načíst internetovou stránku, program apod., kde je heslo uloženo (zobrazeny hvězdičky), otevřít program Asterisk Key a poté kliknout na tlačítko Recover. Tím uvedete program do chodu a ten začne pracovat. Po několika sekundách zobrazí skryté heslo. Najité heslo si můžete nechat vložit do schránky Windows, a tak ho přenést např. do programu s vašimi hesly.

 • Program stahujte na této adrese (419 KB).
 • Asterisk Key

  AVD Video Processor 7.3 – shareware
  Máte video v souboru AVI a rádi byste ho umístili na vaše internetové stránky, ale přitom byste chtěli, aby se na nich zobrazovalo rovnou? V tom případě by se vám mohla hodit jednoduchá pomůcka AVD Video Processor. Ta totiž dokáže překonvertovat video v AVI do animovaného GIFu. Je tak určena uživatelům, kteří potřebují z videa získat statické snímky a vytvářet webové galerie nebo animace ve formátu GIF v interním editoru. Grafiku lze ukládat do obvyklých formátů včetně ikon a ukazatelů. Pro vytváření animovaných GIF souborů program nabízí na výběr různé snímkovací frekvence a velikost obrázků. U vytváření jednotlivých snímků si můžete nastavit rozsah snímků a barevnou hloubku. Další funkcí je efekt, který rozmazává pohybující se předměty atd. Pro vytvoření GIFu nabízí velké množství nastavení (můžete využít rámy či vzorky). Navíc si poradí i s dělením videa na jednotlivé obrázky. Program pracuje se soubory AVI, MPEG, MPG, DivX a FAX, TIFF, GIF, JPEG, PNG, BMP, PCX, PDF, PS, WBMP, DIB, RLE, TGA, PBM, PGM a PPM, PDF, PostScript (PS, EPS).

 • Program stahujte na této adrese (1,2 MB).
 • AVD Video Processor

  Adolix Wallpaper Changer 1.5 – freeware
  Měníte-li často pozadí pracovní plochy, pořiďte si dobrého sluhu, který to bude činit za vás dle předem stanovených intervalů. Existuje celá řada programů pro automatickou změnu pozadí, mezi ně patří i Adolix Wallpaper Changer. Výměnu tapety můžete nastavit nejen při startu Windows, pro konkrétní hodinu, minutu, den, ale i prostřednictvím klávesové zkratky. Aplikace podporuje všechny populární obrazové formáty a poradí si i se změnou jejich velikosti. Vytvářet si lze i tzv. playlisty, díky kterým můžete kategorizovat vaše oblíbené obrázky na plochu v určitém pořadí. Zajímavou pomůckou je i možnost snímat obsah plochy, takže si lze velmi lehce vytvářet vlastní screenshoty (v BMP, nebo JPG) z jakékoliv aplikace v PC. Pokud se vám některý wallpepar líbí natolik, že byste ho chtěli poslat svému kamarádovi či kolegovi, potom to můžete provést přímo z aplikace a to prostřednictvím tlačítka Send Wallpaper. Je toho ještě mnohem více, co vám tato pomůcka pro obměnu všední pracovní plochy může nabídnout. Pokud si tedy rádi měníte obrázky na ploše, najměte si na to tohoto freewarového pomocníka.

 • Program stahujte na této adrese (3 MB).
 • Adolix Wallpaper Changer

  Text to Write 1.4 - freeware
  Znáte to, pracujete na počítači a naleznete nějakou zajímavou informaci, kterou si potřebujete poznamenat. Pro tento účel můžete využít papír a tužku. Mnohem lepší je však uložit si informace v elektronické podobě např. do nějakého textového editoru. Jenže pokud tak chcete učinit, musíte ho vždy otevřít a založit nový soubor. Pro tyto případy je tu však pomůcka s názvem Text to Write. Jde totiž o jednoduchý textový editor, ve kterém si můžete uchovat jakýkoliv text. O ukládání textu se starat nemusíte, protože ten se ukládá průběžně a zcela automaticky. Program obsahuje základní možnosti pro práci s textem a schránkou Windows (texty lze tedy pomocí ní i vkládat ). Podporuje navíc změnu designu, takže jeho skin si můžete sami vybrat. Jde sice o slovenskou aplikaci, ale na výběr je i z českého a anglického rozhraní. V nastavení naleznete i možnost program zprůhlednit (po 10 procentech), takže i když ho máte spuštěný, budete mít možnost vidět, co je pod ním aktuálně otevřeno.

 • Program stahujte na této adrese (648 KB).
 • Text to Write  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Najdete na iDNES.cz