Obohaťte snímky o fantastické přechody a důmyslné animační efekty

aktualizováno 
Co byste řekli na program, který vytvoří na několik kliků myši zajímavý přechod či deformaci mezi obrázky? Máte poškozené MP3 soubory? Nevyhazujete je. Chcete zjistit datový tok, druh kodéru a další technické podrobnosti vašich hudebních formátů, nebo jen potřebujete změřit strávený čas na internetu?

Abrosoft FantaMorph 3.04 - shareware
Abrosoft FantaMorph je velmi zajímavý nástroj pro tvorbu plynulých přechodů a deformací z jednoho obrazového snímku na druhý tzv. morfing, respektive warping, a to vše v reálném čase. Program má přehlednou grafiku a navíc hned po instalaci si lze nastavit, aby s vámi komunikoval v češtině. Vyzkoušet můžete jak standardní, tak i profesionální verzi. Na testování máte 30 dnů od instalace.

Při prvním spuštění proběhnou dva testy, které zjistí, jak je váš počítač pro morfování výkonný. Díky průvodci je první vizuální přechod či deformace otázkou několika sekund. Vyberte tedy typ projektu a zadejte obrázky ke změně. Teď stačí nastavit velikost, vybrat zrcadlení, otáčení, směrování či vystřihnutí obrázku a také upravit intenzitu světla, kontrastu a přidat speciální efekty (změkčení, rozostření, zaostření, negativ atd.). Neméně důležitým krokem jsou vlastnosti animace. Dle potřeb tedy nastavte rozměry výsledné animace a především její délku v sekundách. Dobré je přidat i několik efektů (změna pozadí, maska, popředí atd.), čímž animaci ještě obohatíte.

Návrh je hotov, dílko uložíte přes menu Soubor a Exportovat animace. Vyberte typ výstupního souboru AVI, GIF, FLASH a další. Vytvořit tak lze pozoruhodné spořiče obrazovky, webovou grafiku, poutavá videa, reklamy, prezentace... Jde o silný a snadno použitelný morfovací a warpovací software pro tvorbu fantastických obrazových projektů, obsahující důmyslné animační efekty. Pracovat s ním je navíc opravdu legrační.

 • Program stahujte na této adrese (4 MB).
 • Abrosoft FantaMorph

  MP3RepairTool 1.5 – freeware
  Tak tento prográmek se může hodit v případech, že potřebujete opravit nějaký poškozený MP3 soubor. Pokud si stáhnete hudbu ve formátu MP3 a ta nehraje korektně, potom ho zkuste „protlačit“ nástrojem MP3RepairTool. MP3 soubory jsou totiž velmi citlivé. Jen jeden upravený bajt může mít za následek, že celý soubor je nečitelný pro některé MP3 přehrávače. To však neznamená, že soubor musíte nutně smazat. Stačí u něho pouze poškozený úsek vypustit. Pracuje tak, že odstraňuje zvolený počet úseků (jeden úsek je dlouhý 26 milisekund) a tím soubor opravuje. Nepoškozené nechá bez povšimnutí.

 • Program stahujte na této adrese (746 kB).
 • MP3RepairTool

  Audio Identifier 0.7 beta 2 - freeware
  I další náš tip je na aplikaci pro práci s hudebními soubory. Tentokrát však neopravuje MP3, ale podává detailní informace o nejrozšířenějších hudebních formátech. Audio Identifier je tedy něco jako zvukový inspektor. Vy v něm můžete procházet vaši audio sbírku a přitom se dozvíte mnoho informací, jako je průměr datového toku, použitý kodér a jeho nastavení, celková délka, kvalita, velikost souboru atd. Aplikace podporuje unikód a má možnost vytvářet výstupy ve formátu HTML. Mezi podporované formáty patří - MP3, MPC, WAV, VQF, Ogg Vorbis, WMA, AAC, SPX, WV, FLAC, TTA, OFR, AC3 a DTS. Navíc podporuje skiny a lze ho integrovat do kontextové nabídky Windows. Výhodné je použít filtry či vyhledávací mechanismus, kterým najdete všechny hudební formáty v PC. Díky filtrům ještě lépe vyhledáte soubory podle hlavních parametrů.

 • Program stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • Audio Identifier

  Connection Meter 6.0.1 - freeware
  Společnost E+P Studio vypustila před několika dny novou verzi svého programu Connection Meter, který vyvíjí již od roku 1998. Aktuální, šestá verze se naučila novým funkcím, zjednodušuje a vylepšuje zabezpečení systému před podvodným přesměrováním na české žluté i ostatní zahraniční, draze placené telefonní linky. Ochranné funkce programu komplexně pokrývají ty části systému, na kterých se projevuje činnost podvodných dialerů. Doplňuje tak zabezpečení přítomné v předchozích verzích, jako je kontrola a sledování instalace ActiveX prvků a sledování telefonického připojení sítě a TAPI pro odhalení činnosti pokročilejších dialerů. Sleduje i konfiguraci modemu a dokáže blokovat porty (při připojování prostřednictvím Connection Meteru). Součástí programu je nyní i ovladač, který umožňuje sledování a ověřování vytáčených telefonních čísel nezávisle na tom, jaká aplikace tato čísla vytočila. Do verze 6 byly už zařazeny také nové tarify Českého Telecomu, platné od května 2005.

 • Program stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • Connection Meter

  Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Neuvěřitelný článek? Skandál? Možná jste naletěli na satiru. Jako my

  Na satirický článek může nalétnout kdokoli...

  Co je pro jednoho očividný vtip a povedená satira, může být pro druhého věrohodný článek. Stačí, když zapadá do...

  Další z rubriky

  Software zdarma: zbarvení složek pro lepší orientaci či trezor na hesla

  Ilustrační foto - barvy

  Identifikujte složky ne podle názvu, ale podle barvy s programem Folder Painter. Chcete-li trezor pro hesla na PC,...

  Stáhněte si zdarma: prohlížeč s dalšími 10 internetovými aplikacemi

  Ilustrační foto - internet

  Deset aplikací v jedné pro lepší využití internetu nabízí BriskBard. Multimediální přehrávač s podporou DVB-T a DVB-T2...

  Aplikace pro zdravý životní styl i kontrolu výdajů

  Tablet vám pomůže i s fyzickou aktivitou

  Aktualizovaná aplikace na správu poznámek získala například tmavý vzhled. Vyzkoušet můžete i software se zajímavým...

  Najdete na iDNES.cz