Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ochrana Palmů před viry...

aktualizováno 
Společnost Symantec představila program Norton Antivirus 2001 for PalmOS, který je nyní schopen chránit i handheld PC.
Symantec Norton Antivirus 2001 for PalmOSSpolečnost Symantec oznámila uvedení nového produktu Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS na trh. Jedná se o novou verzi špičkového antivirového software, která je speciálně upravena pro handheld počítače. Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS si můžete objednat online jakožto součást nejnovější verze populárního antivirového řešení Norton AntiVirus 2001 Professional Edition.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS chrání kritická data v operačním systému Palm před viry a jinými nebezpečnými kódy. "Kapesní a mobilně komunikující počítače jsou dnes klíčovými nástroji pro zvyšování produktivity, které si rychle získaly přízeň profesionálů i spotřebitelů," řekl Steve Cullen, senior vicepresident divize Symantec Consumer Products. "Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS poskytuje našim zákazníkům tu nejefektivnější ochranu před nejrůznějšími riziky, včetně virů, trojských koňů a dalších zákeřných kódů."

Nedávno zaznamenaný výskyt Palm.Liberty.A, prvního známého trojského koně napadajícího Palm OS, poukazuje na stále vyšší riziko útoku zákeřných kódů na handheld počítače. Díky širokým možnostem synchronizace dat na handheld počítačích s desktopy a síťovými servery přes bezdrátová i klasická spojení mohou mobilní uživatelé používat svá handheld PC k řadě kriticky důležitých úkonů, např. k přístupu do databází zákazníků a ostatních podnikových aplikací. Zajištění bezpečnosti je v takovýchto případech nutností.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS skenuje a detekuje viry v Palm počítačích, kde zajišťuje ochranu systému v reálném čase i skenování na požádání, a to např. i mezi synchronizacemi. Jedinečná funkce Symantec Auto-Protect běží neobtěžujícím způsobem a efektivně ochrání zákazníky před viry, než stačí handheld napadnout. Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS zajišťuje antivirovou ochranu při spouštění aplikací, při práci se soubory, při brouzdání po Internetu a při provádění synchronizací dat s PC. Jedině řešení od Symantecu nabízí automatické stahování nových virových definic LiveUpdate při připojení PC k Internetu. Stažené definice jsou poté automaticky přeneseny na handheld během následující synchronizace HotSync.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS skenuje Palm aplikace lokálně na Palm PC, čímž zajišťuje nejlepší koncové zabezpečení. Skenovací engine umí pracovat v reálném čase nebo na požádání, prověřuje všechny aplikace v Palm PC a detekuje případné viry. Při zjištění viru nabídne uživateli jeho odstranění.

Symantec Norton Antivirus 2001 for PalmOSSymantec AntiVirus 2001 for Palm OS vyniká snadnou instalací na PC, přičemž instalace potřebných souborů na Palm proběhne automaticky při další synchronizaci. Antivirová technologie Symantecu využívá "mikro-engine" vysoce optimalizovaný pro platformu Palm OS, který vyžaduje jen zhruba 50KB volného místa na Palm OS počítači.

Dostupnost
Symantec AntiVirus for Palm OS si můžete nyní stáhnout z www.symantecstore.com. Symantec AntiVirus for Palm OS je rovněž integrovanou součástí balíku Norton AntiVirus 2001 Professional Edition.

O produktu Norton AntiVirus 2001 Professional Edition
Norton AntiVirus 2001 Professional Edition vychází vstříc kritickým požadavkům malých firem, které vyžadují permanentní zabezpečení svých systémů před viry a ostatními zákeřnými kódy a zajištění integrity a bezpečnosti svých dat.
Navíc ke skenování a detekování virů na počítačích kompatibilních s Palm OS nabízí Norton AntiVirus 2001 Professional Edition také rozsáhlé možnosti obnovy poškozených nebo omylem smazaných dat, včetně dat poškozených virem. Uživatelé mohou rovněž využít "čistící" komponenty Norton AntiVirus 2001 Professional Edition, která zajistí dokonalé smazání citlivých souborů z pevného disku tak, aby nešly žádným způsobem obnovit. Tato komponenta pro zničení citlivých souborů pracuje v souladu s metodou specifikovanou Ministerstvem obrany USA pro definitivní likvidaci dat. Populární technologie LiveUpdate, zahrnutá do Norton AntiVirus 2001 Professional Edition, zajišťuje malým firmám i uživatelům použití vždy těch nejnovějších virových definic. Automatická funkce LiveUpdate zjistí přítomnost nových virových definic při každém připojení k Internetu, čímž odstraňuje potřebu manuálního stahování definic. Norton AntiVirus poté stáhne nové definice na pozadí - pro rychlejší stažení jsou využity mikrodefinice - bez přerušení uživatelovy práce.
Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Ve dne manažer, v noci hráč. Lenovo chce jedním strojem uspokojit oba

Nývlt Václav: Lenovo Legion

Lenovo si nechalo zpracovat průzkum, podle kterého je dnes stále častějším hráčem počítačových her manažer ve středním...

Pokud nevíte, co si s takovým výkonem počít, není to notebook pro vás

Eurocom Sky X7C nesmíte porovnávat s notebooky. Je to desktop.

Otestovali jsme notebook Eurocom Sky X7C. Je to v podstatě výkonný stolní počítač s monitorem a klávesnicí zabalený do...

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz