Ochrana Palmů před viry...

aktualizováno 
Společnost Symantec představila program Norton Antivirus 2001 for PalmOS, který je nyní schopen chránit i handheld PC.
Symantec Norton Antivirus 2001 for PalmOSSpolečnost Symantec oznámila uvedení nového produktu Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS na trh. Jedná se o novou verzi špičkového antivirového software, která je speciálně upravena pro handheld počítače. Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS si můžete objednat online jakožto součást nejnovější verze populárního antivirového řešení Norton AntiVirus 2001 Professional Edition.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS chrání kritická data v operačním systému Palm před viry a jinými nebezpečnými kódy. "Kapesní a mobilně komunikující počítače jsou dnes klíčovými nástroji pro zvyšování produktivity, které si rychle získaly přízeň profesionálů i spotřebitelů," řekl Steve Cullen, senior vicepresident divize Symantec Consumer Products. "Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS poskytuje našim zákazníkům tu nejefektivnější ochranu před nejrůznějšími riziky, včetně virů, trojských koňů a dalších zákeřných kódů."

Nedávno zaznamenaný výskyt Palm.Liberty.A, prvního známého trojského koně napadajícího Palm OS, poukazuje na stále vyšší riziko útoku zákeřných kódů na handheld počítače. Díky širokým možnostem synchronizace dat na handheld počítačích s desktopy a síťovými servery přes bezdrátová i klasická spojení mohou mobilní uživatelé používat svá handheld PC k řadě kriticky důležitých úkonů, např. k přístupu do databází zákazníků a ostatních podnikových aplikací. Zajištění bezpečnosti je v takovýchto případech nutností.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS skenuje a detekuje viry v Palm počítačích, kde zajišťuje ochranu systému v reálném čase i skenování na požádání, a to např. i mezi synchronizacemi. Jedinečná funkce Symantec Auto-Protect běží neobtěžujícím způsobem a efektivně ochrání zákazníky před viry, než stačí handheld napadnout. Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS zajišťuje antivirovou ochranu při spouštění aplikací, při práci se soubory, při brouzdání po Internetu a při provádění synchronizací dat s PC. Jedině řešení od Symantecu nabízí automatické stahování nových virových definic LiveUpdate při připojení PC k Internetu. Stažené definice jsou poté automaticky přeneseny na handheld během následující synchronizace HotSync.

Symantec AntiVirus 2001 for Palm OS skenuje Palm aplikace lokálně na Palm PC, čímž zajišťuje nejlepší koncové zabezpečení. Skenovací engine umí pracovat v reálném čase nebo na požádání, prověřuje všechny aplikace v Palm PC a detekuje případné viry. Při zjištění viru nabídne uživateli jeho odstranění.

Symantec Norton Antivirus 2001 for PalmOSSymantec AntiVirus 2001 for Palm OS vyniká snadnou instalací na PC, přičemž instalace potřebných souborů na Palm proběhne automaticky při další synchronizaci. Antivirová technologie Symantecu využívá "mikro-engine" vysoce optimalizovaný pro platformu Palm OS, který vyžaduje jen zhruba 50KB volného místa na Palm OS počítači.

Dostupnost
Symantec AntiVirus for Palm OS si můžete nyní stáhnout z www.symantecstore.com. Symantec AntiVirus for Palm OS je rovněž integrovanou součástí balíku Norton AntiVirus 2001 Professional Edition.

O produktu Norton AntiVirus 2001 Professional Edition
Norton AntiVirus 2001 Professional Edition vychází vstříc kritickým požadavkům malých firem, které vyžadují permanentní zabezpečení svých systémů před viry a ostatními zákeřnými kódy a zajištění integrity a bezpečnosti svých dat.
Navíc ke skenování a detekování virů na počítačích kompatibilních s Palm OS nabízí Norton AntiVirus 2001 Professional Edition také rozsáhlé možnosti obnovy poškozených nebo omylem smazaných dat, včetně dat poškozených virem. Uživatelé mohou rovněž využít "čistící" komponenty Norton AntiVirus 2001 Professional Edition, která zajistí dokonalé smazání citlivých souborů z pevného disku tak, aby nešly žádným způsobem obnovit. Tato komponenta pro zničení citlivých souborů pracuje v souladu s metodou specifikovanou Ministerstvem obrany USA pro definitivní likvidaci dat. Populární technologie LiveUpdate, zahrnutá do Norton AntiVirus 2001 Professional Edition, zajišťuje malým firmám i uživatelům použití vždy těch nejnovějších virových definic. Automatická funkce LiveUpdate zjistí přítomnost nových virových definic při každém připojení k Internetu, čímž odstraňuje potřebu manuálního stahování definic. Norton AntiVirus poté stáhne nové definice na pozadí - pro rychlejší stažení jsou využity mikrodefinice - bez přerušení uživatelovy práce.
Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...

Ideální notebook pro děti uhlobaronů. 15" stroj váží jen 990 gramů

Acer Swift 5

Není tomu tak dávno, kdy do kategorie „lehký 15“ notebook“ spadaly modely vážící jen lehce pod dva kilogramy. Acer na...

Nejlepší notebook pro Windows? Neokoukaný Surface Book 2 funguje výborně

Microsoft Surface Book 2

Microsoft si i na českém trhu drží dominantní postavení mezi desktopovými operačními systémy, ale jeho notebooky jsou...Najdete na iDNES.cz