Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

aktualizováno 
Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i automatický aktualizátor ovladačů. O rychlý přísun dat z datových úložišť se postará Glarysoft Disk SpeedUp. A Mail Attachment Downloader stáhne najednou přílohy z e-mailových účtů.

Ilustrační foto - bezpečnost | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

ZoneAlarm Free Firewall 2018 – freeware

Produkt ZoneAlarm Firewall firmy Check Point patří dlouhá léta mezi jeden z nejlepších firewallů pro PC. Přestože systém Windows v sobě má zabudovaný firewall, někdo raději dává přednost jiným řešením. A právě tento produkt by se jím mohl stát. 

Někteří profesionálové označují ZoneAlarm Free Firewall za domácí značkový firewall pro nenáročné i náročné uživatele. Pro nekomerční použití je zdarma a má veškerý komfort, který mají jiné konkurenční placené produkty. Určen je zejména běžným uživatelům, kterým nabízí ochranu a komfort obsluhy, u které nemusí téměř nic dělat. 

Při zvolení automatické ochrany při instalaci pracuje na pozadí a uživatele téměř neobtěžuje hlášeními. Je tu také profesionální mód, který nechává většinu rozhodnutí na uživateli a ten má tak možnost detailně nastavit komunikaci z a do programů a služeb ve Windows. Přímo z aplikace je navíc možné doinstalovat zdarma i antivirový program, a tak software povýšit na kompletní ochranu PC.

ZoneAlarm Free Firewall
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ automatický mód
+ profesionální firewall
+ možnost doinstalovat antivir
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (5 MB).

Ashampoo Driver Updater 1.2 – trial

I váš počítač může šlapat na plné obrátky. Tedy pokud jste příznivci aktualizace ovladačů hardwaru. Počítač je vlastně taková malá skládačka. Aby v něm fungovalo vše, jak má, je zapotřebí takzvaných ovladačů. Těmi výrobci hardwaru systému umožňují jejich ovládání. A o to, aby v systému byly vždy ty nejnovější verze, se stará právě tento program.

Obsahuje informace o více jak 150 000 zařízeních a k nim pravidelně hledá nejnovější verze ovladačů. V určených intervalech analyzuje hardware přítomný v počítači a porovnává ho se svými údaji. Pokud je k dispozici novější verze, potom ji nabídne nejen ke stažení, ale také ji může sám automaticky nainstalovat. Plán skenování lze detailně vytvořit, stejně tak nastavit, které ovladače se nemají kontrolovat (ignore list). 

Před provedením změny, tedy instalací ovladačů, je možné vytvořit zálohu těch starých. V případě potřeby je lze jedním klikem obnovit. Po proskenování ovladačů programem dojde k zobrazení objevených ovladačů a prostřednictvím barevného semaforu je možné zjistit, zda by bylo dobré novou verzi nainstalovat.

Ashampoo Driver Updater
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ barevné označení aktuálnosti ovladače
+ ignore list
+ nastavitelné automatické skenování
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (9,7 MB).

Glarysoft Disk SpeedUp 5 – freeware

Glarysoft Disk SpeedUp je nástroj starající se o defragmentaci disku, který umožňuje analyzovat, defragmentovat a optimalizovat pevné disky. Automaticky může defragmentovat disky vždy, když je počítač nečinný, nebo je možné ho nastavit tak, aby se tak dělo automaticky po určité době - denně, týdenně nebo měsíčně.

Optimalizací se postaráte o to, aby se na datovém úložišti přesunuly velké soubory pro jejich lepší čtení, případně uspořádaly často používané, a tak zajistíte rychlejší přísun dat operačnímu systému a aplikacím. Nechybí funkce pro výběr dat, která nemají být v defragmentaci zahrnuta (stačí určit typy souborů) a prostřednictvím kontextového menu lze defragmentovat pouze vybraná data.

Glarysoft Disk SpeedUp
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ automatické fungování
+ ignore list
+ integrace do kontextového menu
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (5,8 MB).

Mail Attachment Downloader 3.2 – freeware

Při práci s elektronickou poštou se někdy hodí stáhnout více příloh najednou, a to třeba i z více e-mailů. Dělat to ručně je nejen pracné, ale také to zabere zbytečně mnoho času. S touto šikovnou aplikací to lze dělat snadno.

Po spuštění programu stačí provést počáteční konfiguraci. Nastavíte e-mailový účet – pracuje přitom nejen s účty v Gmailu, Live Mailu, Yahoo! apod., ale se všemi schránkami podporujícími protokoly POP a IMAP. Potom si zvolíte, zda budete chtít stáhnout všechny přílohy z e-mailového účtu, nebo jen ty z nových e-mailů. Nastavit lze i filtry, pomocí kterých budou přílohy stahovány – např. pouze dokumenty DOC, PDF. 

Pokročilé možnosti filtrování umožňují stahovat přílohy podle odesílatele, předmětu nebo těla e-mailu či času. Pro stahování lze použít i plánovač. Mezi další vlastnosti patří podpora TLS/SSL, log o stažení, stahování z několika účtů najednou a mnohé další.

Mail Attachment Downloader
Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ řada možností pro specifikaci co se bude stahovat
+ filtry a plánovač
+ podpora IMAP a POP
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (3,9 MB).


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

Tablet pro práci i zábavu

S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

Najdete na iDNES.cz