Ochraňte počítač přímo z USB flash disku a navíc zadarmo

aktualizováno 
Nenechte svá data na USB flash disku nakazit virem po připojení k cizímu PC. Postará se o to speciální antivirový nástroj. Připravili jsme pro vás i program pro defragmentaci disku, software na proklepnutí grafické karty či aplikaci zobrazující program až 219 TV stanic.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: shutterstock.com

Dr.Web Cureit 6.0 – zdarma pro nekomerční použití
Chcete-li zdarma dostupný antivir a přitom požadujete, aby se nemusel instalovat a byl funkční i na USB flash disku, pak jste ho našli. Vyzkoušejte, jaké služby vám nabízí program Dr.Web Cureit.

Jde o samostatný antivir a antispyware v jednom. Dokáže prohledat celý počítač či jen určitou vámi zadanou část dat na přítomnost nejen virů, ale i trojských koní, adware, spyware, rootikity, malware a další hackovací škodlivé kódy. Nevyžaduje instalaci a lze jej spouštět z USB flash disku.

Ale pozor, nemá rezidentní skener. Můžete s ním detekovat a pokusit se odstranit viry, ale neposkytuje neustálou ochranu v čase jako jiné antiviry. Může tedy sloužit jako doplněk stávajícího antivirového programu v systému či k čištění již toho napadeného.

Dr.Web Cureit
Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ vhodné antivir pro USB flash disky
+ jednoduchý na použití
+ detekce rootkitů
- neposkytuje realtime ochranu
- aktualizace definic znovustažením programu
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (41,4 MB).


Defraggler 1.1 – freeware
Defraggler slouží k rychlé defragmentaci disků. Jestliže i vy často zapisujete a mažete velké množství dat, pak byste defragmentaci čas od času měli provést. Zkuste tohoto zdarma dostupného pomocníka.

V možnostech nastavení si můžete zvolit, zda chcete defragmentovat celý pevný disk, nebo vybrané složky a soubory. Zároveň s uspořádáním obsazeného místa na disku je defragmentován také prázdný prostor pro rychlejší načítání i ukládání dat.

I v případě programu Defraggler si můžete nastavit pravidelnou defragmentaci podle časového plánu. Podporuje disky formátované jako FAT32 a NTFS.

Defraggler

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ defragmentuje prázdné místo
+ defragmentuje i vybrané části
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4 MB).


GPU-Shark 0.2 – freeware
Konečně vznikl nějaký softwarový nástroj, který podá uživateli v přehledné formě řadu informací o grafických kartách. Jmenuje se GPU-Shark.

Tento "žralok" dokáže vytáhnout řadu údajů z čipů řady ATI Radeon a Nvidia GeForce (ne všechny karty jsou ale podporovány, nebo z nich lze vytáhnout malé množství údajů).

Lehce se dozvíte frekvence (jádra, pamětí), teploty, využití VRAM, TDP, OpenGL informace, verzi ovladačů, verzi BIOSu a další údaje. Určen je bohužel pouze pro Windows. Nevyžaduje instalaci a program se ukrývá v jednom spustitelném souboru.

GPU-Shark

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ řada informací v přehledné formě
- ne všechny karty jsou podporovány
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (283 KB).


365dní 7.1 – 3 měsíce zdarma/trial
Pohodlné nahlížení do programové nabídky z počítače až 219 televizních stanic, včetně tuzemských. A to navíc na tři měsíce zdarma. Tak to je program 365dní.

Zobrazuje TV program s popisem pořadů na dva týdny dopředu (na pět dní zpět) a na programy dokáže i upozornit. Po připojení PC k internetu si sám stáhne programovou nabídku vámi vybraných stanic. I v případě, že jste nějaký čas bez internetu je program připraven k použití (data jsou uložena ve vašem počítači).

Po instalaci musíte provést registraci na serveru programu a následně se přihlásit. Kromě TV stanic je v programu k dispozici stav počasí s předpovědí na čtyři dny či program kulturních středisek (kina, divadla).

Program stanic lze zobrazovat od určité hodiny, filtrovat dle žánrů a zobrazit na časové ose. Aplikace funguje první tři měsíce zdarma a po vypršení této doby si ji musíte předplatit.

Na půl roku vás to bude stát 99 korun. Otázkou však zůstává, zda někdo přece jen po třech měsících bude ochoten investovat do placené služby, když vše, co aplikace nabízí, lze na internetu najít zdarma, snad až na výjimku upozornění na program.

365dní

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ pracuje nějakou dobu i bez internetu
+ upozorní na program
+ filtrování dle žánru a časová osa
- chybí program rozhlasových stanic
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci  Windows 10 October 2018...

Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

Odinstalujte bloatware a zkuste bitcoin peněženku v prohlížeči

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte ve svém tabletu nebo mobilním telefonu aplikaci na správu poznámek a úkolů, nástroj na hromadné...

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...Najdete na iDNES.cz