Ochraňte svá data. Zablokujte přístup k USB portům

aktualizováno 
Možná jste se již někdy zabývali otázkou, jak zakázat kopírování dat z a do PC prostřednictvím USB portu. Máme pro vás účinné řešení v podobě jednoduché aplikace. Nechybí však ani vychytávka pro lepší práci s registrem Windows, či perfektní přehrávač flash animací a nebo oznamovač došlých e-mailů.

USB-Blocker Pro 2.1 – shareware
Slovenská společnost Secu-sys Slovakia, zabývající se bezpečnostní v oblasti informačních systémů, rozšířila své portfolio produktů o další zabezpečovací prvek. Tím je německý softwarový nástroj s výstižným názvem USB-Blocker. Jak je již z jeho názvu patrné, jde o aplikaci, která má blokovat přístup k USB portům v PC. A protože technologie USB se dnes již nachází prakticky na každém novém počítači, je v některých případech nutné vyřadit ji z provozu.

Firmy stále ignorují nebezpečí spojené nejen s USB (nabízí se i Wi-Fi) a tak je zapotřebí zabývat se řešením blokace míst, odkud by mohla proudit data jak směrem do PC, tak z něho. Nespornou výhodou klíčenek jsou miniaturní rozměry, díky nimž je možné je nosit neustále při sobě, třeba jako přívěšek ke klíčům. Z toho však také plynou různá nebezpečí. Kdokoliv, kdo má přístup k počítači si z něj potom může stáhnout nějaká citlivá či důvěrná data - a to dokonce i v případech, že k němu nezná přístupové jméno a heslo. Chcete-li tedy tomu předejít, nainstalujte si a začněte používat USB-Blocker. Ten jednoduchým způsobem a efektivně omezí používání nejen USB portu počítače, ale také hardwarové komponenty, jako je tiskárna či skener. K dispozici je zkušební, 30ti denní demoverze.

1. Po instalaci spusťte USB-Blocker Admin
2. V části Groupname for deviceid (pátý řádek) si zkopírujte název skupiny do schránky Windows
3. Vyvolejte okno Místní uživatele skupin (příkazem lusrmgr.msc ve Start menu -> Spustit)
4. Vytvořte skupinu pod stejným názvem (vložte ze schránky Windows), tím zablokujete konkrétní USB zařízení
5. Pokud není do této skupiny přiřazen žádný uživatel, zařízení je blokované pro přístup
6. Prokážete-li se administrátorským oprávněním, můžete PC kdykoliv odblokovat

 • Program stahujte na této adrese (8.8 MB).
 • USB-Blocker Pro

  Registry Jumper 2.0 – freeware
  Registry Jumper může být velmi šikovný a pro toho, kdo si na něj zvykne, tak i nepostradatelný pomocník. Tato jednoduchá a malá pomůcka totiž umožňuje uživateli, který pracuje se systémovým registrem Windows rychle skočit na určité místo, respektive k určitému klíči, bez nutnosti vyhledávat ho, nebo se k němu proklikávat. Pracuje tak, že po jeho spuštění si vyberete jednu z několika hlavních větví (HKEY_LOCAL_MACHINE atd.) a zadáte přesný název klíče. Například, jestli na Technet.cz čtete náš pravidelný seriál o tipech a tricích pro Windows, potom jistě víte, že v jeho druhé polovině naleznete tipy pro pokročilé uživatele, které se provádějí úpravou registru. Zde většinou naleznete název klíče, ve kterém se následná úprava registru bude odehrávat. Vy si ho zkopírujete do schránky Windows a potom z ní vložíte do Registry Jumperu. Tlačítkem Jump na tento klíč okamžitě skočíte bez dalšího vyhledávání. V programu je k dispozici i tlačítko Favorites, kam si můžete ukládat oblíbené klíče a naleznete zde i ty, co se používají nejvíce. Navíc podporuje i příkazovou řádku a to díky příkazu regjump:// (např. regjump:// HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced). Jde tedy o opravdu velmi šikovného pomocníka, který se může hodit nejen správci PC.

 • Program stahujte na této adrese (98.4 kB).
 • Registry Jumper

  Flash Movie Player 1.1 - freeware
  Pokud nechcete flashové animace přehrávat v internetovém prohlížeči, ale chcete pro přehrání použít samostatný přehrávač, nainstalujte si tuto aplikaci. Jde o samostatný přehrávač pro flash animace - ShockWave Flash (SWF) – který je založen na plug-inu Macromedia Flash Playeru. Obsahuje však několik vylepšení. Animace můžete libovolně „přetáčet“, používat full screen, lze měnit velikosti okna (program sám rozpozná velikost videa a podle toho upraví velikost okna, ale můžete ji měnit manuálně) a otevřít i flash soubory s koncovkou .EXE. Ovládat jde klávesovými zkratkami a ještě více. Velmi vítaná je i funkce pro vyhledávání flash animací v cache IE.

 • Program stahujte na této adrese (333 kB).
 • Flash Movie Player

  Centrum.cz notifikátor - Blonde a Bóbika Edition
  Společnost NetCentrum provozující portál Centrum.cz přidala ke svému notifikátoru pošty s blondýnkou i další edici. Jde o tzv. Bóbika Edition, který vzniknul z tolik oblíbené reklamy na inteligentní vyhledávání na Centrum.cz. Kdo by nevěděl, co je to Centrum.cz notifikátor - pomocník pro každého uživatele e-mailové schránky na Centrum.cz. Jeho úkolem je dát vám vědět vždy, když máte ve své schránce nové zprávy. Tím ale možnosti Notifikátoru nekončí, postará se například o přímý vstup do schránky bez nutnosti přihlašování. Dialog nastavení vyvoláte kliknutím pravým tlačítkem myši na ikony Notifikátoru a výběrem položky Nastavení. V něm si nastavte vaše uživatelské jméno a heslo, vyberte frekvenci obnovování informací - umožňuje nastavit frekvenci kontroly doručených zpráv v intervalu od 5 do 30 minut a vyberte e-mailovou aplikaci, ve které se mají e-maily otevírat. Nastavit si lze i zvukové upozornění.

 • Blonde Edition stahujte na této adrese (572 kB).
 • Bóbika Edition stahujte na této adrese (528 kB).

  Centrum.cz notifikátor - Blonde Edition • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

  Tipy a triky pro Windows 10

  Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...  Najdete na iDNES.cz