Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odhalený pirátský softwarový gang napáchal škodu za 12 miliard dolarů

  5:00aktualizováno  5:00
Akce Cyberstorm odhalila doposud největší pirátský gang specializující se na software Microsoftu; Vyhledávače Google a AltaVista již nelinkují návod k sabotování německé železnice; eBay s dvojnásobným ziskem; Compaq prodal 2 miliony PDA iPaq.

NEJVĚTŠÍ ZÁTAH NA SOFTWAROVÉ PIRÁTY - O víkendu byl v USA proveden doposud největší zátah na softwarové piráty. Podle FBI byl zabaven nelegální software v tržní hodnotě 200 milionů dolarů. Zadrženo bylo 27 osob. Skupina softwarových pirátů operovala především na internetu a za dobu svého působení způsobila škodu až za 12 miliard USD. Nejvíce byl podle Roberta Mullera, šéfa FBI, kopírován software Microsoftu.

GATES VČERA SVĚDČIL PŘED SOUDEM - Bill Gates, zakladatel společnosti Microsoft, včera stanul před soudem ve věci obhajoby v procesu vyvolaném ministerstvem spravedlnosti a státy americké unie. Dle očekávání se Gates nechal slyšet, že navrhovaná opatření by trh s operačními systémy posunula o deset let zpět, ohrožují Windows a způsobily by nevyčíslitelnou škodu. K opatřením patří například produkování více verzí Windows, z nichž některé by nesměly obsahovat standardně dodávané programy (Internet Explorer a další). Více v samostatném článku, který se včerejšímu Gatesovu svědectví věnuje podrobněji.

ODKAZY VEDOUCÍ K NÁVODU SABOTOVÁNÍ NĚMECKÝCH ŽELEZNIC ODSTRANĚNY - Vyhledávače Google i AltaVista již odstranily odkazy na návod jak sabotovat německé železnice. Německé dráhy žalovaly vyhledávače Google a další. Deutsche Bahn byly nespokojeny s tím, že vyhledávače odkazovaly na extrémistický web Radical Online. Ten totiž nabádal k sabotování železnice a jejích systémů. Deutsche Bahn ovšem v nedávné době nad webem vyhrály soud, který nařídil zablokování stránky.
Více o žalobě podané na vyhledávače najdete zde.

AUKČNÍ SÍŇ eBAY S DVOJNÁSOBNÝM ZISKEM - Americká internetová aukční síň eBay si v prvním čtvrtletí letošního roku oproti stejnému období vloni co do zisku dvojnásobně polepšila. Zisk společnosti vzrostl z původních 21,1 milionu na více než 47 milionu amerických dolarů. Akcie společnosti ovšem poklesly především z důvodů obav z možného propadu zisku společnosti. Tržby aukčního domu vzrostly ze 154 milionů na 245 miliónů USD. eBay tak splnil očekávání analytiků. 

JIŽ DVA MILIÓNY iPAQů PRODÁNO - Když na jaře v roce 2000 Microsoft rozjížděl svůj nový WinCE -PocketPC a Compaq představil stříbrný elegantní handheld s nápisem iPaq, nebyla na tom WinCE platforma zrovna růžově. Dnes - po dvou letech se může Compaq pochlubit dvěma miliony prodaných handheldů. Tématu se blíže věnuje dnešní vydání bratrského serveru Palmare.
 
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Najdete na iDNES.cz