Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odhalte viry ve vašem počítači pomocí internetu

aktualizováno 
Již v padesátém díle tipů a triků vám ukážeme on-line webový nástroj pro odhalování PC virů, poradíme, jak zapnout kontrolu pravopisu ve Wordu i pro slova psaná velkým písmem či jak odstranit vodotisk ze složek. Nebudou chybět ani pokročilejší postupy pro nastavování prohlížení obrázků či perfektní nastavení automatických aktualizací a ještě více.

Tipy a triky pro začátečníky

309 – on-line skener PC virů od McAfee
Počítačové viry jsou programy jako každé jiné, avšak s tím rozdílem, že místo toho, aby nám práci ubíraly, tak ji přidělávají. Proto by se na každém PC měl nacházet antivirový program, který by jejich útoky odrážel. Pokud však antivir nefunguje, či ho prostě ještě nemáte, můžete vyzkoušet jeden z mnoha webových. Jejich cílem je identifikovat a pomoci řešit potenciální bezpečnostní rizika. Dokáží tak nalézt viry a navíc jsou stále aktuální. Avšak nemají nepřetržitou kontrolu (rezidentní štít), takže se nelze spoléhat jen na ně. Avšak pro prohledání PC na výskyt viru poslouží velmi dobře. Nalezne-li vir, nabídne řešení, jak se ho zbavit. McAfee FreeScan je jedním z těchto bezplatně dostupných skenerů, avšak je určen pouze pro Internet Explorer při navštívení adresy http://us.mcafee.com/root/mfs/scan.asp. Musíte povolit instalaci ActiveX prvku. Teprve potom můžete začít systém testovat.

Tipy a triky pro začátečníky

310 – kontrola pravopisu i pro slova psaná velkým písmem
Automatická kontrola pravopisu, kterou nabízí Microsoft Word, není ve výchozím stavu funkční pro slova či věty, jenž jsou napsané velkými písmeny. Chcete-li však, aby se i na tato slova vztahovala kontrola, stačí ji aktivovat. Otevřete MS Word a v hlavním menu klikněte na Nástroje -> Možnosti. Vyberte kartu Pravopis a zde zrušte zatržení řádku Přeskakovat slova VELKÝMI PÍSMENY.

Tipy a triky pro začátečníky

311 – jak odstranit vodotisk ze složek
Jestliže ve Windows XP navštívíte nějakou složku s jedním obsahem (hudba, video, obrázky atd.) určitě si nelze nevšimnout, že na pravé straně dole se nachází vodotisk, symbolizující co se ve složce nachází. Pro složku s hudbou to je nota, s obrázky obrázek apod. Chcete-li se tohoto znaku zbavit klikněte pravým tlačítkem myši na ikonku Tento počítač a zvolte Vlastnosti. Přepněte se na kartu Upřesnit. V oblasti Výkon klikněte na tlačítko Nastavení. Klikněte na položku Vlastní a v seznamu položek vyberte řádek Použít obrázek pozadí pro každý typ složky a zrušte u něho zatržení. Změny uložte potvrzením všech oken.

Tipy a triky pro začátečníky

Tipy a triky pro pokročilé

312 – nastavte si interval pro automatické prohlížení obrázků
Pokud se na digitální fotografie a obrázky díváte pomocí aplikace Prohlížeč obrázků a faxů, potom jistě dokonale znáte všechny jeho funkce. Bohužel těch moc není. Moc dobře na tom tak není ani tzv. prezentace obrázků. Pokud tuto funkci použijete, nemáte možnost měnit interval mezi zobrazením jednotlivých snímků. Menší úpravou v systémovém registru si však tento časový úsek změnit můžete. Otevřete registr (Start -> Spustit a vepište regedit) a vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellImageView. Přepněte se na pravou stranu a vytvořte novou hodnotu DWORD. Tu pojmenujte jako Timeout. Nyní na ni dvakrát poklikejte, klikněte na položku Desítková a zadejte hodnotu (ta se zadává v milisekundách). Například 5000 milisekund je 5 sekund apod. Změny se v programu projeví po restartu PC.

Tipy a triky pro pokročilé

313 – jak znepřístupnit panely nástrojů
Hlavní panel ve Windows XP, může obsahovat řadu informací. Mezi jedny takové se řadí i různé lišty. Kliknete-li pravým tlačítkem myši na panel, vyvoláte dialogové okno, kde se zcela nahoře nachází položka Panel nástrojů. Díky ní můžete přidávat různé nástroje na ovládání systému. Nechcete-li, aby se zde zobrazovala, stačí to zakázat v registru Windows. Otevřete ho a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer. Na pravé straně vytvořte novou hodnotu DWORD a označte ji jako NoCloseDragDropBands. Poklikejte na ni a přidělte jí 1. Počítač restartujte.

Tipy a triky pro pokročilé

314 – pokročilé nastavení automatických aktualizací
V tipu 308 jsme vám ukázali, jak zakázat či změnit nastavení pro službu Automatické aktualizace Windows. Nyní se podíváme na pokročilejší nastavení této služby pro hlídání aktualizací a oprav pro systém Windows XP. V registru vyhledejte (pokud jste ho minule nevytvořili, tak vytvořte) následující klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU a klepněte na něj.

Přidejte některá z následujících nastavení:

Název hodnoty DWORD: AUOptions
Údaj hodnoty 1-4:
1: Aktualizace počítače pomocí automatických aktualizací byla zakázána.
2: Upozorňovat na stažení i instalaci.
3: Automaticky stahovat a upozorňovat na instalaci. 
4: Automaticky stahovat a plánovat instalaci.

Název hodnoty DWORD: ScheduledInstallDay
1 až 7: dny v týdnu od neděle (1) do soboty (7).

Název hodnoty DWORD: ScheduledInstallTime
0 až 23: času ve formátu 24 hodin (0–23).

Název hodnoty DWORD: RescheduleWaitTime
Údaj hodnoty: m, kde m odpovídá době čekání mezi spuštěním funkce Automatické aktualizace a okamžikem spuštění instalace v naplánovaném čase. Čas lze nastavit pomocí hodnot od 1 do 60, které představují 1 minutu až 60 minut.

Tipy a triky pro pokročilé

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Aplikace Uber
Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

Notebook
Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

První nativní 4K UHD Blu-ray na českém trhu.
Ochrana 4K Ultra HD Blu-ray podlehla. Nový program ji dokáže odstranit

Ochrana označovaná jako AACS 2.0 byla prolomena a už se objevil i program, který ji dokáže obejít a stáhnout video z 4K Blu-ray disků.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.