Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odinstalátory softwaru ve Windows

aktualizováno 
Potřebujete kompletně odinstalovat z operačního systému program, ale jeho deinstalační rozhraní je poškozeno či ho vůbec nemá? Potom zkuste použít specializované nástroje, pro které je to hračka.

Každá lepší aplikace či hra disponuje odinstalačním rozhraním. Pomocí něho potom můžete lehce vybraný software z operačního systému Windows odstranit. Někdy však toto rozhraní nemusí pracovat korektně. Ve výsledku to znamená, že po sobě v systému ponechá stopy, které mohou za zpomolování výkonu PC. A právě potom je čas použít specializované aplikace, jenž se postarají o jejich kompletní odinstalaci.

Opět jsme vybrali celou desítku programů, které se různým způsobem snaží zbavit instalovaného softwaru v PC. Ty se mohou hodit především v situacích, kdy autoři do svého produktu nezahrnuli odinstalační rozhraní. To v sobě totiž ve většině případů nese informace o tom co program, kam zapsal (složky, soubory, záznamy v registru, a další nastavení). Velká část z nich tak sleduje, co jste kdy a kam instalovali. Tyto údaje potom slouží pro kompletní odebrání celé aplikace včetně vyčištění registru systému a dočasných složek. Výrazně tedy převažují kvalitou a dovednostmi integrované funkce Windows „Přidat nebo odebrat programy“.

Odebíráme software z OS:

Total Uninstall 2.34 - freeware
Aplikace na monitorování změn systému při instalaci nového softwaru, s možností pozdější kompletní deinstalace  programů, při které odebere všechny záznamy na pevném disku. Produkt je možné používat v češtině.

 • Stahujte na této adrese (812 kB).
 • MyUninstaller 1.30 - freeware
  Volně šířitelný nástroj, který nahrazuje klasické odinstalační rozhraní ve Windows. Jednoduchým způsobem zobrazí seznam všech programů nainstalovaných v operačním systému s pomocí, kterého je můžete odebírat. Lze využít i export listu inst. programů do HTML či textu a v seznamu zobrazuje výrobce, popis, adresář programu a příslušný klíč v registru.

 • Stahujte na této adrese (39 kB).
 • Add/Remove Plus! 5.0 - shareware
  Program Add/Remove Plus slouží k odinstalování již nainstalovaných aplikací. Nabízí mnohem více možností než standardní funkce „Přidat nebo odebrat programy“ obsažená v systému Windows. Ze systému odebere samotný program, jeho součásti a navíc odstraní všechny jeho související soubory a také vyčistí registr OS od jeho záznamů.

 • Stahujte na této adrese (1.4 MB).
 • Advanced Uninstaller PRO 2004 6.7.4 - shareware
  Jde o komplexní nástroj, který se stará o kompletní softwarovou správu PC. Pomocí tohoto nástroje je odinstalace jakéhokoliv programu doslova hračkou. Mimo jiné si poradí s automatickým spouštěním zvolených programů při nabíhání PC, odstraněním neplatných zástupců na ploše, odstraněním jejich dočasných složek, vyčištěním neplatných záznamů v registru, optimalizací PC a ještě toho umí mnohem více. Aktuální verze opravuje problémy nalezené v předchozí verzi.

 • Stahujte na této adrese (6.4 MB).
 • Ashampoo UnInstaller Suite 1.32 – shareware
  Nástroj pro sledování a monitorování nainstalovaného software. Pečlivě ukládá každou SW změnu v operačním systému. Při pozdějším kompletním odstraněním nainstalované aplikace odebere všechny její součásti včetně knihoven. Můžete zvolit, co sledovat a co ne, exportovat zápisy do registru, odstranit duplicitní soubory či programy, které nebyly monitorovány.

 • Stahujte na této adrese (6.5 MB).
 • Your Uninstaller! 2004 3.9.516 - shareware
  Tento nástroj nese podtitul odinstalace aplikací Windows jednoduše a kompletně. Ve skutečnosti jde o nástroj, jenž je alternativou k funkci „Přidat nebo odebrat Programy“, ale v mnohém ji předčí. Kromě úplného odstranění SW ze systému odebírá také zálohované soubory, klíče v registru (poškozené opravuje) a kontroluje automaticky spouštěné programy při startu PC. Samozřejmě se pokouší celý systém také optimalizovat.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • AddRemove 4Good 2.01 - shareware
  Tento program přehledně zobrazí seznam nainstalovaných programů, které můžete touto utilitou kdykoli a snadno odinstalovat. Na rozdíl od součásti OS Windows "Přidat nebo..." se tento nástroj neintegruje do systému, ale je nainstalován jako externí aplikace. V Add/Remove 4Good  najdete i některé nadstandardní funkce, které vám normálně Microsoft nenabízí. Program je ozvučen, takže vám oznámí dokončení deinstalace.

 • Stahujte na této adrese (326 kB).
 • EasyClean 3.5.0 – shareware
  I když jeho název tomu nenapovídá, má „čistič“ velké množství funkcí. K dispozici tak máte několik kouzelníků, kteří vám pomohou při odinstalaci aplikací a vyčistí úplně všechno, včetně součástí aplikace v registrech. Program neoplývá příliš pěknou grafikou.

 • Stahujte na této adrese (592 kB).
 • DirectX Eradicator 1.1 - freeware
  Pokud z jakéhokoliv důvodu toužíte odstranit poslední verzi DirectX 9, pak využijte tento nástroj, který se o to postará. Tento nástroj si poradí se všemi verzemi DirectX od 2.0 až po 9.0c. Odstraní všechny jeho složky a soubory, vyčistí registr systému, a to v OS Win 9x/ME/2000/XP.

 • Stahujte na této adrese (91 kB).
 • RemoveIT 1.99 – freeware
  Jde o výkonného uninstalera pro 32bitové verze operačních systémů Windows. Navíc je šířen v rámci open source, takže jej lze volně upravovat.

 • Stahujte na této adrese (572 kB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Už víte, kam do školky?
  Už víte, kam do školky?

  Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

  Najdete na iDNES.cz