Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Off-line TV program na dva týdny dopředu na vašem PC

aktualizováno 
Hledáte televizní program na čtrnáct dní dopředu? Potom zkuste českou freewarovou aplikaci, která vám umožní nahlédnout do programové nabídky více než sedmdesáti TV stanic, včetně těch tuzemských. S její pomocí navíc již nikdy nezapomenete na vybraný pořad a okamžitě vám zobrazí co právě, kde běží vč. obsáhlých popisků. A to ještě není vše, co získáte instalací šikovné aplikace do vašeho PC.

Možností jak se dostat k programu tuzemských a zahraničních televizí je opravdu velká. Programy jsou součástí novin, časopisů a máte-li vybavenou TV pro příjem teletextu, pak stačí nalistovat určitou stránku a prakticky okamžitě se dozvíte, co vlastně během následujících hodin konkrétní stanice vysílá. Šťastlivější z vás, kteří mohou využívat služeb internetu, je dokonce mohou nalézt i na webových stránkách TV stanic. Jistě tedy uznáte, že cest je opravdu několik. Nechcete-li však za TV program platit a rádi byste měli přehled co konkrétní stanice připravuje, třeba až na 14 dopředu a navíc požadujete, aby to bylo ve srozumitelné formě, potom jistě uvítáte software s názvem 365dní.

365dní vychází z aplikace TVprogram, kterou má na svědomí společnost goNET, jenž provozuje i službu SMS.cz. Název TVprogram byl použit u první verze aplikace. Nyní však přišlo k její přepracování a také přejmenování. Pokud se vám tedy často stává, že zapomenete na svůj oblíbený pořad v danou hodinu. S aplikací 365dní může být vše minulostí, s nastavitelným upozorněním. Přehledný a aktuální program totiž můžete mít v počítači a to zdarma, za cenu stažení, instalace a občasného připojení k internetu.

Jak to pracuje?
Když se připojíte na internet, prográmek si sám stáhne programovou nabídku vámi vybraných stanic. Dokonce i když jste off-line, tak o ně nepřijdete. Data jsou totiž uložena ve vašem počítači a je schopen s nimi pracovat.

Instalace
Jeho používání je velmi snadné a ovládání intuitivní. Nejprve je však nutné stáhnout si instalační balíček, který je určen pro systémy Windows 98 a vyšší. To lze učinit buď na této adrese – 365dní (8.5 MB), nebo přímo na domovských stránkách produktu. Po kompletním stažení proveďte instalaci, která není nikterak složitá. V samotném závěru budete upozornění na nutnost PC restartovat, což učiňte.

Registrace a přihlášení
Po znovuzavedení operačního systému Windows se na pracovní ploše objeví dialogové okno, programu. To slouží pro vyplnění uživatelského jména a hesla. Pokud jste předchozí verzi programu nepoužívali, nebo nejste uživatelem služby SMS.cz, bude nutné provést registraci. V opačném případě vyplňte příslušné údaje. Registrovat se může buď kliknutím na tlačítko Registrovat a nebo kliknutím na tuto adresu. Proběhne-li vše v pořádku, stačí vyplněné údaje přepsat do okna pro přihlášení programu a kliknout na OK. Poté proběhne autorizace a začne stahování dat do databáze programu.

365dní

Přítomnost programu je indikována zelenou čtvercovou ikonkou v systémové lišty Windows. Pokud spirálovými pohyby mění barvu, probíhá stahování dat do databáze. Data obsahují nejen informace o tom, co která televizní stanice v ten který den vysílá, ale také obrázky pořadů pro snadnější orientaci.

365dní

První krůčky
Aplikaci otevřete kliknutím na ikonu. Objeví se televizní program na konkrétní den a dokonce vám bude automaticky (podle času) nabídnut aktuální program všech celoplošných tuzemských stanic až do nočních hodin. Ovládání 365dní je snadné. V horní polovině okna se nachází celkem 5 ovládacích tlačítek. První slouží pro výběr dnů, druhé pro čas a poslední pro typ pořadu. Čtvrté zobrazuje programu od 20:00 hodin a konečně poslední vás vrátí k právě běžícím pořadům.

365dní

Doplňující informace
U každého pořadu je k dispozici jeho krátký popis. Vy si však můžete zobrazit i dlouhý včetně dalších informací. To provedete kliknutím na název pořadu. Otevře se nové okno a objeví se doplňující informace (stanice, datum, čas vysílání, délka, čas do, typ pořadu atd.). Zde se také poprvé setkáte s možností vyhledat si všechny reprízy a také s funkcí pro upozornění na daný program. Zejména funkce upozornění je velmi užitečná pokud jste notoričtí zapomnětlivci.

365dní

Nad ovládacími prvky v hlavním okně se dále nacházejí tlačítka Program, Hledat a Upozornění. Ty slouží pro vyhledání konkrétního pořadu dle kritérií, respektive změnu či definování upozornění na jednotlivé pořady.

Tip: Zajímá-li vás program rádií, potom klikněte na tlačítko Rádia.

Nastavení
Náročnější divák se však s nabídkou tuzemských celoplošných stanic a rádií nemusí spokojit. Hledáte-li tedy i televizní programy dalších stanic stačí zvolit tlačítko Nastavení. Pod ním se ukrývá nejen konfigurace samotné aplikace, ale také oblast pro změnu výběr zobrazovaných televizí a rádií. Pro tyto účely slouží rozbalovací volby Televize a Rádia. Nastavení se však provádí pomocí internetového prohlížeče (kliknutím na Změnit stanice pro stahování). Po provedení změn a jejich uložení, budete upozorněni na restart aplikace. Poté se nové programy a stanice samy objeví. V kartě Obecné nastavení najdete mnoho užitečných voleb. My bychom snad jen upozornili na položku Aktualizace dat. Ta totiž bdí nad aktuálností vysílaných pořadů. Máte-li pomalé připojení k internetu, pak se vám může hodit i možnost vypnout stahování obrázků. Najdete ji pod volbou Databáze.

365dní

Závěrem
Jde o velmi šikovný program, který může ušetřit vaší peněženku a také hledání a shánění TV programu. Nápověda v programu je poměrně obsáhlá a lehce vám dokáže pomoci. V liště okna se navíc kdykoliv dozvíte, jaké je datum, kdo má v daný den svátek a kdo zítra. Vítanou možností je i upozornění na pořady, které je signalizováno i přehráváním definovaného zvuku. Hledáte-li tedy program na dva týdny dopředu pak je 365dní tou pravou volbou.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz