Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Šikovný on-line fotoeditor a Office zdarma

aktualizováno 
Chcete-li narychlo přisvětlit fotografii, nebo ji oříznout, případně aplikovat nějaký filtr, zkuste zdarma on-line editor Express Editor od Photoshopu. Pokud potřebujete změnit nějaký nápis na fotografii, použijte Open.xerox.com. A spolupracovat na dokumentech a vytvářet je zdarma můžete v Office.live.com.

Foto: SXC.hu | foto: Creative Commons

Úprava fotografií zdarma od Adobe

Adobe Photoshop Express Editor - www.photoshop.com/tools

Adobe kromě klasických programů začíná stále více pronikat i do internetových služeb. Své aktivity rozvíjí v cloudu a díky tomu nabízí online fotoeditor pro úpravu fotografií.

Služba je dostupná komukoliv, kdo chce editovat, ukládat, organizovat a prezentovat digitální fotografie. Nabízí základní paletu pro úpravu snímků jako odstranění kazů a efektu červených očí, převedení na černobílou verzi, oříznutí, změnu velikosti snímku a mnoho dalších. Také obsahuje několik filtrů jako rozostření, rozpixelování, atd. S editorem se pracuje pohodlně. Nejprve stačí nahrát fotografii (v JPG formátu o maximální velikosti 16 megapixelů). Na levé straně najdete sadu 22 nástrojů pro následnou úpravu.

Pod další záložkou se jich nachází dalších deset, díky kterým lze přidávat text, bubliny, či různé obrázky z galerie podle zaměření. V souvislosti s tímto nabízí Photoshop Express také funkce jako je Pop Color, která v obraze vybere objekt, ztlumí barvy pozadí fotografie a umožní uživateli změnit barvy objektu tak, aby vystupoval ze stránky.

Efekty Sketch pomáhají zase změnit fotografie tak, aby vypadaly jako kresby, funkce Distort umožňuje deformovat rysy obličeje nebo objekty v obraze a dosáhnout tak komických nebo uměleckých efektů. Zpětné uložení probíhá opět do počítače. Zde bychom přivítali možnost upravený snímek rovnou nasdílet.

Adobe Photoshop Express Editor
Podobné weby
Pixlr.com – on-line editor obrázků
Picmonkey.com – snadná editace fotografií

Výměna a dopsání nápisů na fotografiích

Open.xerox.com – www.open.xerox.com

Vložit text přímo do fotografie není zas až tak těžké, pokud jste grafik, anebo znáte užitečnou službu. Umí to například ta webová aplikace Simple Personalized Imaging (SPI) od Xeroxu, která zobrazit text na stěně domu, či vymění nápis na ukazateli.

Tento nástroj se podobá těm, které je možné používat při tvorbě kalendářů, přáníček nebo fotoknih. V prvním kroku nahrajete svůj vlastní obrázek. Následně je nutné určit místo, kde chcete text měnit. Dojde k analýze textu s ohledem na prostředí vybraného snímku tak, aby tvořil nedílnou součást fotografie. Pak již stačí vepsat nový text. Měnit lze jeho tvar, velikost a umístění textu, vybírat typ písma či jeho barvu, nebo využít další speciálními efekty. Text lze umístit buď na prázdné místo, nebo jím nahradit nějaký existující text, jako například název ulice nebo billboard.

Open.xerox.com
Podobné weby
Free-ocr.com – převod textu z obrázku

Microsoft Office Online

Office.live.com – www.office.live.com

Kancelářský balík Microsoft Office nemusí být pouze za poplatek a formou aplikace. Existuje i verze pro internetové prohlížeče a díky ní si nemusíte dělat těžkou hlavu s archivací dokumentů vytvořených v programech z balíků.

Pro vstup na portál Office.live.com, kde najdete aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote musíte mít účet u Microsoftu. Následně se stačí přihlásit. Internetový Word poslouží více než dobře na editaci a formátování textu. U obrázků a tabulek zvládne jen základ. U Excelu si musíte postačit s tvorbou snadných grafů a PowerPointu s ilustracemi a kliparty.

Kancelář obsahuje odlehčené verze zmíněných desktopových aplikací. Díky propojení s další službou Microsoftu a to sice OneDrive umožní uložit až 15 GB dokumentů. Služba neslouží jako náhrada placeného balíku, ale především má pomoci umožnit spolupráci na sdílených dokumentech v reálném čase. Potěšující je jistě i to, že aplikace jsou v češtině a ve Wordu funguje kontrola gramatiky.

Office.live.com
Podobné weby
Zoho.com – online kancelářské aplikace
Google.docs.com – kancelář od Google

Uwwwízlo v síti

Server Forvo.com může pomoci naučit nás správnou výslovnost cizích slov. Stačí ho zadat do vyhledávacího pole a u výsledku kliknout na tlačítko pro přehrání.

Složité a těžko zapamatovatelné internetové odkazy v jednoduché převede Goo.gl. Tento zkracovač adres od Google po vložení URL odkazu vygeneruje takový, který je snadné si zapamatovat (např. http://goo.gl/wCVMgt). Nastavit lze i dobu, po kterou bude platný a také měřit kolik lidí na něj kliklo, a dostávat tak zajímavé statistiky.

Facebook jako fenomén současné doby. Neslouží pouze k zábavě, ale díky této sítě lze vysledovat i zajímavá fakta. Věděli jste například, že v české verzi mezi třemi top značkami má nejvíce fanoušků Lidl, mezi stránkami Simpsonovi a ve sportu Český olympijský tým? Jestliže vás zajímají i další statistiky, najdete je na Socialbakers.com, což je česká služba umožňující nahlížet do trendů na Facebooku.

Socialbakers.com


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Facebooku se daří jako mobilnímu prohlížeči, ale návštěvnost mu stále klesá

Logo společnosti Facebook

Interní webové zobrazení aplikace Facebooku je ve Spojených státech třetím nejpoužívanějším mobilním prohlížečem....

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz