Omrzely vás IE, Firefox nebo Opera? Brouzdejte internetem jinak

aktualizováno 
Internet Explorer, Firefox a Opera jsou sice nejpoužívanější internetové prohlížeče, rozhodně však stojí za vyzkoušení i méně známé browsery.

Zkuste jiný prohlížeč

Safari

Internetový prohlížeč Safari byl ještě nedávno dostupný pouze uživatelům operačních systémů Mac OS, nyní jej ovšem můžete používat i pod Windows XP a Vista. Safari má opravdu hodně co nabídnout, ať už je to přehledné uživatelské rozhraní, velmi rychlé načítání internetových stránek, funkce pro blokování vyskakovacích oken, příjem RSS kanálů, pohodlnou práci se záložkami nebo anonymní surfování po internetu.

Nechybí ani integrované okno pro vyhledávání a funkce automatického vyplňování formulářů. Safari je zároveň také prohlížečem, který je velmi striktně podporuje standardy pro tvorbu internetových stránek a aplikací. Potenciální uživatele by mohla odradit snad jen absence české verze uživatelského rozhraní prohlížeče Safari.

Safari 4 Beta stahujte ze Slunečnice zde (25 MB, freeware)

Safari

Safari

Maxthon

Značné popularitě se těší také internetový prohlížeč Maxthon, který využívá jádro Internet Exploreru. Oproti Internet Exploreru ovšem Maxthon nabízí celou řadu dalších funkcí a vylepšení, které prohlížeč od Microsoftu nemá nebo je nasadil teprve nedávno.

Jde například o surfování ve více samostatných panelech, se kterým Internet Explorer velmi dlouho otálel, ovládání prohlížeče pomocí gest myší, blokování vyskakovacích oken, rychlé otevírání nejčastěji navštěvovaných stránek, automatické vyplňování webových formulářů, RSS čtečku, snadné stahování multimediálního obsahu z internetových stránek nebo ochranu osobních údajů uživatele při surfování na webu.

Svůj Maxthon si navíc můžete vylepšit dostupnými doplňky a upravit si jeho vzhled pomocí skinů. Pro Maxthon je k dispozici i český překlad uživatelského rozhraní.

Maxthon 2.5.1.4751 stahujte ze Slunečnice zde (5,1 MB, freeware)

Češtinu si můžete do prohlížeče nainstalovat zde

Maxthon

Maxthon

Wyzo

Podobně jako Maxthon využívá i internetový prohlížeč Wyzo již vyvinuté jádro, v tomto případě jde o jádro Mozilla, používané v populárním Firefoxu. Wyzo se soustředí především na prohlížení a stahování multimediálního obsahu na webu.

K tomu je Wyzo vybaven vestavěným klientem pro stahování torrentů, download manažerem pro zrychlení stahování dat a funkcemi pro přehrávání videa či hudby rovnou z internetu. Nechybí ani oblíbená funkce ovládání prohlížeče gesty nebo bezpečné surfování na internetu.

Wyzo 3.0.3 stahujte zde (13,8 MB, freeware)

Wyzo

Wyzo

My Internet Browser

Internetový prohlížeč My Internet Browser pochází od českých autorů a je, stejně jako Wyzo, založen na jádru Mozilla. V základní výbavě v něm najdete například funkce ovládání prohlížeče gesty myší, ochranu proti phishingu, blokování vyskakovacích oken a potenciálně nebezpečného kódu stránek, RSS čtečku, správce hesel nebo správce stahování. Podobně jako v případě Firefoxu můžete i funkce prohlížeče My Internet Browser rozšiřovat dalšími moduly.

My Internet Browser 3.0 stahujte ze Slunečnice zde (9,8 MB, freeware)

My Internet Browser

My Internet Browser

Flock

Také internetový prohlížeč Flock využívá jádro Mozilla a má proto s Firefoxem mnoho společného. Mimo prohlížení internetových stránek se ovšem Flock specializuje na komunitní sítě a blogy. Přímo z okna prohlížeče tak můžete publikovat příspěvky do svého blogu nebo být v neustálém kontaktu s vašimi přáteli v komunitních sítích jako Facebook, MySpace či Twitter. Zajímavá je také možnost prohlížení fotek na serverech Flickr a Google Picasa nebo spolupráce prohlížeče se e-mailovou službou Gmail.

Flock 2.0.3 stahujte ze Slunečnice zde (10,7 MB, freeware)

Flock

Flock

OperaTor

Internetový prohlížeč OperaTor je, jak je z jeho názvu asi jasné, založen na kvalitním prohlížeči Opera a soustředí se především na bezpečnost a ochranu soukromí uživatele. Jedná se o přenosný prohlížeč, použitelný bez instalace z USB klíčenky nebo paměťové karty. 

V hostitelském počítači pak nezůstanou žádné pozůstatky po práci na internetu (historie navštívených stránek, údaje zadané do formulářů, dočasné soubory atd. OperaTor zajistí také anonymitu uživatele při pohybu na internetu, pomocí změny IP adresy, proxy serverů a filtrování dat.

OperaTor 3.3 stahujte zde (7 MB, freeware)

OperaTor

OperaTor

Portable Firefox

Pokud vás nezajímají alternativní internetové prohlížeče a preferujete pouze Firefox, existuje i řešení, jak jej mít stále při ruce pro použití na libovolném počítači bez instalace. Přenosnou verzi Firefoxu Portable Firefox je možné spouštět z USB klíčenky nebo paměťové karty na cizích počítačích, po surfování na webu přitom nezůstanou v hostitelském počítači žádné pozůstatky. Použití prohlížeče je stejné jako v případě verze instalované do počítače.

Portable Firefox 3.0.10 stahujte zde (8 MB, freeware)

Portable Firefox

Portable Firefox

Jaký je váš nejoblíbenější internetový prohlížeč a proč? Podělte se o svůj názor s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

Ilustrační foto - vyhledávání

Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

Na Office nám nesahejte: Microsoft končí vývoj dotykové verze balíku

Dotykové ovládání - Microsoft Office 365

Microsoft do budoucna nepočítá s dotykovou verzí programů v rámci balíku Microsoft Office. Znamená to, že se zaměří na...

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.Najdete na iDNES.cz