On-line internetoví kecálci toho umí stále více

aktualizováno 
Dokáží komunikovat, sdílet data, podívat se na Facebook či Twitter. Nemusíte je instalovat ani aktualizovat. On-line komunikátory můžete využít kdekoli.

Pro komunikaci s přáteli prostřednictvím ICQ i dalších oblíbených služeb si vůbec nemusíte do počítače instalovat klientskou aplikaci. To má hned několik výhod. Nemusíte se bát, že váš počítač skrz komunikátor napadne vir, ani pravidelně aktualizovat klientskou aplikaci, která jen zbytečně konzumuje operační paměť počítače.

Při komunikaci po ICQ bez klientské aplikace vás také nezastaví síťový firewall, ani zákaz instalace programů do firemního počítače. Ke svému účtu se také můžete připojit z jakéhokoliv počítače s internetovým prohlížečem a připojením k internetu.

Meebo

Online služba Meebo nabízí rozhraní pro komunikaci v sítích ICQ, AIM, MSN, Google Talk, Jabber, Yahoo! a rovněž i přihlášení ke komunitním sítím Facebook a MySpace.

Vždy stačí jen zadat přihlašovací údaje k vašemu účtu v síti a hned máte k dispozici seznam kontaktů a nezbytné funkce pro posílání textových zpráv po síti, přidávání nových kontaktů nebo nastavení statusu (dostupný, neviditelný, zaneprázdněn atd.). Nemusíte se omezovat jen na jedinou síť – po jednoduché registraci u služby Meebo se můžete současně přihlašovat ke všem podporovaným sítím.

K internetové službě Meebo se můžete přihlásit zde.

obr 1

Služby a aplikace Meebo nabízí i mnoho dalších způsobů využití. Zajímavá je služba Meebo Me!, která vám po registraci umožní vložit okno pro chatování do vašich webových stránek. Každý návštěvník vašich stránek pak bude mít možnost vidět, zdali jste právě online a rovnou si s vámi prostřednictvím webové aplikace povídat. Okno komunikátoru Meebo Me! může mít různou velikost a vzhled, tak aby se hodilo do designu vašich stránek.

V mobilních telefonech s operačním systémem Android a v iPhonu můžete pro komunikaci s přáteli použít aplikaci Meebo Mobile. Díky Meebo Mobile můžete být kontaktu s přáteli, i když vstanete od počítače a půjdete se projít.

obr 2

Za zmínku stojí rovněž i dva nástroje Meebo na pohodlnější komunikaci z prostředí Windows a internetového prohlížeče Firefox. Dva jednoduché programy Meebo Notifier a Meebo Firefox Extension spojují výhody komunikace přes online službu Meebo s pohodlím sledování nových zpráv v prostředí operačního systému a/nebo v oblíbeném internetovém prohlížeči.

obr 3

Pokud je v síti, ke které jste připojeni, např. z bezpečnostních důvodů omezena komunikace přes ICQ a další sítě, můžete zkusit použít Meebo Repeater. Jednoduchá aplikace zajistí připojení ke komunikačním sítím podporovaným službou Meebo.

Všechny jmenované služby a nástroje Meebo můžete používat zcela zdarma.

Gmail

Se svými přáteli můžete být neustále v kontaktu i prostřednictvím e-mailové schránky na serveru Gmail – a to nikoliv jen pomocí e-mailů. Google provozuje vlastní komunikační službo Google Talk, ke které existuje jednak klientská aplikace do počítače, ale také se k ní můžete přihlásit i prostřednictvím e-mailové schránky. Seznam kontaktů a funkce pro komunikaci po síti najdete v levé části hlavního okna Gmailu.

Přihlášení ke Google Talk proběhne současně s přihlášením k e-mailové schránce. Pokud si navíc přepnete uživatelské rozhraní Gmailu do angličtiny, můžete se přihlásit nejen ke službě Google Talk, ale také ke svým účtům v sítích ICQ a AIM. I díky Gmailu se tedy obejdete bez instalace klienta ICQ do počítače. A naopak – pro službu Google Talk si můžete instalovat klientskou aplikaci.

obr 4

Plugoo

Službu podobnou Meebo me! nabízí internetová aplikace Plugoo. Do internetových stránek si vložíte okno komunikátoru Plugoo, ze kterého vám budou vzkazy od návštěvníků přeposílány do vybrané komunikační sítě. Podporována je síť (MSN, Yahoo!, ICQ, AIM, Google Talk a protokol Jabber).

Plugoo najdete zde.

obr 5

ICQ2Go

Online nástroj pro komunikaci ve vlastní síti nabízí i ICQ. Pokud máte vytvořený ICQ účet, můžete se prostřednictvím internetového prohlížeče přihlásit ke službě ICQ2Go. Webová aplikace otevře speciální okno internetového prohlížeče, které zobrazuje vaše kontakty, podobně jako klasický ICQ klient.

K dispozici máte všechny běžné funkce ICQ klienta, jako je vyhledávání a přidávání kontaktů, nastavení uživatelských informací, zasílání SMS nebo ukládání historie komunikace.

obr 6

Yahoo! Web Messenger

Podobně jako klienta ICQ můžete i aplikaci Yahoo! Messenger nahradit internetovou alternativou. Internetový klient zobrazuje vaše kontakty, umožní vám vyhledávat a přidávat nové, nastavovat viditelnost a stav uživatele a celkově pracovat s klientem tak, jako by byl instalován přímo ve vašem počítači. V prostředí internetového klienta Yahoo! Web Messenger můžete využívat i další služby Yahoo!, konkrétně jako vyhledávač a e-mailovou schránku.

Yahoo! Web Messenger najdete zde.

obr 6

Používáte pro komunikaci s přáteli nějakou speciální aplikaci nebo službu? Podělte s o svoje tipy s dalšími čtenáři v diskusi.

Autor:

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Češi naučili robota, co sami neumí: povídat si s Američany o fotbale

Český tým si z Las Vegas odváží druhé místo a šek na 100 tisíc dolarů (2018)

V celosvětové soutěži Amazon Alexa Prize uspěl už podruhé v řadě český tým programátorů. Jejich konverzační robot...

Tipy na weby: speciální adventní kalendář pro děti či elfské videopřání

Dečko.českátelevize.cz/advent

Děti milují adventní kalendáře. Jeden interaktivní se otevřel na internetových stránkách dětského kanálu Déčko. Dospělí...

Najdete na iDNES.cz