Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Opravte si pokažené titulky u filmů stažených z internetu

aktualizováno 
Snad by se našel jen málokdo, kdo nezažil, že po spuštění videa s českými titulky zjistil, že jsou o několik sekund opožděné či zrychlené, že mizí velmi rychle a vy je nestačíte číst. Dnešními programy tyto neduhy můžete vyřešit.

Titulky | foto: Václav Nývlt - Technet.cz

Kdo nevládne cizími řečmi a rád by si pustil nějaké video a přitom mu nevadí číst titulky, má šanci stáhnout si z internetu soubory, které je obsahují. Ty potom u videa zobrazí nejen multimediální přehrávací program, ale dokonce i mnoho dnešních stolních DVD přehrávačů. Pokud vás však štve, že titulky nesedí, jsou špatné a mají další chyby, tak jim domluvte. Proveďte jejich korekci či synchronizaci během chvíle.

Dnešní porcička programů si poradí hned s několika operacemi. Mezi stěžejní jistě patří především synchronizace (titulků s obrazem), ale řada z vás jistě uvítá i možnost dodatečné editace (oprava I, Y a překlapů), nebo převodu, respektive konverze z jednoho formátu do druhého – ne každý přehrávač totiž podporuje daný typ formátu titulků. Mezi další funkce pak patří především změna frameratu (počet snímků za sekundu), což je volba pro přečíslování titulků, rozdělení souboru na dva a spojení do jednoho. Chcete-li titulky posunout o určitou dobu, musíte ji zadat v jednotkách titulkového formátu souborů. Například pokud se u filmu s 25 snímky za vteřinu titulky zpožďují o 5 sekund, musíte provést posun o hodnotu 125 (5 x 25 = 125).

Tip: Kromě těchto offline aplikací existuje i jedna česká na internetu. Jde o zástupce Web 2.0 aplikace a umí velké množství funkcí. Vyzkoušejte Subtitles Editor.

Nástroj na titulky 2002 – freeware
Nástroj na titulky – autor také někdy uvádí Subtitle Tool – je program sloužící k editaci titulků, posouvání, změně rychlosti, spojování, rozdělování a kontrole. Čte sedm formátů titulků (MicroDVD, SRT-SubRip a jejich modifikace). Zapisuje do MicroDVD, SRT, SSA. V poslední verzi umí i přehrávat filmy a sledovat při nich titulky a zároveň je i editovat.

 • Stahujte na této adrese (283 KB).

 • Subtitles Wizard 0.9 – freeware

  Subtitles Wizard je jeden z nejlepších českých programů určený pro práci s filmovými titulky. Je vytvářen v Delphi 5. Obsahuje mnoho funkcí: podpora 13 různých formátů (automatické rozpoznání), konvertor z jednoho formátu do jiného, editování a úprava titulků, oprava titulků, posuv titulků, časové měřítko, nahrazení řetězce, přehrávání titulků k filmu, vícejazyčná podpora, hledání textu v titulcích.

 • Stahujte na této adrese (393 KB).

 • Subtitle Processor 7.7 – open source
   
  Slouží k editaci existujících titulků, k otitulkování filmů podle poslechu nebo k překladu titulků. Obsahuje tři vzájemně propojené pohledy na titulky: editor, přehrávač a překladatel. Plná podpora čtyř formátů včetně stylů písma: MicroDVD, SubRip, SSAv4 a SimpleTime. Snímkový nebo časový režim. Mnoho funkcí na úpravu titulků, zejména: přeřádkování (WordWrap), spojování a rozdělování, změny rychlosti, přechodové efekty, oprava OCR chyb, vícebodová lineární resynchronizace. Integrovaný pokročilý přehrávač multimediálních souborů značně usnadňuje práci na editaci a překladu titulků.

 • Stahujte na této adrese (2,9 MB).

 • SrtToSub konvertor 3.0.6.31 – freeware

  Jednoduchý konvertor titulků mezi dvěma formáty. Vlastníte-li tedy DVD přehrávač s podporou DivX či XviD, který si rozumí jen se soubory typu *.SRT či *.SUB, v tom případě by se vám tento konvertor mohl hodit. Rychle si poradí s převodem z *.srt do *.sub a zpět. Ovládání je maximálně jednoduché, takže nebude nikomu činit problémy.

 • Stahujte na této adrese (226 KB).

 • Titulky 0.2 – freeware

  Stejně, jako předchozí produkt slouží i tento nástroj pro převod mezi dvěma formáty titulků (*.SUB a *.SRT), avšak je možné provádět i jejich úpravy. Jde tedy o jednoduchý editor, který není nijak složitý.

 • Stahujte na této adrese (336 KB).

 • SubRip 1.5 – open source

  Potřebujete vytáhnout titulky z DVD filmů. Potom zkuste tuto šikovnou utilitku. Z nosičů DVD-Video dokáže uložit titulky do textových nebo BMP souborů. Výhoda programu tkví i v tom, že ho není nutné instalovat.

 • Stahujte na této adrese (1,1 MB).

 • LH-SubTitle editor 1.6 – freeware

  LH-SubTitle editor je propracovaný editor titulků. Umožňuje vytvoření titulků, které jsou synchronizované s filmem. Program obsahuje nástroj pro automatické vyhledávání a opravy chyb v titulcích. V tomto editoru je možné jednoduše vytvářet nové titulky, upravovat časy titulků, překládat existující titulky do jiného jazyka a modifikovat je textově.

 • Stahujte na této adrese (996 KB).

 • Time Adjuster 3.1 – freeware

  Tento produkt si poradí nejen s časovým posunem titulků, ale také s konverzí do jiných formátů, jednoduchou synchronizací s obrazem. Nechybí však ani spojování či rozdělování titulků. Podporuje titulky ve formátech – MPL, SRT, JacoSub, SUB, mDVD. Nejde sice o český nástroj, avšak je v češtině.

 • Stahujte na této adrese (930 KB).

 • SubtitlesK5ky 0.0.3 – freeware

  Program SubtitlesK5ky slouží k rychlé a snadné korektuře/tvorbě souboru s titulky ve formátu microDVD, tj. TXT nebo SUB soubor obsahující značky pro snímky, kdy má být titulek zobrazen, značku pro formát písma titulku a vlastní text titulku se značkami pro zalomení textu.

 • Stahujte na této adrese (735 KB).

 • Posuv&Měřítko 1.1 – freeware

  Posouvá a mění časové měřítko u posunutých titulků (pro microDVD *.sub). Programem lze upravovat časy titulků, které jsou vázány na čísla snímků ve filmu, označená znaky – {0756}{0786} + text titulků. Návod, jak pracovat s tímto nástrojem, stahujte na této adrese.

 • Stahujte na této adrese (224 KB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  bazar-sport-kola
  bazar-sport-kola

  Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

  Najdete na iDNES.cz