Opravte zrychlené či zpomalené titulky k filmu

aktualizováno 
Oprava špatných titulků k filmu či seriálu nemusí být oříškem. Dostaňte se do zamčeného PDF dokumentu. Animovaný panáček rychle, zdarma a bez dalších znalostí. Zbavte se ručního vyplňování formulářů. To vše umí aplikace, se kterými vás seznámíme.

Filmy na DVD | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

SubMagic 0.7 – freeware
S příchodem videí v souboru AVI řada z nás přišla na chuť sledování filmů na počítači. Dokonce nám ani nevadilo, že snímek je v jiném než českém jazyce. Stačilo si totiž na internetu pořídit titulky a film jste si mohli vychutnat v originálním znění. Dost často se však mohlo stát, že ty pravé titulky jste našli, ale bohužel se buď předcházely, zpožďovaly, anebo obsahovaly hrubky, popřípadě jste v nich našli řadu jiných nedostatků.

Pro tento případ tu existují programy, které nazýváme editory titulků. Je jich celá řada. Jen některé však pracují spolehlivě a umí ty funkce, které potřebujete. Mezi takové se řadí program SubMagic. Ten dnes umí prakticky vše, co si jen při opravě titulků či jejich editaci můžete přát. Problém mu tak nečiní konvertování titulků mezi jednotlivými formáty, ruční editování, automatické vyhledávání problematických míst a jejich opravování, úprava časování, synchronizace rovnou s videem, a dokonce můžete titulky i vytvářet a ještě více. Nastavovat lze i font písma či si zvolit snímkovou frekvenci filmu (vhodné pro NTSC či PAL filmy). Aplikace je jednoduše použitelná. Naprogramována byla v C++ a Visual Studiu 2005 a nepotřebuje .NET Framework ani žádné jiné knihovny, pouze DirectX 9.0c na přehrávání filmů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,3 MB).

  SubMagic

  PDF unlocker 1.0 – freeware
  Vytvořit dokument ve formátu PDF je dnes otázka okamžiku. Stačí mít instalovanou virtuální tiskárnu s výstupem do PDF a tyto soubory můžete tisknout téměř z každé aplikace. Avšak v případě, že dotyčnému chcete nějakým způsobem práci s PDF dokumentem omezit (např. chránit ho heslem, zakázat z něj tisknout, zakázat z něj kopírovat atd.), lze toto omezení lehce nastavit.

  Stejně lehce ho však lze povolit. Stačí vám k tomu jednoduchý nástroj. Všechny tyto restrikce umí odstranit program Freeware PDF Unlocker. S nástrojem se pracuje velmi snadno, stačí jen myší přetáhnout PDF dokument určený k odemčení na ikonu programu Freeware PDF Unlocker. Třešničkou na dortu je pak možnost konvertovat soubory PS nebo EPS do PNG.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,7 MB).
  PDF unlocker


  Pivot Stickfigure Animator 2.2 – freeware

  Ne každý z nás je natolik graficky zdatný, aby si dokázal vytvořit animovanou postavičku. Naštěstí pro speciální programy to není nic těžkého, nemusíte mít žádné grafické programy za desítky tisíc a zvládnete to i vy. Nevěříte? Pak vás o tom přesvědčí produkt Pivot Stickfigure Animator.

  Tento unikátní a jeden z nejstahovanějších softwarů na serveru FreewareFiles.com vám umožní vytvořit prostřednictvím speciálního editoru animace snadno a rychle, a to bez jakýchkoliv uměleckých zručností. Prostřednictvím myši můžete pohybovat panáčkovými končetinami, tělem, ale i hlavou v několika místech a snadno tak vytvořit jednotlivé animační kroky. Pracovat přitom lze i s několika postavičkami naráz a k dispozici jsou nejen ty. V knihovně tak lze nalézt třeba i zvířata, případně si vytvořit vlastní objekt. Nastavovat jde i animační rychlost či velikost podkladu. Výsledek je možné uložit jako animovaný GIF soubor. Zábavný a snadný software pro dlouhé zimní večery.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (484 KB).
  Pivot Stickfigure Animator


  DP2008 – trial

  Vyplňování formulářů je věc nezáživná a zdlouhavá. Lze ji však urychlit. Například program DP 2008 obsahuje více než 1 000 nejpoužívanějších formulářů, šablon, vzorů smluv, návrhů, žalob, odvolání a dalších dokumentů, které lze vyplňovat přímo od PC, dále téměř 100 nejžádanějších zákonů a 1 300 kontaktů na státní a jiné instituce.

  Všechny vzory jsou připraveny pro snadné použití. Program obsahuje vlastní textový a tabulkový editor pro okamžité úpravy. Vzory a šablony lze upravovat i v jakémkoliv externím textovém či tabulkovém editoru a následně automaticky uložit do pořadače souborů, který je součástí programu. Program obsahuje také modul pro umístění vlastních vzorů k následnému používání. Takže pokud potřebujete vyplňovat nějakou zatím elektronicky nevytvořenou šablonu, pak si ji vytvořte a uložte do tohoto programu. Všechny vzory a šablony jsou v obvyklých formátech (DOC, XLS), proto není problém s přenosem zpracovaných dokumentů. Program je vhodný pro každého, kdo pravidelně nebo i jen občas tvoří jakékoli dokumenty, zejména pro firmy, podnikatele, soukromé osoby a rovněž také pro právníky, školy, města a další subjekty.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (14,4 MB).
  DP2008


 • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

  Další z rubriky

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

  V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

  Umělá inteligence (ilustrační foto)

  Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

  Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

  Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

  Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

  Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
  Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

  Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.  Najdete na iDNES.cz