Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Optimalizujte Windows pro svůj počítač

aktualizováno 
Díky speciálnímu nástroji si budete moci nejen upravit nastavení Windows na míru vaší hardwarové konfiguraci, ale také vyhledávat filmy, hudbu a další data na lokální síti, chránit se před přesměrováním na škodlivé weby či posílat zdarma SMS.

Windows Vista

AutoMZ Ultimate Tweaker 3.3
Optimalizací operačního systému Windows se zabývá mnoho programů. Některé s větším, jiné zase s menším úspěchem. Vždy je to tak trochu sázka do loterie. Ty horší aplikace mohou operační systém dokonce i zpomalit či dokonce poškodit. To by však neměl být případ AutoMZ Ultimate Tweaker. Ten na to jde totiž trochu jinak.

Po instalaci a následném spuštění se totiž objeví hlavní okno, které vám položí čtyři jednoduché otázky. Jaký operační systém Windows máte instalovaný, jaký procesor používáte, jak jste k internetu připojeni a zda je PC vůbec připojen k internetu. Vyberte volby, které nejvíce odpovídají vaší konfiguraci. Ještě však než změny aplikujete, klikněte na tlačítko Backup Restore. V novém okně klikněte na Backup. Tím provedete zálohu aktuálního nastavení a pokud budete mít se systémem nějaké problémy, můžete se v tomto okně pomocí tlačítka Restore kdykoliv vrátit k předchozímu nastavení. Klikněte na Close a nyní váš výběr aplikujte tlačítkem Boost Now. V okně si můžete zvolit bezpečnou či výkonnou optimalizaci a zaškrtnutím boxíku určit, zda se mají optimalizovat i startovní soubory Windows. Program bude několik minut pracovat a poté si vyžádá restart Windows. AutoMZ Ultimate Tweaker vyžaduje rozhraní .NET Framework.

 • Stahujte na této adrese (886 KB).

  AutoMZ Ultimate Tweaker

  MerX .Network Scanner 2.1 – freeware
  Tímto softwarovým nástrojem uděláme radost především těm z vás, kteří mají počítače připojené do sítě. Možná jste již také někdy potřebovali vyhledat konkrétní soubor či určité typy dat ve více počítačích. A právě na to se specializuje MerX .Network Scanner.

  Své uplatnění si může nalézt i na firemní síti. Jestliže sdílíte filmy, hudbu a další data s kolegy, stačí použít tento program a ten již najde přesně, co hledáte. Prohledávat můžete nejen síť, ale i lokální disky. Dosahuje přitom mnohem lepších výsledků než vyhledávání ve Windows XP. Navíc obsahuje i download manažera (s možností pozastavit stahování), takže data si můžete velmi lehce stáhnout k sobě na lokální disk. Nechybí ani statistika stažených dat (i v grafech), port scanner, offline explorer a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (740 KB).
  MerX .Network Scanner


  HostsMan 3 – freeware

  Navštívit internetové stránky se škodlivým obsahem se již podařilo snad většině z nás. Ti, kteří nebezpečí rozeznali, je ihned zavřou a již na ně znovu nezamíří. Pokud však nerozpoznáte, které jsou škodlivé, a které nikoliv, pak si zavolejte na pomoc specialistu. Ten se může skrývat například v podobě produktu HostsMan.

  Pokud nejste zrovna počítačovými specialisty či odborníky na internet, potom vám zřejmě soubor s názvem HOSTS asi nic neřekne. S jeho pomocí se totiž mohou převádět internetové adresy na IP adresy. Zadáte–li tak například do prohlížeče internetovou adresu, dojde k jejímu přeložení DNS serverem na číselnou hodnotu například 194.79.52.192 (www.idnes.cz).  Toho však většinou zneužívají zlomyslné programy. Ty potom dokáží například po zadání adresy www.google.com zobrazit místo známého vyhledávače stránku s pochybným obsahem. HostsMan dovoluje tento soubor jednoduše spravovat. Takže povolí, či zakáže jeho používání, umožní jeho editování a dokonce si stáhne a přidá adresy, které byste neměli navštívit a mnoho dalšího. V současné době jde o více jak 16 tisíc záznamů.

 • Stahujte na této adrese (1,8 MB).
  HostsMan


  JIR Communicator 1.9 – freeware

  Nejste–li zrovna zastánci ťukání SMS na mobilním telefonu, možná že využíváte internetové stránky operátorů a posíláte textové zprávy přes ně. Asi málokdo má známé pouze u jednoho z českých operátorů, a tak se jistě nevyhnete tomu, že musíte navštěvovat všechny stránky O2, Vodafone a T–Mobile. Pokud si pořídíte tuto aplikaci, tak vám tato starost odpadne.

  JIR Communicator umožňuje posílat SMS zprávy do všech sítí českých mobilních operátorů. Pohodlně si napíšete SMS zprávu (nebo e–mail) – přitom vidíte přesně kolik znaků ještě můžete napsat do začátku další SMS; rozepsanou zprávu si můžete uložit do konceptů; odeslané zprávy jsou archivovány, můžete je pak poslat znovu, nebo si zkontrolovat co jste napsali; čísla, na která často píšete, si můžete uložit do adresáře kontaktů; přesně vidíte, jak bude zpráva vypadat na mobilním telefonu, můžete napsat e–mail, který se příjemci mající nastavené upozorňování na e-mail zobrazí celý na displeji (je rozložen do více sms) – a v druhém kroku vám program navrhne (podle předvolby čísla), přes kterého operátora budete SMS posílat, případně si to zvolíte sami Program přitom dokáže i asistovat při vyplňování formuláře na webu a během pár sekund ho za vás vyplní. Vy jen vše zkontrolujte a následně odešlete. Program využívá veřejných služeb mobilních operátorů. Neobchází je, ale pouze poskytuje vyšší komfort posílání SMS. Je tedy omezen jejich aktuálními podmínkami.

 • Stahujte na této adrese (1,4 MB).
  JIR Communicator


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Najdete na iDNES.cz