Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oslavný videoklip na Tonyho Blaira ke stažení na internetu

  11:29aktualizováno  11:29
Pokud by vás zajímalo, jak tráví den předseda britské vlády, můžete se podívat na internetové stránky úřadu vlády Downing Street 10 a pustit si krátký film.

Naskytne se vám podívaná na premiéra sedícího v úřadě nebo při setkání s americkým prezidentem Georgem Bushem, můžete ho zahlédnout bez saka nebo v teplácích, jak před školáky kope do mičudy. Prostě Tony Blair ve všech situacích. Videoklip trvající tři minuty a třicet vteřin glorifikuje každou jeho činnost.

Film nazvaný Den v životě Tonyho Blaira je avizován v úvodu internetových stránek úřadu vlády. Jeho smyslem je přiblížit široké veřejnosti práci premiéra Jejího Veličenstva.

Komentář podepsal sám Tony Blair. Labouristický šéf vlády, jehož popularita v průzkumech a v tisku od zahájení třetího mandátu v květnu 2005 postupně klesá, ale neztrácí sebedůvěru. V bílé košili a červené kravatě si ve svém úřadě dovolí i malou špičku proti Evropské unii. Vysvětluje, že hodiny na Downing Street 10 jsou příliš dlouhé a že "jeho pracovní doba je podle určitých regulí EU bezpochyby nelegální".

V několika vyhrazených minutách, které mají přiblížit lidem normální život premiéra, se setkává s americkým prezidentem, s hlavou francouzského státu Jacquesem Chirakem, s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nebo s novou německou kancléřkou Angelou Merkelovou; na Downing Streeet přijímá několik hostů, ve sněmovně odpovídá na dotazy poslanců a na tiskové konferenci zase čelí všetečným dotazům novinářů. Předsedá také schůzce G8.  Všechno dělá s úsměvem, stále působí velmi uvolněně.

Na filmu se objeví i záběry ze zasedání kabinetu, což je událost, která se vždy koná za zavřenými dveřmi. Pro veřejnost byla nafilmována poprvé.  Blair se snaží budit dojem skromného člověka a vysvětluje, že na premiéra nelze vystudovat: "Je to tlak, je to výzva, je to neustálý a různorodý stres," řekl a přiznal, že se také několikrát ocitl v úzkých. "Často je nutné, aby člověk spolkl urážky a přiznal, že se mýlil," říká Tony Blair ve videoklipu, který mapuje jeho práci.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Facebook skončil s bláznivým testem. Hlavní stránka se vrátí k normálu

Logo společnosti Facebook

Facebook končí s kontroverzním experimentem, kdy v některých zemích nabídl v podstatě dvě hlavní stránky.

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

Najdete na iDNES.cz