Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Osobní DJ vám zahraje podle nálady (nové audio a MP3 programy 43/2004)

aktualizováno 
Aktuální přehled programových novinek vám kromě Mr. DJ Musicstudia přináší filmovou střižnu Full Motion Video, přehrávač kompaktů CDrun, ripper DVD audio stop od Xilisoftu, utilitu Xplay pro komunikaci PC s iPodem a obvyklou porci dalších aplikací pro práci se zvukem.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších přehledech aplikací nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • CDrun 2.3 - Freeware - Download 0,3 MB
  Elegantní náhrada klasického CDplayeru ve Windows - jednoduchý nenáročný přehrávač kompaktních disků propojený s online databází titulů, vybavený zvukovými efekty, vizualizacemi, organizérem playlistů aj.
 • Hero DVD Player 3.0.7 - Shareware - Download 13,3 MB
  Výkonný softwarový DVD přehrávač s plnou podporou až osmikanálového prostorového zvuku, korekcí chyb na přehrávaných DVD, podporuje širší spektrum MPEG2 kompresí včetně streamovaného signálu. Dále nabízí rychlou práci se záložkami (uložení - vyhledání bookmarku), opakování smyčky, zoom, využívá TV výstupu grafických karet. K dispozici samozřejmě plně grafické, skinovatelné rozhraní.
 • Mr DJ Musicstudio 2.0.4 - Shareware - Download 5,1 MB
  Ačkoliv k tomu název svádí, Mr. DJ není klasický mixážní pult se dvěma přehrávači. Je to spíš váš osobní diskžokej, který se umí postarat o vaši sbírku hudebních souborů a pouštět vám hudbu podle momentální nálady, ať už jste smutní, naštvaní nebo nevýslovně happy. Program dále obsahuje CD ripper a konvertor pracující s knihovnou LAME (taktéž přibalena), manažer playlistů a jejich export do několika her (mj. The Sims). Hudbu můžete poslouchat prostřednictvím interního přehrávače, zvolit lze ale také spolupráci s Windows Media Playerem a Winampem.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Acoustica MP3 CD Burner 4.0 b84 - Shareware - Download 3,1 MB
  Vypalte si svou vlastní hudební kompilaci z MP3 souborů i M3U/PLS playlistů. Program automaticky detekuje nekompletní skladby, normalizuje hlasitost všech souborů, ořezává ticho na začátku a konci stop. Dokáže vytvořit také kontinuální mix s plynulými přechody mezi skladbami, podporuje CD-Text a ochrany proti podtečení bufferu. Odstraněné chyby, optimalizace kódu. Neregistrovaná verze dovolí 3 vypálení CD.
 • Arial CD Ripper 1.3.68 - Shareware - Download 1,9 MB
  CD ripper ukládající stopy do formátů MP3, WAV, OGG, FLAC a APE (Monkey's Audio). Rovněž nabízí dávkovou vzájemnou konverzi uvedených typů souborů, přístup k informacím o CD prostřednictvím internetové databáze a editaci ID3 tagů. Obsahuje interní přehrávač, příkazy pro konverzi integruje do kontextového menu Windows.
 • Blaze MediaConvert 3.01 - Shareware - Download 9,9 MB
  Nová verze užitečného dávkového konvertoru multimediálních souborů. Rozezná více než 70 formátů grafiky, audia a videa. Podporuje grabování CD včetně komunikace s databází CDDB, komprese MP3, WMA, OGG, konverzi mezi MPEG-1, MPEG-2, AVI, FLIC, dokáže vytvořit animaci ze statických obrázků i ukládat jednotlivé snímky z videa. 15denní trial.
 • Easy CD-DA Extractor 7.1.3 - Shareware - Download 4,9 MB
  Populární grabovací utilita od finského Poikosoftu v nové verzi. Aplikace umí ripovat zvuk do WAVu nebo do komprimovaných souborů MP3, WMA aj. Spolupracuje s CDDB, edituje všechny ID3 a WMA tagy, dokáže dávkově konvertovat různé soubory i pomocí CLI enkodérů, zatočí s chráněnými CD. Plně podporuje MP4, AAC, FLAC a VQF včetně metadat a AAC ID3v2 tagů. Rovněž vypaluje audio CD z uvedených formátů, využívá protekce zápisu BURN-Proof. Kompatibilní s kodeky Ogg Vorbis 1.1 a též WMA 9.1 z balíku Windows Media Player 10 - samostatně ke stažení zde (5,3 MB).
 • Hero Audio Converter 2.7.3 - Shareware - Download 7,6 MB
  All-in-one konverzní studio obsahující CD ripper a převodník mezi MP3, WAV, WMA a DAC - vlastním kompresním formátem. Nabízí taktéž plejádu zvukových efektů, jimiž je možné převáděné soubory obohatit.
 • Xilisoft DVD Audio Ripper 1.0.29 - Shareware - Download 1 MB
  Stahovačka zvukových stop disků DVD Video. Libovolnou jazykovou verzi uloží do MP3 (80 - 320 kbps) nebo WAVu s možností vložení detailních informací o původu soundtracku (ID3). Uložit lze kompletní stopu nebo jakýkoliv uživatelsky vymezený úsek.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • Advanced MP3 Catalog Pro 3.15 - Shareware - Download 1,6 MB
  Rozšířená verze katalogizéru MP3 souborů, kompaktních disků, ZIP disket a dalších médií. Program umí vyhledat a setřídit MP3 soubory podle několika kritérií, ke každé položce můžete doplnit komentář, měnit názvy souborů a pole ID3 tagů a spravovat playlisty. Nabízí též dávkové skenování CD a DVD médií. Optimalizace rutin pro práci s playlisty a skenování disku, program připraven pro Win XP SP2.
 • CATraxx 6.11.01 - Shareware - Download 7,4 MB
  Databázový program pro katalogizaci vaší kompletní hudební sbírky - cédéček, vinylových LP, kazet, minidisků a MP3 souborů. Spolupracuje s CDDB bankou. Povýšeno na druhou verzi CDDBControl bez nutnosti registrace při stahování informací z internetu, při prohlížení adresářů automaticky přidává všem záznamům rok vydání a žánr. V aktuální verzi mnoho odstraněných chyb, lehké úpravy rozhraní a možnost ukládání pozic všech oken.
 • Xplay 2.0.9 - Demo - Download 8,5 MB
  Komerční aplikace pro práci s harddiskovým přehrávačem Apple iPod v prostředí Windows nabízí synchronizaci hudby i dat. Pomocí integrovaného ovladače MacDrive lze pracovat i s iPody formátovanými pod MacOS.
  15denní trial.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • MagicScore Maestro 3.804 - Shareware - Download 2 MB
  Profesionální notační software pro pokročilé muzikanty. Podporuje množství vstupních zařízení, od klávesnici počítače až po hardwarový MIDI nástroj. Přehledné grafické prostředí pracuje se všemi symboly notového zápisu. Program čte i zapisuje standardní MIDI data, obsahuje vlastní přehrávač.
  Neregistrovaná verze dovolí pouze jednu stranu notového zápisu.
 • Melody Assistant 7.0.4 - Shareware - Download 4,8 MB
  Pokročilý editor určený ke skládání hudby. Obsahuje notační modul, který rozpozná veškeré symboly používané při psaní not a dokáže notový zápis editovat, dále kompletní banku digitálních nástrojů, zvukový editor, mix digitálního zvuku s MIDI a další. Pracuje s MIDI soubory s vloženým textem pro Karaoke, ale disponuje také unikátní funkcí "Virtual Singer" - virtuálním zpěvákem či zpěvačkou.
 • RealGuitar 1.5 - Demo - Download 42,4 MB
  Neumíte hrát na kytaru? Nevadí, virtuální RealGuitar pracuje s pečlivě nasamplovanými nástroji a kytarový virtuos se z vás může stát i se základní MIDI klaviaturou. Program dokáže simulovat i zvuk pohybu hráčovy ruky po krku kytary a nejrůznější techniky hraní. Využít lze i nejrůznější MIDI příslušenství kontrolery, pitch bend, pedály aj.
  14denní trial.

  Audio editory a efekty
 • Delay Fantasies - Freeware - Download 0,1 MB
  Volně použitelný VST efekt Delay pro libovolný kompatibilní audio software. Možno nastavit parametry Delay a Feedback, použít 12dB pásmový filtr s účinkem na odražený nebo původní signál.
 • Mp3EditMagic Platinum 5.3.1.6 build 1750 - Shareware - Download 7,6 MB
  Zvukový editor sice v názvu proklamuje formát MP3, ale lze jej bez problémů použít i pro ostatní audio formáty. Přehledné rozhraní nabízí klasické nástroje pro vizuální zpracování digitálních souborů, stejně jako škálu filtrů a DSP efektů (reverb, chorus, echo...). Chybné úkony lze snadno odvolat funkcí Undo.
  15denní trial.
 • RecordPad Sound Recorder 1.03 - Shareware - Download 0,3 MB
  Jednoduchý softwarový rekordér, určený především pro pohotové nahrávání hlasových poznámek, ale samozřejmě zaznamená i audio signál z jakéhokoliv zvukového zařízení. Přímočaré ovládání - nahrát, uložit, poslechnout.
  14denní trial.

  Ostatní utility
 • DVD and CD Cover Print 3.2 - Shareware - Download 5,5 MB
  Utilita pro jednoduché sestavení a tisk obalů CD a DVD disků. Program má předdefinované výstupy pro nejrozřířenější typy obalů, všechny rozměry jsou navíc uživatelsky definovatelné. Možno složit jednu stranu z více obrázků, vložit vlastní text.
  30denní trial.
 • Full Motion Video 5.98 - Shareware - Download 21 MB
  Kompletní video editor s obrazovými efekty, prolínačkami, barevnými korekcemi, změnou rychlosti, realtime přechody. Program podporuje nejrozšířenější video, audio i grafické formáty, práci ulehčí použití hardwarového kontroleru. FMV je vlastní i přímá práce s digitální kamerou, ať již se jedná o nabírání nebo export DV materiálu. Jako přidanou hodnotu nalezneme přehrávač a organizér videa.
  30denní trial.

 • Vytvořte si vlastní screenshoty (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma)
  Možná jste někdy potřebovali pořídit obrázek určité aplikace či si uložit internetovou stránku na pevný disk. Nestačí-li vám pro tyto účely klávesa Print Screen, potom zkuste využít služeb specializovaných programů.
  Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Další z rubriky

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Najdete na iDNES.cz