Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Otestujte zabezpečení svého PC

aktualizováno 
Máte správně nainstalovaný antivir, firewall či antispyware? Nevíte? Chcete ve Windows změnit logo vašeho výrobce PC? Chcete získat až 49 pomůcek pod pravým tlačítkem myši? Nebo byste rádi hromadně zmenšili vaše písničky v MP3?

Zabezpečený počítač | foto: Profimedia.cz

Active Security Monitor 1.0.0.315 – freeware
Společnost AOL, známá především svými aktivitami na internetu (vyhledávač, freemail, instant messaging atd.), která je součástí koncernu Time Warner, myslí na bezpečí uživatelů počítačů s operačním systémem Windows. Díky jejich speciálnímu nástroji si totiž můžete ověřit bezpečnost PC i vy.

Produkt se jmenuje Active Security Monitor. Po spuštění prohlídne počítač a sdělí vám, jak je zabezpečen. Pracuje tak, že prohledá konfiguraci operačního systému a zjistí, zda se v něm nachází antivirový program (aktualizovaný), spuštěný firewall, antispywarový produkt, zda jsou instalované všechny dostupné záplaty atd. Na základě toho vyhodnotí stav údaji v rozsahu od 0 do 100. U každé oblasti vám poskytne informace, jak zvýšit její bezpečnost. Výhodou je jistě i to, že může pracovat na vnitřní síti, takže otestovat můžete všechna PC, která jsou do ní připojena. Pokud si produkt zaregistrujete, můžete dokonce stav svých PC prověřit i vzdáleně přes internet (musí být nainstalovaný na každém PC) a navíc jejich stav můžete nepřetržitě monitorovat a v případě nějaké události se nechat informovat. Produkt neslouží k zabezpečení systému, ale k jeho otestování. Netestuje se však účinnost firewallu nebo jiných bezpečnostních produktů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,9 MB).

  Active Security Monitor

  OEM Logo Manager 1.0 – freeware
  Kliknete-li na pracovní ploše Windows pravým tlačítkem myši na ikonku Tento počítač a zvolíte položku Vlastnosti, zobrazí se okno obsahující informace o systému, registrovaném uživateli a základních parametrech počítače. V tomto okně mimo jiné můžete nalézt také informace o dodavateli PC, či jeho servisním místě. Prodejce či servisní střediska je sem umisťují z důvodu, že kdyby se s PC něco stalo, víte ihned, na koho se obrátit. Pokud již však servisní prodejna či prodejce neexistuje, či potřebujete změnit některé údaje, mohla by se vám hodit aplikace OEM Logo Chander. Po jejím spuštění můžete změnit nejen obrázek či logo zobrazující se v obecných informacích, ale také jeho výrobce, adresu na něj, telefon apod. Stačí pouze zeditovat příslušný řádek. Tlačítkem Install provedete uložení informací do systému a to je vše.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).

  OEM Logo Manager

  ShellToys XP 5.2.1 – shareware
  ShellToys XP je souprava 49 různých funkcí pro váš operační systém. Po instalaci budete mít pod pravým tlačítkem k dispozici novou položku obsahující nabídku různých příkazů a prográmků. Lehce tak na jeden klik budete moci šifrovat či dešifrovat soubor, zjistit jeho kontrolní součet MD5, soubor skartovat, zkomprimovat či se podívat náhledem na obrázek apod. Označením souboru a kliknutím pravého tlačítka se mění také možnosti, které lze využít. Chcete-li tak rozšířit standardní Windows shell o užitečné funkce, pak by se vám aplikace mohla hodit. Zkušební verze je plně funkční po dobu 45 dní.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,7 MB).

  ShellToys XP

  Lamer 1.0 – freeware
  Lamer je jednoúčelový program, který slouží k převádění souborů v MP3. Nejde však o převod do jiného formátu. Převádí se z MP3 do MP3. Dochází totiž pouze ke změně datového toku písničky. Toho můžete využít v případě, že potřebujete na nějaký disk (MP3 přehrávač) umístit co nejvíce písniček, ale nevadí vám, že budou mít nižší kvalitu. Program využívá kodek LAME. Pro spuštění je zapotřebí mít instalovaný NET Framework ve verzi 1.1. Práce s aplikací není nikterak složitá. Stačí definovat složku pro převod (převádí i soubory v podsložkách), zvolit jeden ze čtyř předdefinovaných datových toků (128, 160, 192 kb/s nebo proměnný 192-256 kb/s) a kliknout na tlačítko konvertovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,1 MB).

  Lamer • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

  Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

  Najdete na iDNES.cz