Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Otevírejte hypertextové odkazy z MS Wordu ve Firefoxu

aktualizováno 
V této várce se dozvíte, jak jednoduše změnit umístění uživatelských složek ve Windows XP, jak vyřešit problém, pokud nemůžete odesílat e-maily z OE, jak v nabídce Start zjistit umístění konkrétního programu na disku. Nechybí ani návod, jak otevřít internetové adresy v MS Wordu v jiném browseru či zobrazit písmena disků před jejich názvem.

Tipy a triky pro začátečníky

357 – jak změnit umístění uživatelských složek
Každý uživatel PC jistě ví, jak jsou pro něj důležitá data. Proto byste neměli zapomínat na jejich pravidelné zálohování. Dalším krokem pro lepší zabezpečení dat je změna umístění nejpoužívanějších uživatelských složek. Windows veškerá uživatelova data totiž z nepochopitelných důvodů schovává hluboko ve struktuře složky C:\Documents and Settings\Jméno.Uživatele. Jistě uznáte, že mít data v této složce někde zakopaná není zrovna nejlepší a nejpřehlednější. Tak proč je neumístit jinam, nejlépe na jiný disk?

Úpravu lze provést jak v systémovém registru, tak i pomocí speciálních aplikací. Jednou takovou je i FolderRedirector (www.winxptutor.com/download/folderredirector.zip). Díky ní můžete přesměrovat úložiště pro složky: Cookies, Plocha, Oblíbené, Dokumenty, Hudba, Obrázky, Odeslat do a ještě více. Po spuštění nástroje si vyberte složku a změňte její cestu na novou. Např. pro data na pracovní ploše je nastaveno C:\Documents and Settings\Jméno.Uživatele\Plocha. Chcete-li data umístit na jednotku D: do adresáře Data, pak vepište D:\Data\Plocha a klikněte na Change (dříve vytvořená data také přesuňte do této složky). Ještě předtím si můžete nastavení složek v systému zálohovat a to tlačítkem Backup Shell folder Paths.

Tipy a triky pro začátečníky

358 - jak vyřešit problém s odesíláním pošty
Pokud se vám nedaří odeslat z e-mailového klienta (např. MS Outlook, OE) zprávu a dostáváte hlášení - Zprávu nelze odeslat, protože jeden z příjemců byl serverem odmítnut ... chyba serveru: 550, Číslo chyby: 0x800CCC79, potom máte pravděpodobně špatně nastavený e-mailový účet. K obdržení zprávy totiž dojde, jestliže je e-mailová zpráva odeslána na adresu, jejíž doménu server SMTP, který má podle požadavku odesílatele tuto zprávu doručit, nezpracuje. Někteří poskytovatelé služeb internetu to tak dělají, aby se bránili proti odesílání nevyžádané pošty. Náprava je jednoduchá. V Outlooku Express tedy musíte nastavit SMTP server vašeho poskytovatele internetu – nikoliv např. poskytovatele freemailu. Běžte tedy do nastavení Účtů v Outlooku Express. Vyberte váš účet a klikněte na Vlastnosti. Nyní se přepněte na záložku Servery a u položky Odchozí pošta (SMTP) vepište smtp.atlas.cz (pokud se k internetu připojujete přes Atlas.cz). Změny uložte tlačítkem OK.

Tipy a triky pro začátečníky

359 – jak v nabídce Start zjistit umístění programu
V nabídce Start pod položkou Programy se nacházejí programy instalované v operačním systému Windows. Pomocí těchto zástupců je potom můžete spouštět aniž byste tak museli činit ručně v jejich složkách. Někdy se však může stát, že potřebujete zjistit, kde přesně (a v jaké složce) se na disku nachází. Stačí, když na jeho zástupce kliknete pravým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti. V řádku Cíl nyní uvidíte umístění programu.

Tipy a triky pro začátečníky

Tipy a triky pro pokročilé

360 – otevírejte internetové adresy v MS Wordu výchozím prohlížečem
Používáte-li program Microsoft Word, potom jistě znáte možnost otevřít internetovou adresu uvedenou v dokumentu. Je-li text uveden jako hypertextový odkaz, stačí stisknout klávesu Ctrl a kliknout na něj levým tlačítkem myši. Odkaz se však otevře v novém okně Internet Exploreru. Máte-li jiný výchozí prohlížeč (např. Firefox) a chcete, aby se otevřel v něm, proveďte následující. Otevřete registr (Start -> Spustit a vepište regedit) a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\9.0\Common\Internet. Přepněte se na pravou stranu vytvořte novou hodnotu DWORD. Tu pojmenujte ForceShellExecute. Nyní na ni poklikejte a přiřaďte jí 1. Windows restartujte.

Tipy a triky pro pokročilé

361 – jak zobrazit písmena disku před jejich názvem
Podíváte-li se např. prostřednictvím Průzkumíku Windows na disky ve vašem počítači, zjistíte, že systém Windows XP u nich nejprve zobrazuje název a teprve až potom písmeno, které jim náleží. Pokud byste chtěli, aby to bylo obráceně, musíte provést menší úpravu v registru Windows. Otevřete registr a vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Přepněte se na pravou stranu a vytvořte novou hodnotu DWORD. Tu pojmenujte jako ShowDriveLettersFirst. Poklikejte na ni a vepište číslo 4. Nyní operační systém restartujte.

Tipy a triky pro pokročilé

362 – jak řešit problémy s nápovědou ve Windows XP
Možná se vám již také někdy stalo, že jste potřebovali s operačním systémem pomoci, a proto jste spustili program Nápověda a odborná pomoc nacházející se ve Start nabídce. Bohužel někdy se může stát, že nápověda nemusí správně pracovat – vykazuje jisté chyby apod. Potom tedy nezbývá nic jiného než ji přeinstalovat. To provedete následovně. Klikněte na Start -> Spustit a vepište příkaz cmd. Nyní vepište následující

net stop helpsvc (tím službu zastavíte a přichystáte na opravu)
cd /d %windir%\pchealth\helpctr
rd packagestore /s /q
rd installedskus /s /q
cd binaries
start /w helpsvc /svchost netsvcs /regserver /install (nápověda se nainstaluje)
start /w helpsvc /register (službu s nápovědou opět spustíte)

To je vše. Vaše nápověda je nyní čerstvě nainstalována.

Tipy a triky pro pokročiléNejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

Ilustrační foto - počítač

Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Najdete na iDNES.cz