Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Outrageous SoundMASTER - nejlevnější MP3 přehrávač

  0:30aktualizováno  0:30
Britská firma Absolute Multimedia nabízí nejlevnější hardwarový MP3 přehrávač. V přepočtu stojí 1800 Kč. Každá příliš levná věc však mívá obvykle nějaký ten háček. Nejinak je tomu v případě tohoto přehrávače.
Firma Absolute Multimedia je britským nezávislým výrobcem zvukových a grafických karet určených pro hry, multimédia a domácí zábavu. V její nabídce naleznete grafické karty se špičkovým čipem Ge-Force či 3D zvukové karty využívající technologii Aureal. Nyní se Absolute Multimedia vrhla na rozvíjející se trh přenosných MP3 přehrávačů. Přehrávač, se kterým firma přišla na trh, není zcela obyčejný. Ambicí firmy bylo vyrobit a dodat na světový trh nejlevnější a nejmenší MP3 přehrávač. Zdá se, že se firmě záměr podařil. Každá příliš levná věc však mívá obvykle nějaký ten háček. Nejinak je tomu v případě tohoto přehrávače.

Outrageous SoundMASTER
MP3

Hlavní finanční položkou v dnešních MP3 přehrávačích je paměť flash RAM. Právě ceny těchto pamětí a s tím spojená malá kapacita brání většímu rozšíření MP3 přehrávačů. Malá paměť neumožňuje uložit do přehrávače dostatečný počet skladeb v rozumné kvalitě. Novým trendem se proto stalo používání výměnných paměťových karet, které mohou nedostatečnou velikost pamětí obejít. Navíc se i kapacita paměťových karet neustále zvyšuje. Jejich cena však zůstává vysoká. Jedinou možností jak dosáhnou levného MP3 přehrávače je prodávat ho bez paměti. A to je právě cesta již zvolila firma Absolute Multimedia. Její "nejlevnější přehrávač" je levný pouze v provedení bez paměťových karet a bez zapisovačky těchto karet.

Outrageous SoundMASTER MP3 přehrávač je založený na paměťových kartách technologie MMC (MultiMedia Card), které jsou z karet nabízených na trhu nejmenší (jsou o polovinu menší než konkurenční karty SMD a jejich velikost odpovídá poštovní známce). S jejich pomocí se firmě podařilo vytvořit opravdový mikropřehrávač, ale přesto nedosáhla rozměrů nejmenšího MP3 přehrávače PDA. MMC karty se začínají ve větším měřítku používat i v dalších elektronických zařízeních, jako jsou digitální fotoaparáty a mobilní telefony. MMC karty začíná používat i stále větší množství MP3 přehrávačů dalších značek. Na toto rozšíření paměťových karet firma spoléhá a přišla na trh s přehrávačem, který není vybaven vůbec žádnou základní pamětí. Přehrávač obsahuje dva paměťové sloty, do nichž můžete přidat paměťové médium podle svých potřeb (a možností) do 16 MB až do budoucích 256 MB. Outrageous SoundMASTER MP3 je připraven i na přehrávání karet ROS (read only silicon), což je obdoba MMC karet umožňující pouze čtení. Předpokládá se, že do konce roku bude vydáno více titulů na tomto médiu.

Outrageous SoundMASTER
MP3

Další součástí, která je zcela samostatná, je zapisovačka paměťových karet. I když budete disponovat mnoha MMC zařízeními, vystačíte pouze s jednou zapisovačkou pro všechny přístroje. Odpadá také nutnost připojování přehrávače k počítači při "tankování" MP3 souborů. K počítači se připojuje pouze zapisovačka a soubory se do přehrávače přenáší v paměťové kartě. Pokud ovšem zapisovačku karet nevlastníte, musíte si koupit zapisovačku SoundMASTER MP3 Writer a tím se samozřejmě celá investice prodražuje. SoundMASTER MP3 Writer, na němž se média formátují a zapisují, se do počítače připojuje přes paralelní rozhraní. Instalační program je doprovázen známým víceúčelovým programem MusicMatch Jukebox. Soubory MP3 můžete do karty kopírovat podobně jako v Průzkumníkovi.

Samotný přehrávač neobsahuje žádný display, pouze indikátor LED. Zvukové vlastnosti můžete ovlivňovat ekvalizérem a pomocí zabudované funkce prostorového zvuku. Ekvalizér nabízí dvě předvolby - rock a jazz. Další příslušenství tvoří pouze sluchátka.

Předvedli jsme si vlastnosti přehrávače a nyní se můžeme vrátit k otázce ceny. Firma nabízí přehrávač za cenu Ł29.99. Tato nízká cena platí pro přehrávač bez příslušenství a hlavně bez paměťové karty. Zapisovačka stojí Ł49.99 včetně jedné karty o kapacitě 16 MB. Přídavné paměťové karty jsou nyní nabízeny v cenových relacích Ł29.99 (16 MB) a Ł54.99 (32 MB). Balení pro začínající uživatele má stát Ł79.99. V této ceně je započítán přehrávač, zapisovačka, karta MMC o 16 MB, sluchátka a software.

Výrobek je rozměry i provedením velmi podobný zmíněnému přehrávači Pocket Digital Audio (PDA) od firmy Dynamic Naked Audio (DNA), o němž jste se již na našich stánkách mohli dočíst. PDA je ještě menší, ale technické parametry obou výrobků jsou prakticky stejné. Pokud se týče ceny, samotný přehrávač PDA bez jakéhokoliv příslušenství je nabízen za sedmdesát dolarů. Výrobky tohoto druhu jsou zaměřeny na majitele, kteří používají více zařízení s paměťovými kartami MMC. Jedině pak lze hovořit o úspoře (za karty) a o levném přehrávači.

Technické parametry:

  • velikost 63 x 60 x 19mm
  • hmotnost 38g (bez baterie)
  • paměťové médium: MultiMedia Card nebo ROS Card
  • sloty: 2 pro paměťové karty MultiMedia Card (MMC)
  • poměr signál šum >85dB
  • celkové zkreslení 0.01~0.1%
  • frekvenční rozsah 20Hz~20KHz
  • napájení: 1 článek AA
  • dob nepřetržitého hraní: 10 hodin

Výrobce: Absolute Multimedia
Website: http://www.software-choice.com/
Cena: Ł29.99

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Dlouhá výdrž, velmi dobrý zvuk, skvělý bezdrát. Cloud Flight potěšil

HyperX Cloud Flight. Sluchátka, mikrofon, USB dongle pro bezdrátové připojení k...

Vyzkoušeli jsme povedený bezdrátový headset s výbornou výdrží akumulátoru a naprosto bezproblémovým bezdrátovým...

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Najdete na iDNES.cz