Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Ověřte si sílu svých hesel

aktualizováno 
Jste si jisti, že vašeho heslo je složité a tudíž těžce prolomitelné? Nechte si ho raději otestovat službou Passwordmeter.com. Poznat a virtuálně navštívit pražské kašny a fontány umožní web Pražskékašny.net. A Kabir.cz přináší zpravodajství z jiného pohledu.

Hesla v bezpečí | foto: SXC.hu

Jak silná jsou vaše hesla

Passwordmeter.com – www.passwordmeter.com

Aby naše elektronické účty byly bezpečné, měli bychom volit silná hesla. Jen díky nim je totiž pro útočníka obtížné se ke službám přihlásit. No jo, ale jaké heslo je opravdu bezpečné?

Tvorba silného hesla se řídí několika pravidly a mělo by se skládat z několika částí – velká a malá písmena, speciální znaky, čísla a mělo by být dlouhé (alespoň 8, ale lepší více znaků). Zda tomu odpovídají vámi používaná hesla, můžete zjistit na webu Passwordmeter.com. Po zapsání hesla se zobrazí jeho síla v procentech (čím vyšší číslo, tím lepší) a také v textové podobě. K dispozici jsou i statistiky, jako počet znaků, kolik bylo použito písmen, malých i velkých, kolik číslic, znaků apod. Možná vás napadlo, že sdělením hesel by je provozovatel mohl zneužít. Ano, nikdo vám nezaručí, že zadaná hesla nebudou shromažďována a následně použita pro nekalé účely. Avšak můžete si službu stáhnout a otevřít v browseru a tak používat offline. A pamatujte, útok hrubou silou zabírá většinou proti slabým heslům typu: 0000, 1234 či ABC atd. Pozor si dávejte i na hesla slovníková jako třeba Admin, Máma, Jakub1, i ta se dají snadno prolomit.

Passwordmeter.com
Podobné
My1login.com – předpoví čas potřebný k prolomení hesla
Howsecureismypassword.net – ukáže bezpečnost hesla

Pražské kašny a fontány

Pražskékašny.net – www.prazskekasny.net

V celé České republice existuje obrovské množství kašen, fontán, studánek. Jejich největší koncentrace je v Praze. Pavel Dvořák se rozhodl, že právě ty pražské zanese do webového fotoatlasu.

Tak vznikl web Pražskékašny.net, mapující existující umělé vodní prvky, kterými Praha oplývá. Aktuálně databáze čítá přes 600 zápisů. Ty jsou zaneseny do mapy a jsou přehledně k dispozici pro návštěvníky webu. Po kliknutí na záznam se zobrazí jeho detail. Na něm se nachází nejen, kde se dílo nachází, ale i jak vypadá, z čeho se skládá a jaký je jeho současný stav. Samozřejmě nechybí fotografie a to, zda je dílo přístupné a funkční. Aby návštěvníci nezmeškali nové záznamy, je možné si nechat zasílat oznámení do e-mailu. V části zajímavosti se nacházejí informace o plánovaných opravách nebo výstavbě nových děl. Pokud byste narazili na slovíčka, kterým nerozumíte, zabrouzdejte do části slovník. Víte-li o nějakém díle, které chybí, využijte formulář a dejte o něm autorovi stránek vědět.

Pražskékašny.net
Podobné
Schnablova.net – pražské kostely

Zpravodajství z jiného pohledu

Kabir.cz – www.kabir.cz

Kabir.cz je nový český internetový magazín, který nabízí každodenní události z pohledu vydavatele – myši Kabira a jeho nelidských přátel a kolegů.

Web se snaží držet pozitivní nadhled různým tématům a nabízí alternativní pohled na věci, které se dějí nejen u nás. V době, kdy je běžný čtenář zavalen negativními zprávami ze všech stran, přichází Kabir.cz s originálním konceptem internetového magazínu, který čtenáře nechce nervovat, ale hlavně bavit. Kromě zajímavého způsobu komentovaného zpravodajství v magazínu naleznete originální fotopříběhy. Díky nim má čtenář možnost navštívit nejrůznější kouty světa, vařit, získat informace o restauracích, knihách atd. Do tvorby magazínu se můžete zapojit i vy sami. Autoři vystupují v podobě nelidských autorů – figurek.

Kabir.cz
Podobné
Čtyřlístky.cz – humorně komentované zprávy partou ze Čtyřlístku
1000věcícoměserou.cz – každodenní strasti života

Uwwwízlo v síti

Na Hafíci.cz se nachází katalog psů a jejich plemen. U záznamů nechybí povaha plemene, popis, klasifikace, ale i to, jak se správně o psa starat. O své zkušenosti se dělí také jejich majitelé. Pokud již psa vlastníte, můžete si zde vytvořit i jeho profil.

Turistickým návštěvníkům Slovenska by mohla přijít vhod on-line mapa Mapy.hiking.sk obsahující vyznačené trasy na tomto území našich sousedů.

Jste-li příznivci zařízení vybavených operačním systémem Android, potom byste neměli minout stránku Androidpolice.com. Na ní se nachází vše kolem této platformy – recenze, tipy na přístroje, aplikace, chyby apod.

Androidpolice.com


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Americká burza testuje nástroj na odhad kurzů kryptoměn

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Jedna z největších elektronických burz testuje podle nejmenovaného zdroje rozšíření, které pomůže investorům v...

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Tipy na zajímavé weby: tvorba grafiky i pro laiky nebo bezpečí routeru

Canva.com

Vytvořit působivé grafické materiály jako jsou letáky, poukázky, koláže, vizitky či infografiku zvládne teď každý...

Najdete na iDNES.cz