Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Ověřte si sílu svých hesel

aktualizováno 
Jste si jisti, že vašeho heslo je složité a tudíž těžce prolomitelné? Nechte si ho raději otestovat službou Passwordmeter.com. Poznat a virtuálně navštívit pražské kašny a fontány umožní web Pražskékašny.net. A Kabir.cz přináší zpravodajství z jiného pohledu.

Hesla v bezpečí | foto: SXC.hu

Jak silná jsou vaše hesla

Passwordmeter.com – www.passwordmeter.com

Aby naše elektronické účty byly bezpečné, měli bychom volit silná hesla. Jen díky nim je totiž pro útočníka obtížné se ke službám přihlásit. No jo, ale jaké heslo je opravdu bezpečné?

Tvorba silného hesla se řídí několika pravidly a mělo by se skládat z několika částí – velká a malá písmena, speciální znaky, čísla a mělo by být dlouhé (alespoň 8, ale lepší více znaků). Zda tomu odpovídají vámi používaná hesla, můžete zjistit na webu Passwordmeter.com. Po zapsání hesla se zobrazí jeho síla v procentech (čím vyšší číslo, tím lepší) a také v textové podobě. K dispozici jsou i statistiky, jako počet znaků, kolik bylo použito písmen, malých i velkých, kolik číslic, znaků apod. Možná vás napadlo, že sdělením hesel by je provozovatel mohl zneužít. Ano, nikdo vám nezaručí, že zadaná hesla nebudou shromažďována a následně použita pro nekalé účely. Avšak můžete si službu stáhnout a otevřít v browseru a tak používat offline. A pamatujte, útok hrubou silou zabírá většinou proti slabým heslům typu: 0000, 1234 či ABC atd. Pozor si dávejte i na hesla slovníková jako třeba Admin, Máma, Jakub1, i ta se dají snadno prolomit.

Passwordmeter.com
Podobné
My1login.com – předpoví čas potřebný k prolomení hesla
Howsecureismypassword.net – ukáže bezpečnost hesla

Pražské kašny a fontány

Pražskékašny.net – www.prazskekasny.net

V celé České republice existuje obrovské množství kašen, fontán, studánek. Jejich největší koncentrace je v Praze. Pavel Dvořák se rozhodl, že právě ty pražské zanese do webového fotoatlasu.

Tak vznikl web Pražskékašny.net, mapující existující umělé vodní prvky, kterými Praha oplývá. Aktuálně databáze čítá přes 600 zápisů. Ty jsou zaneseny do mapy a jsou přehledně k dispozici pro návštěvníky webu. Po kliknutí na záznam se zobrazí jeho detail. Na něm se nachází nejen, kde se dílo nachází, ale i jak vypadá, z čeho se skládá a jaký je jeho současný stav. Samozřejmě nechybí fotografie a to, zda je dílo přístupné a funkční. Aby návštěvníci nezmeškali nové záznamy, je možné si nechat zasílat oznámení do e-mailu. V části zajímavosti se nacházejí informace o plánovaných opravách nebo výstavbě nových děl. Pokud byste narazili na slovíčka, kterým nerozumíte, zabrouzdejte do části slovník. Víte-li o nějakém díle, které chybí, využijte formulář a dejte o něm autorovi stránek vědět.

Pražskékašny.net
Podobné
Schnablova.net – pražské kostely

Zpravodajství z jiného pohledu

Kabir.cz – www.kabir.cz

Kabir.cz je nový český internetový magazín, který nabízí každodenní události z pohledu vydavatele – myši Kabira a jeho nelidských přátel a kolegů.

Web se snaží držet pozitivní nadhled různým tématům a nabízí alternativní pohled na věci, které se dějí nejen u nás. V době, kdy je běžný čtenář zavalen negativními zprávami ze všech stran, přichází Kabir.cz s originálním konceptem internetového magazínu, který čtenáře nechce nervovat, ale hlavně bavit. Kromě zajímavého způsobu komentovaného zpravodajství v magazínu naleznete originální fotopříběhy. Díky nim má čtenář možnost navštívit nejrůznější kouty světa, vařit, získat informace o restauracích, knihách atd. Do tvorby magazínu se můžete zapojit i vy sami. Autoři vystupují v podobě nelidských autorů – figurek.

Kabir.cz
Podobné
Čtyřlístky.cz – humorně komentované zprávy partou ze Čtyřlístku
1000věcícoměserou.cz – každodenní strasti života

Uwwwízlo v síti

Na Hafíci.cz se nachází katalog psů a jejich plemen. U záznamů nechybí povaha plemene, popis, klasifikace, ale i to, jak se správně o psa starat. O své zkušenosti se dělí také jejich majitelé. Pokud již psa vlastníte, můžete si zde vytvořit i jeho profil.

Turistickým návštěvníkům Slovenska by mohla přijít vhod on-line mapa Mapy.hiking.sk obsahující vyznačené trasy na tomto území našich sousedů.

Jste-li příznivci zařízení vybavených operačním systémem Android, potom byste neměli minout stránku Androidpolice.com. Na ní se nachází vše kolem této platformy – recenze, tipy na přístroje, aplikace, chyby apod.

Androidpolice.comNejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Chcete dál používat Facebook? Budete muset souhlasit s cílením reklamy

(Ilustrační snímek)

Facebook bude nadále cílit reklamu, jen si k tomu vyžádá váš souhlas. V případě, že odmítnete, nebudete mít možnost...

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Najdete na iDNES.cz