Ovládněte e-maily těmi správnými programy

aktualizováno 
V době webových poštovních schránek se může zdát, že jsou speciální programy na správu elektronické pošty již zastaralé. Umí však nabídnout mnohem větší komfort a řadu užitečných funkcí.

Speciální e-mailové programy vám usnadní práci

Windows Live Mail

S náhradou za dále nevyvíjenou aplikaci Outlook Express přišel Microsoft již v operačním systému Windows Vista, jehož součástí byl i e-mailový klient Windows Mail. Ještě zajímavější je ovšem poštovní aplikace Windows Live Mail, další generace bezplatného e-mailového klienta, doplňujícího výbavu Windows.

Windows Live Mail je pochopitelně nejlépe připraven na spolupráci s e-mailovou schránkou na serveru Hotmail, kde po jednoduché registraci získáte schránku se základní kapacitou 5 GB. Snadno jej ovšem propojíte i s jinými schránkami – ať už na serverech Gmail, Seznam či jinde.

Vedle funkcí na práci s elektronickou poštou, včetně například i účinného filtrování spamu, najdete v aplikaci Windows Live Mail také kalendář, přehlednou správu kontaktů, RSS čtečku nebo funkci na příjem zpráv ze sledovaných diskusních skupin.Zajímavostí je například zasílání e-mailů s fotografiemi ve formě efektní fotogalerie.

Windows Live Mail je součástí sady bezplatných aplikací Windows Live Essentials 2011, jejíž instalátor si můžete stáhnout ze Slunečnice zde.

Windows Live Mail umí odeslat fotky v podobě jednoduché, ale efektní fotogalerie

Windows Live Mail umí odeslat fotky v podobě jednoduché, ale efektní fotogalerie

Pimero 2011 Free Edition

Zajímavým e-mailovým řešením, které všem není určeno pouze na práci s elektronickou poštou, je aplikace Pimero. Vedle možnosti instalovat Pimero i v režimu serveru, ke kterému bude přistupovat více uživatelů pomocí samostatných klientů, zaujme program domácí uživatele především spoluprací se sociálními sítěmi Facebook, Twitter a LinkedIn, na kterých lze sledovat i publikovat nové zprávy.

Také Pimero pracuje s libovolnými poštovními účty jako je Hotmail, Gmail či Seznam, nabízí RSS čtečku, plánovací kalendář, seznam úkolů, prostor na poznámky i přehledný adresář kontaktů. I bez serverové instalace lze vybraný obsah aplikace sdílet s ostatními uživateli a domlouvat si tak třeba schůzky. Aplikace také nabízí více než dostatečné přizpůsobení svého prostředí i funkcí.

Pokud hledáte sofistikovanější e-mailovou aplikaci, zkuste některou z placených edic programu Pimero. K dispozici jsou například i funkce na hromadné, personalizované rozesílání e-mailů, pokročilá pravidla pro třídění příchozí pošty, synchronizaci se chytrými telefony iPhone, Android, Blackberry i Windows Mobile nebo přístup k poště prostřednictvím webového rozhraní.

E-mailového klienta Pimero 2011 stahujte ze Slunečnice zde, placená edice Professional se po uplynutí zkušební doby přepne na bezplatnou verzi.

Vedle dalších užitečných funkcí je zajímavostí poštovní aplikace Pimero i

Vedle dalších užitečných funkcí je zajímavostí poštovní aplikace Pimero i propojení se sociálními sítěmi Twitter, Facebook a LinkedIn

Zimbra Desktop

E-mailová aplikace ze stáje společnosti VMware zvládne propojení nejen se servery běžných poštovních služeb, ale také s Microsoft Exchange Serverem, používaným ve firmách. Pro připojení stačí jen zadat příslušný e-mail a heslo pro přístup ke schránce.

Zimbra Desktop nabízí podobné funkce na třídění zpráv a vyhledávání v jejich obsahu jako placený Outlook, stejně tak i plánovací kalendář, seznam úkolů nebo přehledný adresář kontaktů. Stejně jako program Pimero se umí i Zimbra Desktop propojit s vašimi účty na oblíbených sociálních sítích a publikovat na nich zprávy.

Poštovní aplikaci Zimbra Desktop, dostupnou ve verzích pro Windows, Linux i Mac OS X stahujte ze Slunečnice zde.

Přehledný e-mailový klient Zimbra Desktop nabídne propojení se sociálními

Přehledný e-mailový klient Zimbra Desktop nabídne propojení se sociálními sítěmi a přehlednou správu e-mailu, kalendáře či kontaktů

EssentialPIM

E-mailový klient, dostupný v bezplatné i komerční edici, se soustředí na bezpečnost a jednoduché ovládání. Ve výbavě placené verze aplikace najdete především šifrování kompletního obsahu databáze s automatickým zálohováním, podporu propojení s neomezeným počtem e-mailových účtů, generátor a správce hesel nebo správu více uživatelů s různými stupni oprávnění pro přístup k obsahu e-mailového klienta.

I bezplatně použitelná verze EssentialPIM obsahuje plánovací kalendář, seznam úkolů, prostor na poznámky s možností vkládání obrázků, tabulek a dalšího obsahu a přehledný adresář kontaktů. Stejné funkce nabízí i přenosná verze aplikace EssentialPIM, i bez instalace použitelná na jakémkoli počítači s Windows.

E-mailového klienta EssentialPIM ve verzi pro instalaci do počítače nebo přenášení na USB klíčence stahujte ze Slunečnice zde.

V placené verzi nabídne EssentialPIM silné zabezpečení díky šifrování databáze

V placené verzi nabídne EssentialPIM silné zabezpečení díky šifrování databáze a pravidelnému zálohování

eM Client

E-mailový klient od českých autorů podporuje všechny běžné protokoly pro propojení s internetovými poštovními službami a ještě dále rozšiřuje možnosti spolupráce se sociálními a komunikačními sítěmi. Aplikaci eM Client totiž propojíte nejen s Facebookem, ale také s ICQ, Skype a dalšími komunikátory. Nechybí ani čtečka RSS kanálů nebo napojení na Google Maps pro vyhledávání adres z podpisů v e-mailech na internetové mapě.

Také eM Client je k dispozici v komerční i neplacené verzi, přičemž ta bezplatná bez problému pokryje běžné potřeby domácích uživatelů. Omezena je na propojení jen se dvěma e-mailovými účty.

Aplikaci eM Client si můžete zdarma stáhnout ze Slunečnice zde, instalátor je stejný pro placenou i bezplatně použitelnou edici.

Původem česká e-mailová aplikace je se svou bohatou výbavou zdatným konkurentem

Původem česká e-mailová aplikace je se svou bohatou výbavou zdatným konkurentem Outlooku

Jak pracujete s elektronickou poštou, kalendářem a kontakty nejraději vy? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s ostatními uživateli.

Autor:

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Zemětřesení v Česku hlídá nová aplikace Geofyzikálního ústavu

Screenshot z aplikace SeisLok

Nová mobilní aplikace SeisLok od odborníků z Geofyzikálního ústavu AV ČR umožní sledovat aktuální zemětřesení v...

Tipy a triky pro Windows 10: kde v systému najdete novinky či jak na rohy

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft přímo ve Windows ukazuje, jaká nová vylepšení v systému provedl. Ukážeme vám i jak deaktivovat aktivní rohy,...

Aplikace: Pořiďte si trezor na data nebo si nechte najít ta zbytečná

Tablet pro práci i zábavu

Aplikace z dnešního přehledu promění váš tablet v radiobudík, pomohou vám s rychlou výměnou souborů a zpráv, vyčistí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz