Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oživte si fotky

aktualizováno 
I tento týden vám přinášíme tradiční přehled zajímavých programů pro práci s grafikou a videem. Pokud rádi fotíte přírodní scenérie, nepřehlédněte program Nature Illusion Studio, který oživí i obyčejnou fotku přidáním zajímavých přírodních útvarů jako jsou jezera, vodopády atd.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Stream TV 1.0

shareware; homepage; download; 5,5 MB  

Aplikace Stream TV vám umožní sledovat desítky internetových televizních stanic s živě vysílanými nebo streamovanými programy. V nabídce televizních kanálů nechybí sportovní či zpravodajské stanice a mnoho dalších programů.

Painter 25

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Painter je jednoduchý kreslicí program, který kromě základních nástrojů obsahuje i funkce pro klonování, stínování, morfování a 25 dalších nástrojů, efektů a filtrů. Painter pracuje s grafickými formáty GIF, JPG a PNG.

Nature Illusion Studio 1.00

shareware; homepage; download; 2,7 MB  

Nature Illusion Studio je grafický editor, který umí do fotografií přírodních scenérií přidávat vodopády, jezera, pláže, sníh atd. Z upravených snímků můžete vytvářet například šetřiče obrazovek nebo realistické animace ve formátech AVI či GIF.

CorelDRAW Graphics Suite X3

shareware; homepage; download; 255 MB  

Balík grafických nástrojů CorelDRAW Graphics Suite X3 obsahuje jeden z nejznámějších a nejpoužívanějších profesionálních grafických editorů pro vektorovou grafiku. Aplikace obsahuje nepřeberné množství nástrojů a efektů, s jejichž pomocí budete moci vytvářet profesionální grafická díla. CorelDRAW je velmi drahý, ale za vyzkoušení určitě stojí.

Sib Cursor Editor 1.0

freeware; homepage; download; 0,9 MB  

Vlastní animované i statické kurzory pro Windows můžete vyvářet s nástrojem Sib Cursor Editor. Program pracuje s formáty ICO, ANI, CUR, WMF, EMF, BMP, JPG, GIF, PNG, XPM a XMP. Animované kurzory jsou exportovány do formátu GIF.

Konverze obrázků a videa

GIFEx 2.2

freeware; homepage; download; 0,9 MB  

GIFEx je prohlížeč, editor a převodník ikon ve formátech GIF, ICO a BMP od českého autora. Program umožňuje editaci jednotlivých obrázků i animovaných sekvencí, obsahuje všechny důležité nástroje pro úpravy (tužka, geometrické tvary, text atd.) a pracuje s ikonami o velikostech 40 x 40 nebo 32 x 32 bodů.

Speed Video Converter 3.0.3

shareware; homepage; download; 2,5 MB  

Speed Video Converter zvládne vzájemnou konverzi video souborů ve formátech AVI (DivX, XviD), MPEG, VCD, SVCD, WMV, ASF, MOV, VOB atd., včetně možnosti dávkového zpracování souborů.

Nástroje pro DVD

FT DVD Clone 4.0.5

shareware; homepage; download; 2,6 MB  

S programem FT DVD Clone můžete pohodlně vytvářet záložní kopie jednovrstvých i dvouvrstvých DVD. Dvouvrstvé DVD je možné zkomprimovat, odstranit z nich bonusy, nepotřebné titulky či zvukové stopy tak, aby se film vešel na jednovrstvý disk. FT DVD Clone umí rovněž odstranit ochranu proti kopírování a regionální kód. Podporovány jsou všechny běžné typy DVD a vypalovaček.

Super DVD Creator 4.0.3

shareware; homepage; download; 9,1 MB  

Speed DVD Creator umí snadni a rychle vytvářet filmové DVD z videosouborů ve formátu MPEG. K tomu aby vypadal disk s filmem profesionálně, můžete si přímo v programu vytvořit i pěkné menu.

Další utility

Speed Video Splitter 2.3.3

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

Speed Video Splitter umí rychle rozdělovat video soubory podle přesně zadaného času. Podporovány jsou všechny běžné formáty videa, jako AVI (DivX, XviD), MPEG (VCD, SVCD, DVD), WMV, ASF, MOV, VOB a další.

SplitMovie 1.0.3

shareware; homepage; download; 11,2 MB  

Stejně jako předchozí aplikace umí i SplitMovie rozdělovat soubory s videem v běžných formátech na části podle přesně zadaných časových úseků nebo podle počtu částí. Program pracuje s filmy ve formátech AVI, MPEG, MOV, ASF a WMV.

Video-Repairer 1.6

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Opravit poškozené video soubory se můžete pokusit s nástrojem Video-Repairer, Opravit je možné například nekompletně stažené soubory nebo soubory poškozené. Úspěšnost opravy se pohybuje okolo 80 %.

orangePixelMeter 2006 2.01

freeware; homepage; download; 4,1 MB  

Jednoduchý nástroj orangePixelMeter umí změřit vzdálenost dvou bodů na obrazovce počítače v pixelech. Funkce programu můžete využít například při práci s grafickými editory.

Extreme Thumbnail Generator 1.7

shareware; homepage; download; 1,7 MB  

Extreme Thumbnail Generator vytvoří z vašich fotek a obrázků webové galerie, které můžete vystavit na vašich internetových stránkách. Připraveni jsou průvodci a šablony, které vám s vytvářením galerií vydatně pomohou, ale nebrání vám v dalších úpravách podle vašeho vkusu.

Image Sizer 1.02.16

shareware; homepage; download; 2,5 MB 

Image Sizer souží k rychlé změně rozměrů a otáčení fotek z digitálních fotoaparátů. Program obsahuje i několik dalších funkcí, včetně FTP klienta pro upload fotografií na webové stránky.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Další z rubriky

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

Ilustrace - domácí finance

Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz