Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oživte si fotky

aktualizováno 
I tento týden vám přinášíme tradiční přehled zajímavých programů pro práci s grafikou a videem. Pokud rádi fotíte přírodní scenérie, nepřehlédněte program Nature Illusion Studio, který oživí i obyčejnou fotku přidáním zajímavých přírodních útvarů jako jsou jezera, vodopády atd.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Stream TV 1.0

shareware; homepage; download; 5,5 MB  

Aplikace Stream TV vám umožní sledovat desítky internetových televizních stanic s živě vysílanými nebo streamovanými programy. V nabídce televizních kanálů nechybí sportovní či zpravodajské stanice a mnoho dalších programů.

Painter 25

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Painter je jednoduchý kreslicí program, který kromě základních nástrojů obsahuje i funkce pro klonování, stínování, morfování a 25 dalších nástrojů, efektů a filtrů. Painter pracuje s grafickými formáty GIF, JPG a PNG.

Nature Illusion Studio 1.00

shareware; homepage; download; 2,7 MB  

Nature Illusion Studio je grafický editor, který umí do fotografií přírodních scenérií přidávat vodopády, jezera, pláže, sníh atd. Z upravených snímků můžete vytvářet například šetřiče obrazovek nebo realistické animace ve formátech AVI či GIF.

CorelDRAW Graphics Suite X3

shareware; homepage; download; 255 MB  

Balík grafických nástrojů CorelDRAW Graphics Suite X3 obsahuje jeden z nejznámějších a nejpoužívanějších profesionálních grafických editorů pro vektorovou grafiku. Aplikace obsahuje nepřeberné množství nástrojů a efektů, s jejichž pomocí budete moci vytvářet profesionální grafická díla. CorelDRAW je velmi drahý, ale za vyzkoušení určitě stojí.

Sib Cursor Editor 1.0

freeware; homepage; download; 0,9 MB  

Vlastní animované i statické kurzory pro Windows můžete vyvářet s nástrojem Sib Cursor Editor. Program pracuje s formáty ICO, ANI, CUR, WMF, EMF, BMP, JPG, GIF, PNG, XPM a XMP. Animované kurzory jsou exportovány do formátu GIF.

Konverze obrázků a videa

GIFEx 2.2

freeware; homepage; download; 0,9 MB  

GIFEx je prohlížeč, editor a převodník ikon ve formátech GIF, ICO a BMP od českého autora. Program umožňuje editaci jednotlivých obrázků i animovaných sekvencí, obsahuje všechny důležité nástroje pro úpravy (tužka, geometrické tvary, text atd.) a pracuje s ikonami o velikostech 40 x 40 nebo 32 x 32 bodů.

Speed Video Converter 3.0.3

shareware; homepage; download; 2,5 MB  

Speed Video Converter zvládne vzájemnou konverzi video souborů ve formátech AVI (DivX, XviD), MPEG, VCD, SVCD, WMV, ASF, MOV, VOB atd., včetně možnosti dávkového zpracování souborů.

Nástroje pro DVD

FT DVD Clone 4.0.5

shareware; homepage; download; 2,6 MB  

S programem FT DVD Clone můžete pohodlně vytvářet záložní kopie jednovrstvých i dvouvrstvých DVD. Dvouvrstvé DVD je možné zkomprimovat, odstranit z nich bonusy, nepotřebné titulky či zvukové stopy tak, aby se film vešel na jednovrstvý disk. FT DVD Clone umí rovněž odstranit ochranu proti kopírování a regionální kód. Podporovány jsou všechny běžné typy DVD a vypalovaček.

Super DVD Creator 4.0.3

shareware; homepage; download; 9,1 MB  

Speed DVD Creator umí snadni a rychle vytvářet filmové DVD z videosouborů ve formátu MPEG. K tomu aby vypadal disk s filmem profesionálně, můžete si přímo v programu vytvořit i pěkné menu.

Další utility

Speed Video Splitter 2.3.3

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

Speed Video Splitter umí rychle rozdělovat video soubory podle přesně zadaného času. Podporovány jsou všechny běžné formáty videa, jako AVI (DivX, XviD), MPEG (VCD, SVCD, DVD), WMV, ASF, MOV, VOB a další.

SplitMovie 1.0.3

shareware; homepage; download; 11,2 MB  

Stejně jako předchozí aplikace umí i SplitMovie rozdělovat soubory s videem v běžných formátech na části podle přesně zadaných časových úseků nebo podle počtu částí. Program pracuje s filmy ve formátech AVI, MPEG, MOV, ASF a WMV.

Video-Repairer 1.6

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Opravit poškozené video soubory se můžete pokusit s nástrojem Video-Repairer, Opravit je možné například nekompletně stažené soubory nebo soubory poškozené. Úspěšnost opravy se pohybuje okolo 80 %.

orangePixelMeter 2006 2.01

freeware; homepage; download; 4,1 MB  

Jednoduchý nástroj orangePixelMeter umí změřit vzdálenost dvou bodů na obrazovce počítače v pixelech. Funkce programu můžete využít například při práci s grafickými editory.

Extreme Thumbnail Generator 1.7

shareware; homepage; download; 1,7 MB  

Extreme Thumbnail Generator vytvoří z vašich fotek a obrázků webové galerie, které můžete vystavit na vašich internetových stránkách. Připraveni jsou průvodci a šablony, které vám s vytvářením galerií vydatně pomohou, ale nebrání vám v dalších úpravách podle vašeho vkusu.

Image Sizer 1.02.16

shareware; homepage; download; 2,5 MB 

Image Sizer souží k rychlé změně rozměrů a otáčení fotek z digitálních fotoaparátů. Program obsahuje i několik dalších funkcí, včetně FTP klienta pro upload fotografií na webové stránky.

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

Další z rubriky

Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

Ilustrační foto - počítač

Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Nechte si to spočítat. Účetní systémy pro živnostníky i malé firmy

Ilustrační foto - finance

Zpracování účetnictví je nejvhodnější svěřit někomu znalému v tomto oboru. Pokud si přece jen chcete účetnictví vést...

Najdete na iDNES.cz