Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Palm 505 - dokončení

aktualizováno 
Dokončení povídání o zajímavém PDAčku, které pro nás přichystala firmy 3Com.

A v neposlední řadě je tady barevný displej: 16-bit barevný LCD který dokáže zobrazit 64.000 barev. Jako každý displej, má i tento  své výhody i nevýhody; výhodou je skutečnost, že užívá bílé pozadí místo zeleného, což má za důsledek lepší kontrast. Další výhodou je užití matných ikon, které jsou viditelné při užití podsvícení ve tmě. Displej je odrazový, což je velikou výhodou při užití na přímém slunečním světle.

Nevýhodou je nemožnost kontroly nastavení podsvícení, to má pouze jedinou a někdy možná nedostačující intenzitu. Barvy samotné jsou kvalitativně dobré, ovšem displej nedosahují kvalit  své konkurence - ať už u Cassiopeiy nebo u iPAQ od Compaqu.


Spodní část Palmu m505 ukazuje nový univerzální konektor

Co je uvnitř:

Palm m505 používá nejnovější verzi operačního systému Palm; Palm OS verze 4. je o poznání výkonnější, než jeho předchůdce - je "hbitější", i přecházení z jedné aplikace na druhou je rychlejší.

Bezpečnost:

Palm OS 4 se vyznačuje především lepším zabezpečením. Uživatel si zadá své heslo a případně i pomocný údaj na jeho připomenutí si  pro případ náhlého výpadku paměti (tedy lidské, nikoliv paměti Palmu). I když se zdá, že to je jen drobnost navíc, zcela určitě je to drobnost nadmíru užitečná.

 
Nastavení hesla

 
Auto Lock Options

Úkolovník:

Další užitečnou pomůckou je úkolovník, který lze nastavit poklepáním na hvězdičku zobrazenou v levém horním rohu displeje. Jedná se o chytrého pomocníka, který Vám bude neúnavně - prostřednictvím blikající hvězdičky - v průběhu dne připomínat, co jste ještě nestačili zařídit a co je třeba stihnout.

 

 
Co je třeba zařídit:


Memory card: 

Po vložení Memory card se zobrazí nová kategorie. Aplikace lze spustit z memory card, kopírují se do RAM a pak jsou spouštěny. 

Palm Desktop 4.0.1 umožňuje instalovat aplikace buď do zařízení, nebo do paměti karty. Jednou z výhod Palm OS je skutečnost, že podporuje i jiné formáty než PRC nebo PDB. 

Web clipping:

Palmy série m500 mají 4MB Flash RAM. Verze Palm OS 4 zabere  2.3MB (je o 40% obsáhlejší, než předchozí verze). Zbývá tedy ještě 1.7MB využitelné flash paměti i když ty se mohou  v budoucnosti lehce rozplynout, až Palm uvede na trh svá Bluetooth rozšíření.

"Web Clipping 4" je velkým krokem kupředu ve srovnání s původním  "Web Clipping" (Palm VII). Většina změn je k lepšímu a usnadňuje brouzdání na síti internetu. Pokud si uživatel nainstaluje "MyPalm Web Clipping aplikace" (může ze stránky www.palm.net), pak již nic nebrání tomu, aby jakékoli URL šlo otevřít. Pokud web designer použije při vytváření stránek "Web Clipping tagy", stane se dříve problematické, ba nemožné prohlížení velkých obrázků nyní dostupné.

 
Web Clipping Palm.Com v 16-bit barvě

 
Užití WCA HTML Tags

Lze samozřejmě nastavit grafickou kvalitu a tím případně urychlit načítání stránek. Lze i vypnout "Cookies" a dokonce nastavit velikost "History Cache".

Co na závěr? 

Palm vzal svůj oceněný Palm V design a přidal k němu barevný displej a Secure Digital slot - navíc k "Universal Connector expansion" systému. To doplnil vylepšeným operačním systémem, usnadňujícím uživateli manipulaci s tímto přístrojem. K dovršení všeho zachoval cenu původního Palmu Vx. Výrobce si může být jistý, že si tato novinka své zákazníky zcela jistě najde.

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Ve dne manažer, v noci hráč. Lenovo chce jedním strojem uspokojit oba

Nývlt Václav: Lenovo Legion

Lenovo si nechalo zpracovat průzkum, podle kterého je dnes stále častějším hráčem počítačových her manažer ve středním...

Pokud nevíte, co si s takovým výkonem počít, není to notebook pro vás

Eurocom Sky X7C nesmíte porovnávat s notebooky. Je to desktop.

Otestovali jsme notebook Eurocom Sky X7C. Je to v podstatě výkonný stolní počítač s monitorem a klávesnicí zabalený do...

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz