Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


PALM m500 - tak co nás čeká?

aktualizováno 
To, že nám firma PALM computing pravidelně přináší novinky dobře víme, ale letošním uvedením PALMu m500 poprvé přerušila řadu "nerozšiřitelných" přístrojů, čímž dohnala další z trumfů konkurence.

Tento článek zahájíme tím, čím jindy končíme, tedy cenou přístroje samotného - ta byla stanovena na 399,-USD a my se hned podíváme, co vlastně všechno cena dodávky obsahuje:

 • PALM m500 s 8MB RAM
 • Ochranný kryt displeje
 • Kolébka pro synchronizaci
 • Síťový adaptér
 • PALM desktop SW CD - ROM
 • Mobile connectivity SW CD - ROM
 • Manuál
 • Grafitti nálepky
 • Registrační karta
 • Katalog příslušenství
 • Palm solutions guide

Co je překvapivé, je lehkost PALMu (113g), ten v žádném případě Vaši kapsu nenatrhne. Svou velikostí si tento přístroj mezi konkurencí stojí velmi dobře a potvrzuje staré rčení " Co je malé, to je hezké", ale to nejlépe posoudíte sami z následujících obrázků:

Pro srovnání zleva: HP Jornada, Palm m500, Palm IIIc

Přístroj je velice rychlý, ale i přesto zatím svým výkonem nedohnal VISOR Prism. Kvalita displeje je velmi dobrá, obraz je jasný, čistý a převyšuje kvalitu předchozích modelů. Kontrast se nastavuje aplikací spustitelnou z pravého horního rohu grafitti plošky.

Na obrázcích výše je zadní strana PALMU m500 - jednou bez a podruhé s paměťovou kartou napůl zasunutou ve slotu.

Dalším vylepšením, které oproti svým starším bratříčkům Palm m500 přináší, je vylepšená kvalita reproduktoru. Poprvé je možné tento Palm použít i jako budík. Abychom jen nechválili - je nutno říci, že třeba stylus se mnohem hůře vyndavá ze svého slotu, a ani kvalita zpracování není ideální.

Ovšem tím, co dělá tento přístroj zvláštním, je jeho rozšiřitelnost. Je skoro neuvěřitelné, že se do jeho úzkého těla vešel příslušný slot, ale je to vskutku tak. Z PALMu se tak rázem stává mnohem zajímavější a šikovnější pomocník schopný pracovat a zpracovávat materiály i informace z dalších zařízení např. digitálních fotoaparátů, záznamníků, MP3 přehrávačů apod. Jen pro orientaci několik málo cen: PalmPak Travel Card (39,99 USD), PalmPak Games Card (29,99 USD), 16MB Expansion Park (49,99 USD). všechny tři karty pak vidíte na obrázku níže.

Karty se zakoupí v zajímavém, sobě podobném balení a jejich použití je velice jednoduché. Stačí jen kartu vyjmout z plastového obalu a vložit do volného slotu. Pak již zbývá jen PALM zapnout a nová ikona umožní okamžitý start aplikace, žádná instalace není nutná.

Ještě k tomu, co se vlastně na takovouto kartu může vejít. Jako příklad vezměme výše zmíněnou herní balíček - ten obsahuje následující hry: 9-Ball Pinball, Backgammon, Bubblet, Checkers, Chess, Klondike, Pocket Express Blackjack, SimCity, Vegas Slots, and Zap 2016. Cestovní balíček nabízí CitySync travel guides pro 6 velkých amerických měst: Boston, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, New York City, a San Francisco, a zároveň City-Time World Clock a Time Traveler, což je plnohodnotný organizér Vašich cest.

Nezbývá než věřit, že se tento nováček brzy objeví i na pultech našich obchodů a jeho cena nebude přemrštěně vysoká. Bude-li v nabídce i dostatek paměťových karet, umožňujících např. připojení na internet, nebo bluetooth komunikaci s dalšími přístroji, pak se jistě stane kasovním trhákem.

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Nejhebčí touchpad a lehoučký 15,6" notebook. Acer představil novinky

Acer Swift 5

Notebook o velikosti 15,6" s hmotností méně než 1 kg, výkonný chromebook s heboučkým skleněným touchpadem a 10" tablet...

Najdete na iDNES.cz