Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pan Brouček doporučuje: Pořiďte si domácí pivovar

aktualizováno 
Ve 34. týdnu roku 2005 nás pan Brouček informoval o nových Pocket PC se systémem Win Mobile 5.0, dále nám představil vakuový box na ochranu drahé elektroniky, pořídil si na své PSP nádherný skin a přinesl zprávy i o dalších zajímavých produktech, kterých se již brzy dočkáme.

Ochraňte své cennosti ve vakuu

Jedete na dovolenou a bojíte se, že se vám vaše cenná kamera, notebook, mobil či MP3 přehrávač zničí kvůli velké vlhkosti vzduchu? Pokud ano a chcete mít jistotu, že všechna elektronika bude stoprocentně chráněna, má pro vás společnost Concise-living řešení. Stačí, když si pořídíte její speciální vakuový box Vam Dry Box-VAM-5101 a máte vyhráno nad veškerou vlhkostí a oxidací. Stačí jen vložit předměty do bedýnky, vypumpovat vzduch a hned jsou všechny cennosti chráněny před nelítostnými přírodními živly. Vam Dry má dokonce displej, který ukazuje přesnou teplotu, vlhkost a tlak v boxu. Cenu zařízení se nám bohužel nepodařilo zjistit, ale je jasné, že více jak pořádná kamera, digitální foťák a mobil dohromady stát nebude, tudíž se ho pro cesty do tropů či na moře určitě vyplatí pořídit. Oficiální stránky produktu naleznete zde. 

Dejte svému PSP slušivý kabátek

Sony PSP se ještě ani nedostalo na pulty obchodů v některých zemích, například u nás, a už se na tomto fenoménu snaží přiživit nejedna firma. V předminulém díle jsme vás informovali o luxusním koženém pouzdru a tentokrát pro vás máme věc podobného ražení. Opět se týká úpravy vzhledu přístroje a jeho ochrany. Na stránkách www.pspstyles.com si totiž už nyní můžete objednávat skiny všech možných barev a stylů, které radikálně změní celé PSP. Obaly jsou vyráběny z vinylu a sednou na přístroj jako ulité. Navíc samozřejmě plní i funkci ochrannou, například proti poškrábání. PSPStyles se dokonce chlubí, že pokud vám skin vybledne či nebude na přístroji po čase přesně sedět, vymění vám ho zdarma (jen musíte zaplatit poštovné). Vzhledem k tomu, že je cena „kabátků“ bez jednoho centu 11 dolarů (asi 275 korun), určitě stojí za to si koupit více modelů a průběžně si vzhled PSP měnit. PSPStyles také nabízí dva obaly, jejich cena je 12.99 dolarů. S koženým pouzdrem od Vaja Cases za 180 dolarů se ale samozřejmě nemohou vůbec rovnat. Kontakt zde

 

První Pocket PC s Windows Mobile 5.0 jsou na světě

Internetem se začaly pomalu šířit informace o nových modelech Pocket PC HP iPaq řady rx1900. Konkrétně se jedná o modely rx1950 a rx1955. Přístroje nebyly prozatím oficiálně představeny, ale na veřejnost už prosákly zásadní informace o jejich technické výbavě. Kapesní počítače budou ve svém nitru skrývat procesor 300 Samsung S3C2442 MHz, 96 MB paměti (64 MB ROM, 32 MB RAM) a 36 MB paměti pro ukládání dat. Mezi jejich další přednosti patří TFT LCD displej QVGA (240 x 320) se schopností zobrazit až 65.536 barev. Jeho velikost je 3,5“. Nebude chybět ani infra, Wi-Fi a slot na paměťové karty. Zdaleka nejzajímavější na novinkách je fakt, že by měly používat nový operační systém Windows Mobile 5.0 ohlášený v květnu tohoto roku. Nový OS by měl řešit zásadní nedostatky předchozí verze.

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 34. týdnu úchvatného roku 2005.

Odborník na kapesní počítače pan Brouček uvedl: „Nevím, nevím, velikost paměti je přeci jen na dnešní dobu ubohá. Nechápu, proč do toho nevrazí Microdrive stejně jako to udělal Palm. Kromě toho nás teď budou všichni výrobci Pocket PC zahlcovat informacemi o úžasných nových funkcích Windows Mobile 5.0, abychom stejně za chvíli přišli na to, že došlo k letmé úpravě designu grafického rozhraní, přeskupení několika funkcí, přidání pár nových a že v zásadě zůstalo všechno při starém. Jestli se budu mejlit, tak ať se do země propadu. P.S. Věřím, že teď řada čtenářů doufá, že se teda secsakra mejlit budu, abych vyklidil konečně pole na tomhle serveru.“ Pár slov o nových Pocket PC od HP přináší Gizmodo

Bezdrátová řešení pro domácnost od Logitechu

Společnost Logitech se rozhodla rozšířit portfolio svých produktů o další tři zajímavé a inovativní přístroje. Prvním je bezdrátový modul pro spojení MP3 přehrávače s jakýmkoliv audio systémem. Řešení se skládá ze dvou částí – vysílače, který stačí spojit s jakýmkoliv přenosným přehrávačem přes sluchátkový výstup, a přijímače připojitelného k běžnému domácímu systému či k multimediálním reproduktorům pomocí 3,5 mm jacku či RCA konektoru. Výhodou zařízení je, že není k jeho provozu potřeba počítač a vybudovaná bezdrátová síť. Jedná se tedy o elegantní a jednoduchý systém přenosu hudby. Jediným výraznějším záporem je fakt, že musí být přijímač a vysílač od sebe vzdáleni maximálně 10 metrů. Cena by se v době uvedení (říjen) měla pohybovat pod 150 dolary.

Druhým představeným přístrojem jsou bezdrátová sluchátka pro PC, která by měla fungovat až ve vzdálenosti 50 metrů od vysílače signálu. Jejich doporučená cena byla stanovena na 129.99 dolarů a k mání budou začátkem října.

Posledním zařízením je bezdrátový systém pro přenos hudby z počítače do jakéhokoliv hi-fi či reproduktorového systému. Vysílač stačí připojit přes USB k počítači, přijímač k hi-fi/reproduktorům a potom už lze vše ovládat pomocí přibaleného dálkového ovladače. K výrobku je dodáván i software pro kontrolu toku dat, můžete si například snadno přepnout mezi reproduktory u počítače a vysílačem. Díky dosahu až 100 m ve volném prostoru je schopen systém posílat signál i do dalších místností v bytě či domě skrz zdi. Cena zařízení byla stanovena na 149.99 dolarů a mělo by být k dostání během měsíce září. Další receivery bude možné dokoupit zvlášť.

Pan Brouček shledal na jednom z bezdrátových produktů Logitech nedostatky: „Určitě tušíte správně, že se jedná o ten první přístroj. Když si vezmete, že je dosah vysílače jen 10 metrů, pozbývá koupě tohoto zařízení naprosto smysl. K reproduktorům či hi-fi si můžete MP3 přehrávač připojit pomocí metrového kabelu za pár desítek korun. Vždyť zde hovoříme o přenosném audiu, které přeci „přenesete“e a položíte prakticky kamkoliv. O sluchátkách se toho příliš napsat nedá, protože jsou prostě obyčejnými bezdrátovými sluchátky za jakž takž přijatelnou cenu. Poslední produkt je oproti tomu prvnímu mnohem zajímavější, i když jsou si oba vlastně velmi podobné. Spojení objemného a rozhodně ne snadno přenosného počítače s reproduktory či hi-fi už není rozhodně tak jednoduchou záležitostí a proto jsem shledal tento výrobek velmi užitečným.“ Více podrobností přináší gizmag.

Domácí ležák snadno a rychle

A teď tu máme opravdu něco mimořádného snad pro každého spravného Čecha. Nebo se nám říká „národ pivařů“ jen tak pro nic za nic? Na britské stránce GadgetsUK.com si můžete pořídit domácí pivovar BrewZer, který umožňuje vyrábět hned několik druhů piva. Do přístroje, který je navržen tak, aby se vešel do každé kuchyně a nijak ji nezaneřádil, stačí nasypat speciální směs a přidat studenou vodu. Není tedy nutné nic vařit či čekat až se dokončí kvašení, pivo je hotovo během deseti minut a podle výrobce porazilo v nezávislých testech hned několik předních značek piva. Současně se výrobce dušuje, že prášek k výrobě piva je ze stoprocentně přírodních ingrediencí, které se běžně používají v tradičních velkých pivovarech. České milovníky piva by asi nejvíce zaujal klasický ležák, ale vyzkoušet mohou i výroby tradičních britských piv. Jeden výrobní proces dokáže zaplnit zhruba devět půllitrů a pro příjemné posezení na zahrádce takový objem určitě postačí. Domácí výrobna piva se prodává na internetu za pouhých 19.95 liber (cca. 900 korun).

 Známý štamgast hospůdky na Vikárce, pan Brouček nemohl nalézt slova: „U..u..u..úžasné! Nádherné! Skvostné! Jestli ti chlapíci na GadgetsUK.com nekecají a točí ta věcička pivo jako křen, určitě si jí objednám hned ve třech exemplářích. To víte, mně by těch devět pivek rozhodně nestačilo na to, abych se zas podíval za Husity nebo rovnou na Měsíc. A takhle si připravím ten výtečný, lahodný chuťňoučký zlatavý mok v dostatečném množství, abych mohl pěkně vyrazit na své rozjařené cesty do neznáae. Hóóááá, to bude jízda! Objednávejte! Objednávejte! Objednávejte! Nebudou!“

Dva nové tablety Fujitsu

A máme tu další dva zajímavé tablety, tentokrát od známé firmy Fujitsu. Jedním je Lifebook T4020, který je dodáván s klávesnicí a lze ho používat i jako normální notebook. Druhým přístrojem je Stylistic ST5032 navržený jako klasický tablet do ruky. Oba přístroje disponují 12,1“ velkým displejem, Bluetooth (volitelné), ochranou proti zneužití pomocí senzoru otisků prstů a Wi-Fi. Lifebook lze pořídit s procesory Pentium M 740 či 760, zatímco Stylistic s procesorem Pentium M 753. Nemá cenu zde rozepisovat kompletní specifikace, které si může přečíst na stránkách výrobce. Koncové ceny Lifebooku T4020 začínají na necelých 1600 dolarech, Stylistic ST5032 pořídíte nejméně za 2.499 dolarů. Více informací k Lifebooku T4020 zde.  Více informací k Stylisticu ST5032 zde.

 

Canon představuje své první DVD kamery

Velký boom zažily v poslední době kamery, které používají pro záznam miniaturní DVD disky. Společnosti Canon v nabídce doposud chyběly a proto se nyní snaží svou chybu napravit uvedením prvních dvou modelů, které nesou názvy DC 20 a DC 10. První jmenovaný je vybaven CCD o rozlišení 2,2 megapixelu, disponuje 10x optickým zoomem, funkcí fotoaparátu a lze do něho vkládat miniSD karty. Model DC 10 je na tom úplně stejně, jen jeho CCD má rozlišení 1,3 megapixelu. Nahrávání probíhá klasicky na 80mm disky. Oba modely váží 465 g včetně baterie, DVD disku a paměťové karty, takže se nemusíte bát, že by vás nošení kteréhokoliv z nich nějak výrazně obtěžovalo. Kdekoho možná také napadá, proč Canon čekal takovou dobu s uvedením prvních zástupců DVD kamer. Mluvčí společnosti uvedl, že první produkty tohoto druhu na trhu nenabízely dostatečnou kvalitu obrazu a proto prý firma čekala až vývoj trochu pokročí. V Evropě by měly být nové DVD kamokodéry k dostání koncem října, DC 10 za 900 euro a DC 20 za 1000 euro.

Pan Brouček komentuje pozdní uvedení DVD kamer Canonu: „ Zdá se mi být velmi podezřelé, že Canon DVD kamery představil až nyní. Vysvětlení společnosti na mě nepůsobí příliš věrohodně. Spíše bych to viděl tak, že někdo těžce usnul na vavřínech a nyní se snaží s pusou plnou krásných řečí veřejnosti vysvětlit, že přestože došlo k chybě, vlastně se nic nestalo, ba naopak. Neříká se tomu jedním slovem náhodou „politika“? O nových kamerách informuje podrobně ITworld.

 

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Poškozený motor číslo 4 - Air France let číslo 66
Cestující zažili děsivé okamžiky, Airbusu se nad oceánem obnažil motor

V Kanadě nouzově přistál francouzský Airbus A380-800 s rozbitým motorem. Za letu nad Atlantickým oceánem se dopravnímu letadlu poškodil jeden z motorů. Nikdo z...  celý článek

Audi A8 je první vozidlo, které nabídne autonomní řízení třetí úrovně. Jednotku...
Nový počítač od Nvidie zcela nahradí řidiče. Objeví se příští rok

Mnichov (Od zpravodaje Technet.cz) Společnost Nvidia představila na konferenci GTC Europe první superpočítačový systém zabudovatelný do automobilu, který bude schopen zcela nahradit (a vynechat)...  celý článek

Test Boeingu 747 přestaveného na hasicí letoun
Největší hasičské letadlo světa nyní zasahuje v Kalifornii

Boeing 747 patří mezi největší letadla světa a má za sebou nejednu nelehkou službu. Jeho speciální verze již několik let zasahuje u velkých požárů.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.